• BIST 99.806
 • Altın 260,657
 • Dolar 5,6860
 • Euro 6,3840
 • Bolu 18 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 20 °C

AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İsmail ALTINTAŞ

AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İsmail ALTINTAŞ
 Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi ve Yeri: 08.01.1968 - BOLU / Merkez /Ahmetler Köyü

Ailevi Durum: Evli ve iki çocuk babasıdır.

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan 23. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için Ak Parti’den Bolu Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

-Özelleştirme İdaresi Bşk.lığı “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı” Eğitim Programına katılım, 2008

-Milli Güvenlik Akademisi 61. Dönem Mezunu, 2007

-Maliye Bakanlığı BÜMKO Genel Müdürlüğü “Analitik Bütçe Sınıflandırması” konulu Eğitim Programına katılım, 2004

-Ankara Ün. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü, 1986-1990

-Bolu İmam Hatip Lisesi (Ortaokul ve Lise), 1979 – 1986

-Bolu Yazıören Köyü 2. İlkokulu, 1974 – 1979

 

Mesleki Kariyer ve Deneyim

            Kamu Görevine 1991 yılında Sayıştay Başkanlığında Denetçi Yardımcısı olarak başladı,2003 yılına kadar aynı kurumda Denetçi ve Başdenetçi olarak görev yaptı. Bu görevi esnasında Mali ve Hukuki konularda birçok eğitime katıldı; Defterdarlık, Üniversite, Karayolları, DSİ gibi Genel ve Katma Bütçeli kurumlar ile Belediye, Özel İdare, Döner Sermaye ve Fon Hesaplarının denetimlerini yaptı.

            Aralık-2002 ile Temmuz-2003 tarihleri arası geçici görevli olarak Sağlık Bakan Danışmanlığı, Temmuz- 2003’ten Milletvekili adaylığı için istifa ettiği10.03.2011 tarihine kadar da Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Bu görevlerinin yanında TÜGSAŞ Türkiye Gübre Fabrikaları AŞ., ERDEMİR Ereğli Demir Çelik Fabrikaları AŞ. ve Sümer Holding AŞ.,Yönetim Kurulu Üyeliği ile Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerinde de bulunmuştur.

 

Mesleki ve Sosyal Faaliyetler / Üyelikler

-Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği 1997-2000 ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Mart 2009 - Devam Etmektedir.

            -Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı

            -Milli Gençlik Vakfı Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeliği 1991-1994

 

-Yeminli Mali Müşavir ve Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası Üyesi,

-Mali Hukuk Dergisi Yayın Kurulu Üyesi, 2002- Devam Etmektedir.

-SAYDER Sayıştay Denetçileri Derneği üyesi,

 

Adres

İş: Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Ziya Gökalp Cad. No: 80 Kurtuluş / ANKARA

Tel: (+90) 312- 435 88 56 Faks: (+90) 312- 432 16 96   

Ev: Gayret Mah. İstiklal Cad. 2-N/48 (AOÇ – TOKİ CK-2 Blok No:48) Yenimahalle / ANKARA Tel: (+90) 312- 343 55 14

E-mail: ialtintas@oib.gov.tr                              GSM: 0533 746 52 42 / 0505 515 09 91

 

AK Parti Temayül Yoklaması İkincisi İsmail Altıntaş

Bolu Merkez Ahmetler Köyü nüfusuna kayıtlı Devlet bürokrasisinde önemli görevlerde bulundu. Tanıtım CV’sini incelediğinizde; karşınıza genç yaşta elde edilen başarılar, sosyal sorumluluklar geliyor.

1968 doğumlu olmasına karşın valilerin, hariciyecilerin üst düzey bürokratların yetiştiği Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Araştırma Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı. En son bulunduğu görev ise, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı.

Bolu ile ilişkilerini hiç kesmemiş, Ankara’da merkezi iktidarda işi olan Boluluların hemen hemen ikinci adresi konumunda. Bu ilişkilerin oldukça olumlu sonuçlar doğurabilme ihtimalinin ne kadar gerçeğe dönüştüğü temayül yoklamasında delegelerin İsmail Altıntaş’a teveccühleri ile kanıtlandı. AK Parti delegelerinden 298 oy alan İsmail Altıntaş yarıştığı 30 rakibin arasından ikinci olarak çıkmayı başardı. Temayül yoklamasından ikinci olması İsmail Altıntaş’ın Bolu Milletvekili Adayı olma olasılığını güçlendirdi. Aşağıda İsmail Altıntaş’ın Türkiye ve Bolu’ya dair görüşlerini bulacaksınız. İsmail Altıntaş ve düşünceleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu röportajı sonuna kadar okumalı…

2007 SEÇİMLERİNDE ADAYLIĞIMIN AMACI VATANDAŞLARIMIN  ÖNÜNDE ALTERNATİF OLUŞTURMAKTI

Satın Altıntaş, sizi milletvekili aday adaylığına yönlendiren etkiler nelerdi?

1986 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya gittim ve 1990 yılında mezun oldum. 1991 yılında da hayata başladım. 20 yıldır bürokrasinin içindeyim. Değişik kurumların hem denetim, hem de icra kısmında yer aldım. Sayıştay denetçisi olduğum için özel idareler, belediyeler, üniversiteler, Karayolları, DSİ, genel bütçeli dediğimiz ve bütün bakanlıkları kapsayan bu devlet mekanizmasını denetleme görevleri gerçekleştirdim. Sivil olmama rağmen iki kez de askeri hesap denetledim. O nedenle devlet mekanizmasını iyi tanıdığıma inanıyorum. Bunun da avantajlarını idari hayatımda çok rahatlık yaşadım. Yaklaşık 8 yıldır idarecilik yapıyorum. Bu hem kamu idarecilik, hem de şirket idareciliği şeklinde. Gübre fabrikaları, Sümer Holding, Elektrik dağıtım gibi reel sektör dediğimiz üreten sektörlerde yönetim kurulu başkanlığı görevlerim oldu. Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı iken, görevimden istifa ederek Bolu Milletvekili Aday Adayı oldum.

Bolu’nun Ankara’daki bürokratik engellerini tecrübelerimle aşmayı amaçladığım için milletvekili aday adayı oldum. Hizmeti, kalkınmayı Bolumuza daha iyi taşımayı hedefliyorum. İki metropol arasında bulunan ve daha iyi konumda olması gereken kentimizin Ankara’nın imkanlarından daha çok yararlanması gerektiğine inanıyorum. Bu amaçlarla 2007 yılında son dakika almış olduğum bir kararla milletvekili aday adayı olmuştum. Amacım vatandaşımızın önünde alternatif oluşturmaktı. O dönem bürokrasiden yarışa dâhil olan sadece ben vardım; fakat bu dönem benden örnek alan birçok bürokrat arkadaşım görevlerinden istifa ettiler ve hizmet yarışına dahil oldular. Hatta bu seçimde halkımıza daha çok alternatifler oluşturabilmek için Bolulu bürokratlara çağrıda bulundum ve aday adaylığını düşünmelerini önerdim.

Bu bir hizmet yarışıdır. Bu seçimde hangi isimler aday gösterilir şimdiden bilinmez ama aday olacak isimlere tüm aday adaylarının destek vereceklerinden şüphe duymuyorum.

Siyasette yer almamın nedeni Bolu’ya hizmetler kazandırmaktır. Bilinen anlamda bir siyaset izlemek istemiyorum. Daha çok tüm halkımızı kucaklayan, küçük çekişmelerden kavgalardan uzak, her düşünceye ve Bolu’ya hizmeti amaçlayan herkese kucak açarak, farklı fikirleri alıp kendi fikirlerimizle oluşturacağımız fikir senteziyle Bolu’ya hizmeti amaçlıyorum. Güzel eserler bırakmayı başarmış kişilerin isimlerini toplumumuz yüreğine altın harflerle kazır; fakat hangi makam ve mevki de olursanız olun eğer güzel eserler oluşturamadıysanız çok kısa zamanda unutulursunuz. Benim idealim milletvekilliği sayesinde koltuk sahibi olmayı değil. Zaten Ankara’da daire başkanıyım. Siyasallılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanıyım. İmkânlarımla Bolu için eserler oluşturmak için göreve talibim.

GENÇLERE YÖNELİK TASARIMLARIM

Bolu’ya üniversite eğitimi için gelmiş öğrencilerimize sadece eğitim imkânı sağlamak yeterli değildir. Bu öğrencilerimize sosyal yaşam imkânları sunmamız gerekir. Bolu’ya gelen gençlerimiz 4 yıl okuyup gitmekten ziyade, Bolu’da aktivitelere büyük zaman ayırmalarını sağlamak gerektiğini düşünüyorum. Benim en büyük idealim bu. Öğrenciliğim biteli uzun yıllar oldu; fakat hiçbir zaman öğrencilerle bağımı koparmadım. Gençliğin bu şehir, bu ülke için önemli olduğuna inanıyorum. Siz büyük hizmetler yapabilirsiniz ama iyi bir gençlik yaratırsanız gelecek 50 yılınızı garanti altına alırsınız. Bizden daha iyi düşünebilen bir gençlik yetiştirmeliyiz.

BOLU, KÜLTÜR VE TURİZM ALANINDA TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİ OLABİLİR

Bolu ekonomisini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bolu’da halkımız tok karınlı, çok fazla hırs sahibi olmayan insanlardan oluşuyor. Dolayısıyla sanayide,  ticarette çok aktif olarak yer almıyor. Biliyorsunuz ki, Bolu’da vergi rekortmenleri de sanayi kesiminden değil de, diğer hizmet kesiminden çıkıyor. Yani bunu üretime dönüştürecek mekanizmaları kurmak gerekiyor. Yatırımcılık anlayışını, girişimcilik düzeyini mutlaka arttırmamız lazım. Ama Bolu sanayi kenti olabilecek bir konuma sahip değil. Tabiat güzelliklerine sahip olması nedeniyle Bolu’nun kültür ve turizm anlamında Türkiye’nin başkenti olabilecek bir konumda. Bolu ekonomisinin geleceği hizmet sektöründe ağırlık kazanması gerek.

Bugün onlarca futbol takımımız Avrupa ülkelerinde milyonlarca dolar para harcayarak kamp yapıyorlar. Biz sağlayacağımız turizm yatırımlarıyla harcanan paraları ülkemizde tutabiliriz. Artı yabancı ülkelerden kamp için futbol takımlarını ilimizde ağırlayabiliriz. Bunu devletle imkânlarıyla yapmak mümkün değil.  Bizim yatırımcı bulmamız ve gelecek yatırımcıların önünü açmamız lazım. En önemli Bolu’da yapılacak şey bu. Bunun içinde yatırımcı önündeki bürokratik engellerin ortadan kaldırılması gerekli. Zaten şu an da hükümetimiz de yatırımcı önündeki engelleri kaldırmak için çaba sarf ediyor ama yereldeki bürokrasilerde buna katkı sağlamalı. Yatırımcıları buraya çekmek için Belediyemize, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımıza görevler düşüyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde görüştüğüm ve Bolu’da üretim yapan bir arkadaşım yanında çalışacak eleman bulamamaktan yakındı. Bizim Bolumuzun insanını biraz aktifleştirmemiz gerek. Bizim insanımız biraz çok kolay olsun, ben masa başında oturayım, benim karnım doysun maaş versinler anlayışında. Bundan kurtulmamız ve üretime dönmemiz lazım. Ne kadar üretirsek o kadar Bolumuz gelişir.

Örneğin 2008 yılında PETKİM’ elektrik ve metalürji mühendisi personel alınacaktı. O dönem Bolu’daki Turizm Endüstri Meslek Lisesi’nin müdürünü aradım ve “Bolu’da önerebileceğiniz isimler varsa biz referans olalım gençlerimiz işe yerleşsin” dedim. Ama bir tane dahi isim bana gelmedi. Anladığım o ki, bizim Bolumuzun insanı Bolu’dan çıkmak istemiyor. Gençlerimiz anne ve babalarının yanlarında kalmayı tercih ediyorlar. Ben şuna inanıyorum, gurbet kahrı çekmeyen insanların büyümesi mümkün değildir. Bugün Karadeniz insanı ülkenin dört bir yanında başarılar elde ediyorlarsa, bunda Karadeniz’den çıkıp, ülkenin değişik bölgelerinde gurbet yaşamış olmalarındandır. Gurbet insanı olgunlaştırıyor ve daha çok çalışmasını sağlıyor. Onun için gençlerimiz anne ve babalarının yanında rahatlığa alışıyorlar. Örneğin Gerede’den çıkıp, Ankara’da ticaret yapan vatandaşlarımızın Ankara’da belli bir ağırlıkları var. Bu da bize Ankara’da gurur veriyor. Bu noktada ebeveynlere de görev düştüğüne inanıyorum. Çünkü biz ebeveynler olarak çocuklarımıza küçük hedefler koyuyoruz. O da üniversite kazanmaları. Oysaki gençlerimizin sadece üniversite kazanma hedefleri olmamalı. Tıp okumak isteyen bir gencimizin hedefi kanser hücresine tedavi bulacak bir hedefi olmalı. Tıp burada hedef değil, bir araçtır. Bizim gençlerimiz maalesef üniversite kazanmak hedefiyle yetiştiriliyorlar. Bu hedefle yetiştiği için okulu kazandıktan sonra bitiyor. Hedef okumak değil, bir şeyler üretebilmektir.

Peki, Bolu’daki ekonomik nedenli göçü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ekonomide yatırımı seven bir girişimci değiliz il olarak. Özellikle zengin insanlarımız yatırıma yönlenmedikleri için bu insanlar daha çok paralarını finans sektöründe kullanmayı tercih ediyorlar. Bankalardaki mevduat oranları çok yüksek. Ondan dolayı hazinedeki verilerde Bolu üçüncü il görünüyor. Şimdi bunu insanları ortaklıklara yönlendirerek insanları yatırıma yönlendirmek lazım. Ama hemen yakınımızdaki Düzce’de durum böyle değil. Orada insanlar paralarını yastık altında tutmayıp, yatırıma yönlendiriyorlar. Ancak İstatistik Kurumu’nun ekonomik verilerine bakıldığında Bolu, Düzce’den çok daha zengin bir ülke olarak görülüyor. Kabahatler her defasında siyasiler atılıyor ama birazda vatandaşımızın dönüp kendine bakması lazım. Çünkü bu sorun hepimizin sorunu.

ADAYLIĞIM

AK Parti’de 35 milletvekili aday adayı ilk üç aday içerisinde yer alabilmek için yarışacak. Siyasi rakipleriniz karşısında sizi ön plana çıkaracak etkenler nelerdir?

2007 yılında ki seçimde de milletvekili aday adayı olmuştum. Ancak aday adaylık sürecinin sona ermesine 10 gün kala çalışmalarıma başlamıştım. Teşkilatlardan o dönemde de büyük teveccühle karşılaşmıştım. Ve o dönemki teşkilat yoklamasında da benimle ilgili güzel görüşlerini oylarıyla göstermişlerdi. Bu seçimde de hizmet yarışına dahil oldum. Ben bu seçim öncesinde de kamuoyunun güzel teveccühlerinin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Teşkilatlarımla yine o dönemki gibi partili teşkilatlarımızla bir araya geleceğim ve genel merkezimizin vereceği karar saygılı bir şekilde diğer aday adayları gibi bekleyeceğim.

Hem bürokratik kanattan, hem de parti genel merkezinin yüksek kademe yöneticilerinden görüştüğüm isimlerde var. Zaten aday adaylığı kararı vermemde onlarla yaptığım istişarelerinde etkisi oldu.

Tabi bu Pazar günü yapılan temayül yoklamasında delegelerin şahsıma vermiş olduğu güven beni çok mutlu etti. Düşüncelerimin ve partililiğimin delegelerin şahsında yer ettiğini görmek benim için kıvanç verici. Kendilerine gazeteniz aracılığıyla çok teşekkür ediyorum, aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bolu’da “Parçalı Ay Tutulması”17 Temmuz 2019 Çarşamba 12:19
 • Kurallara uymayanlara ceza yağdı17 Temmuz 2019 Çarşamba 12:18
 • ​Yaralı leyleği itfaiye kurtardı17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:55
 • Atatürk’ün Bolu’ya gelişi coşkuyla kutlandı17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:44
 • ​ÖSYM sonuçları açıkladı17 Temmuz 2019 Çarşamba 10:32
 • Yukarı Çarşı Esnafı İsyanda17 Temmuz 2019 Çarşamba 08:01
 • Başkan Özcan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi17 Temmuz 2019 Çarşamba 07:58
 • Bayılan çocuğun imdadına çevredekiler yetişti16 Temmuz 2019 Salı 23:38
 • Siyasilerden 85.yıl dönümü mesajları16 Temmuz 2019 Salı 23:23
 • Benzin ve motorine zam16 Temmuz 2019 Salı 23:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim