• BIST 86.072
 • Altın 251,626
 • Dolar 6,0742
 • Euro 6,8075
 • Bolu 8 °C
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 10 °C

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın: MHP mitingi tam bir fiyaskoydu

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın: MHP mitingi tam bir fiyaskoydu

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Bolu'da gerçekleştirdiği mitingi değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, “Miting alanı taşıma insanlarla doldurulmaya çalışıldı; fakat buna rağmen MHP mitingi bence tam anlamıyla bir fiyaskoydu. Bu durum Ak Parti'nin Bolu'da yine rakipsiz olduğunu gösterdi” dedi. Ö mer Sayın,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın miting için Bolu'ya gelip gelmeyeceği sorusunu yanıtladı.

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, önceki gün Hükümet Meydanı'nda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gerçekleştirdiği miting hakkında değerlendirmelerde bulundu. Mitinglerin seçmene heyecan vermek, coşkulu bir seçim atmosferi oluşturmak adına önemli olduğunu belirten Sayın, mitinglerin tamamen bir şekilden ibaret olduğunu söyledi. MHP İl Örgütü'nün miting için il dışından vatandaş getirmeye çalıştığını dile getiren Sayın, “Bu kadar taşıma su, bu kadar taşıma insan olmasına rağmen MHP mitingi tam anlamıyla bir fiyaskoydu” dedi. MHP mitinginde miting alanının dolmadığını ifade eden Sayın, “Bu durum Ak Parti'nin Bolu'da seçimlerde yine rakipsiz olduğunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

“BAŞBAKAN BOLU'YA GELMESE DE, ONUN RUHU YETER!”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın miting için Bolu'ya gelip gelemeyeceği sorusunu ise Sayın, şöyle yanıtladı: “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan muhtemelen Bolu'ya gelemeyecek. Ama Başbakanımız gelse de, gelmese de bu seçimin kaderini çok fazla değiştirmez. Başbakanımız Bolu'ya gelemese de onun ruhu yeter.”

“ÇALIŞMALARIMIZ DİĞER PARTİLERE ÖRNEK OLMUŞTUR”

Açıklamalarının devamında siyasi partilerin sürdürdüğü seçim çalışmalarını değerlendiren Sayın, partisinin yürüttüğü seçim çalışmalarının diğer siyasi partiler tarafından her seçim döneminde örnek alındığını söyledi. Sayın, “Seçim kampanyalarımız doğrultusunda yaptığımız çalışmalar hep diğer partilere örnek olmuştur. Bu aslında güzel bir şey. Diğer partilerin de halkın içine girmelerini doğru buluyorum. Ama biz istiyoruz ki, siyasiler sadece seçilmek için değil, seçildikten sonra da halkın içinde olsunlar. Seçilmeden önce ve sonra halkın içinde olan tek bir siyasi parti var o da Ak Parti olarak biziz. Milletvekili adaylarımız belli olduğu tarihten bu yana halkın içerisindeyiz. İl merkezinde ve ilçelerde seçim koordinasyon merkezlerimizi zaten oluşturmuştuk. Tüm ilçelerimize ve köylerimize gidiyoruz. Başbakanımızın tabiriyle gittiğimiz her yerde sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmıyoruz” diye konuştu.

“OY ORANIMIZI DA YÜZDE 60'IN ÜZERİNE ÇIKARACAĞIZ”

Seçim çalışmalarındaki izlenimleri hakkında da bilgiler veren Ömer Sayın, “Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızdan inanılmaz pozitif bir enerji alıyoruz. Vatandaşlarımızın yanlarına gittiğimizde bizleri o kadar bağırlarına basıyor ve bizler için o kadar çok dualar ediyorlar ki, bu büyük ilgiye bizler bile şaşırıyoruz çoğu zaman. Bu tablo da bize gösteriyor ki, Allah'ın izniyle kesinlikle biz yine Bolu'da üç milletvekili çıkaracağız. Bolu'daki oy oranımızı da yüzde 60'ın üzerine çıkaracağız. Bu konuda en ufak bir endişe taşımıyorum. Biz çalışırken Ak Parti için çalışıyor gibi görünüyoruz ama, biz sadece Ak Parti için değil, aynı zamanda bu ülkenin geleceği için de çalışıyoruz. Amacımız bizden sonra gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmaktır. Bunun da tek adresi var, o da Ak Parti” şeklinde konuştu.Mevcut seçim çalışmalarını ilçelerde ve köylerde sürdürdükleri bilgisini veren Sayın, hafta sonunda ilçe çalışmalarını tamamlayıp il merkezinde yoğunlaşacaklarını söyledi.

SAYIN'DAN SEÇMENLERE ÇAĞRI

12 Haziran'da yapılacak seçimlerle partisinin artık ustalık dönemine geçeceğini belirten Sayın, açıklamalarının sonunda şu ifadeleri kullandı: "Felç halindeki Türkiye, Ak Parti iktidarlarıyla artık yürümeye başlamıştır. Artık çok hızlı bir şekilde koşmanın arifesindeyiz. Bu koşmanın önüne engel konmasın. Halkımız engel olmaya çalışanlara da kulak vermesin. Seçmenlerimiz onları dikkate almasın. Halkımız, bugün meydanlarda şunu yapacağız, bunu yapacağız diyenlere şunu söylesinler; 'Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Görünür rütbeye aklı eserinde.' Onlar geçmişte neler yaptılar ki, gelecekte neler yapabilecekler? İnsanlarımız bunları sorgulasınlar ve 12 Haziran'da sandık başına gittiklerinde tercihlerini buna göre yapsınlar."

CHP İl Başkanı kimleri "korkaklıkla" suçladı?

CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu, yaptığı açıklama ile partisinin çiftçilere ve emeklilere yönelik projelerini anlattı. Açıklamalarının devamında iktidara yüklenen ve üslubunu sertleştiren Karakaşoğlu,iktidar mensuplarını korkaklıkla suçladı.

 CHP İl Başkanı Karakaşoğlu, partisinin çiftçilere ve emeklilere yönelik projelerini açıklamak üzere yazılı bir açıklama yayınladı. Karakaşoğlu açıklamasında, “Gençliğinde çalışan, üreten, alın teri döken, bu ülkeye vergi veren, primlerini ödeyen emeklilerimiz açlık sınırında yaşıyor. CHP emeklilere milli gelir artışından pay verecek, çalışmakta olan emeklilerimizden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi kaldırılacaktır. İntibak yasası ile emekliler arasındaki eşitsizlik giderilecektir. Tohum, mazot, gübre ve tarım ilacından vergiler kaldırılıp, çiftçimiz rahat bir nefes alacaktır. Kamuda taşeron işçilik tamamen kaldırılacak, aile sigortası uygulamasıyla hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir” ifadelerini kullandı.

“HESAP VERME TELAŞINA DÜŞTÜLER”
Açıklamalarının devamında iktidarı hedef alan ve üslubunu sertleştirerek iktidara yüklenen Karakaşoğlu, "Biz, Bolulu seçmenlerimize Genel Başkanımızın 41 sözünü anlatmaya devam ediyoruz. Söyleyecek bir sözü kalmayan ve inandırıcılıklarını yitiren AKP'liler, Kılıçdaroğlu'na seviyesizce dil uzatmaya başladılar. Ülkeyi babalar gibi satanlar, teröristlerin ayağına mahkeme gönderenler, yolsuzluk batağında kaybolanlar ne yapacaklarını şaşırdılar. Dahası; sofrasından bir dilim ekmeği çocuğunun eğitimi için feda eden aileler, son üç sınavda soruların servis edilmesi, şifrelerin dağıtılması rezaletlerini gördü. Bin bir emekle yetiştirdiği evladının geleceklerinin nasıl çalındığına tanık oldu. Din, iman diyerek, ülkeye verdikleri zararın üstünü örtemez duruma geldiler. CHP'nin adım adım iktidara yürüdüğünü görüp hesap verme telaşına düştüler. Korkuyorlar korkacaklar, korksunlar” dedi.

ÖZCAN VE FİDAN PAZARKÖY'DEYDİ
Öte yandan CHP Bolu İl Örgütü seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. CHP Milletvekili Adayları Tanju Özcan ve Hakkı Fidan, Mengen'in Pazarköy Beldesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek dertlerini dinledi. Pazarköy'ün AKP iktidarı ile her geçen gün küçüldüğünü hatırlatan CHP Bolu 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan, bu güzel beldenin CHP iktidarında kendine geleceğini söyledi. Pazarköy'de yaşayan orman köylüsünün 8 yıllık Ak Parti iktidarında iyice fakirleştiğini de belirten Özcan, 2 dönem 3'er tane iktidar partisinin milletvekili ile temsil edilen Bolu'nun hak ettiği hizmeti almadığını ileri sürdü.

“PAZARKÖY, AKP DEFTERİNİ ÇOKTAN KAPATMIŞ”
Pazarköy halkıyla bir araya gelinen gezide iktidara yüklenen Özcan, Pazarköylü seçmenlere Ak Parti'yi zenginin yanında olan, dar gelirliyi de yardım paketi ile kandırmaya çalışan bir parti olarak anlattı. Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Özcan, “Pazarköy gezimizde gördük ki, bu güzel beldemiz AKP defterini çoktan kapatmış. Pazarköy gibi beldelerimizde yaşayan orman çiftçisinin durumu ortada. AKP iktidarının kendilerine reva gördüğü yoksulluğu yırtıp atmak istiyor Pazarköy Halkı. CHP, AKP gibi zengin yanlısı, yandaşını kayıran, vatandaşlarını yoksul bırakıp yardım paketiyle oylarını almaya çalışan bir parti değil” diye konuştu.

***

MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu:  “MHP mitingi iktidar temsilcilerini tedirgin etti”

MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, Devlet Bahçeli'nin Hükümet Meydanı'nda gerçekleştirdiği “Ses ver Bolu, ses ver Türkiye” adlı mitinge 7 bin 500 kişinin katıldığını açıkladı. Mitinge ilişkin değerlendirmelerinde Ak Parti'yi hedef alan Şatıroğlu, “Coşkulu geçen MHP mitingi Bolu'daki iktidar temsilcilerini tedirgin etti” dedi.

 MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz Çarşamba günü Hükümet Meydanı'nda gerçekleştirdiği “Ses ver Bolu, ses ver Türkiye” adlı miting hakkında MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, dün parti binasında bir değerlendirme toplantısı düzenledi.
Mitingi, son yıllarda Bolu'da düzenlenen en coşkulu, en görkemli miting olarak adlandıran Şatıroğlu, “MHP Genel Başkanı'nın 2002 yılından bu yana ilk kez Bolu'da miting düzenlemesi, Bolu Halkı'nın ve MHP'ye gönül vermiş insanların özlemini fazlasıyla giderdi. Bu heyecanla ve bu mutlulukla seçimlere daha da yoğunlaşıp, çalışmalarımızı daha da ileriye götürerek, MHP'yi Bolu'da birinci parti yapacağız. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüş ve beyannamelerini öğrenmek için insanlarımızın miting alanını hınca hınç doldurmaları, MHP Bolu İl Teşkilatı olarak bizleri fazlasıyla mutlu etti” dedi.

ŞATIROĞLU, TARTIŞMALARA RESMİ RAKAMLARLA KARŞILIK VERDİ
Mitinge katılım konusunda yerel basın yayın organlarındaki haberlerde farklı rakamlara rastladıklarını ifade eden Şatıroğlu, tartışmalara resmi rakamlarla karşılık verdi. Şatıroğlu, “Miting alanı komiserinin verilerine elbette ki hepimizin inanması gerekir. Bu verilere göre, MHP mitinginde emniyet bariyerlerinin içerisinde olan insan sayısı 4 bin 500 kişi. Emniyet bariyerlerinin dışında da 3 bine yakın insanımız Kent Meydanı denilen alanda yerlerini almışlardır. Bu vesileyle bu mitingden bizler gurur duyuyoruz. Bu mitingimize MHP'li veya diğer düşüncelere sahip insanlarımızın gösterdikleri bu yoğun ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“İKTİDAR ENDİŞEYE KAPILDI”
Şatıroğlu açıklamalarının son bölümünde, partisinin seçim hedefini açıkladı ve iktidarı eleştirdi. Şatıroğlu, “Bu miting bize heyecan verdi. Bundan sonraki çalışmalarımızı bu heyecan içerisinde 12 Haziran'a dek sürdüreceğiz ve 13 Haziran'da da bunun mükafatını Bolu'dan üç milletvekili çıkararak alacağız. İktidarın bundan dolayı endişeye kapıldığını ve tedirgin olduğunu görüyoruz. Hatta bundan dolayı iktidar mensuplarının çalışma alanlarına dahi çıktıklarını çok az duyuyor, görüyoruz. MHP 12 Haziran'da yapılacak seçimde hem Bolu'da hem de Türkiye'de kazanan parti olacaktır” ifadelerini kullandı.

***

MİLLİ GÖRÜŞÜN GERÇEK TEMSİLCİSİ BİZİZ

Ülkemizin siyasal yaşamına yön veren, çalkantılı dönemlerde anahtar rölü oynayan Necmettin Erbakan'ın kuruculuğunu yaptığı Milli Görüş Hareketinin son siyasi partisi Saadet Partisi gerek Has Parti bölünmesi gerekse de Necmettin Erbakan'ın vefatı nedeniyle oldukça güç kaybetmesine karşı, milli görüşe bağlılığını devam ettiren kadro ve taraftarları da yok değil. Saadet Partisi çalışmalarını, beklentilerini birinci sıra Milletvekili adayı Hayrettin Aytar'a sorduk…

SAADET PARTİSİ'NİN KURULUŞU…

Millî Görüş hareketinin siyasî partisi olan Saadet Partisi, 20 Temmuz 2001 tarihinde Ankara'da kuruldu. Recai Kutan kurucu genel başkanlığa getirildi. Fazilet Partisi'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasından sonra bağımsız kalan 105 milletvekilinden yarıya yakını Saadet Partisi'ne geçti.
2002 Erken Genel Seçimleri'nde yüzde 2.5 oy oranıyla dışında kaldı. 11 Mayıs 2003'te yapılan 1 Olağan Kongre'de aday olmayan Recai Kutan'ın yerine Necmettin Erbakan genel başkanlığa seçildi. Ancak Aralık 2003'te Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Erbakan'ın kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle parti üyeliğinden ayrılmasını istedi, bunun üzerine Erbakan 30 Ocak 2004'te parti üyeliğinden ve genel başkanlıktan istifa etti. Yerine tekrar Recai Kutan getirildi.
2004'teki Yerel Seçimler'de yüzde 4.77 oy oranıyla 63 belediye başkanlığı kazandı. 8 Nisan 2006'da yapılan 2. Büyük Olağan Kongre'de genel başkanlık görevini vekaleten yürüten Kutan, bu göreve seçildi. 2007 Genel Seçimleri'nde yüzde 2.34 oy oranı aldı.
26 Ekim 2008'de yapılan 3. Büyük Kongre'de Numan Kurtulmuş genel başkanlığa seçildi.
Numan Kurtulmuş, 1 Ekim 2010'da yaptığı basın toplantısında genel başkanlık görevi ve Saadet Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı.
17 Ekim 2010'da Erbakan, genel başkan seçildi. [1]
27 Şubat 2011'da genel başkan Erbakan vefat etti. Erbakan'ın vefatından sonra parti,genel seçimlere Mustafa Kamalak Genel Başkanlığında gitme kararı aldı.


Bolu Saadet Partisi milletvekili adayları…

Birinci Sıra Hayrettin Aytar
İkinici sıra İsmail Yıldırım
Üçüncü Sıra Muhammet Yekrek

Bolu Saadet Partisi milletvekili adayı Hayrettin Aytar, Serbest Muhasebeci 1969 yılında Kıbrıscık'ta doğdu. İlk ve Orta Okulu Bolu'da liseyi Ticaret Lisesinde okudu. Siyasete 2002 yılında Saadet Partisi Bolu Gençlik kollarında başladı.2002 yılında Bolu üçüncü sıra Saadet Partisi Milletvekili adayı.2004-2006 yılları arasında merkez ilçe başkanlığı görevinde bulundu.2009 yerel seçimlerinde Kıbrıscık Belediye Başkanlığına adaylığımı koydu. İkinci sıra Milletvekili adayı İsmail Yıldırım emekli öğretmen kendisi Gerede Üçüncü Sıra Muhammet Yekrek ise Çorum doğumlu.
Has Parti bölünmesinden sonra Necmettin Erbakan'ında vefatı üst üste geldi oylarınızın bölüneceğini düşünüyor musunuz?
Aytar, “Bolu'da 2009 seçimlerinde 12868 oyumuz var ben oylarımızı koruyabileceğimizi düşünüyorum. Has partiye oylarımızın kaymayacaktır çünkü Has Parti Ak Parti'nin oyununa gelmiştir. Bu ayrışmadan dolayı iki tarafta güç kaybına uğradı. Erbakan Hocanın ölmesi ile bazı çevreler Erbakan Hoca öldü bu dava bitti gibi düşünüyor ama tam tersine biz onun belirlemiş olduğu ilkeler Milli Görüşün çizgisi belli liderimizin kimin olduğu çok önemli değil. Hocamız davanın doğal lideriydi. Şimdi Genel Başkan Mustafa Kamalak oldu. Milli görüşün temsilcisi olduğunu iddia eden Has Parti, Saadet Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Ak Parti var. Milli görüş; Hakkın batıla olan üstünlüğünün mücadelesidir. Ak Parti Milli görüşü, Milli görüş mirasını reddettiler. Milli görüşçü değiliz dediler. Erbakan Hoca'nın vefatından sonra biz olaya daha sıkı sarıldık. Onun mirasını en iyi şekilde temsil edebilmek, için daha iyi çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Teşkilatlarla el ele vererek alabileceğimiz en iyi oyu alamaya çalışcağız.İktidar olduğumuzda Avrupa Birliğini değil İslam Birliğini kuracağız.Halk Milli Görüşte Ak Parti ile bizi yakın düşünüyor. Onlar hocanın öğrencileri idi ama değişime uğradılar bizimle bir benzerlikleri yok. Halka kendilerini yanlış tanıtarak bizim oylarımızı almak gibi bir politika izliyorlar. Milli görüş bitti Saadet Partisi bitti diyenlere biz en iyi cevabı sandıkta vereceğiz” dedi.

Saadet İktidarının Seçim Projeleri;

1.İşçi memur ve emekli maaşlarına %50 zam yapılacak.
2.Din eğitimini önündeki engeller kaldırılacak.
3.İmam- Hatip liselerinin orta kısımları yeniden açılacak.
4.Üniversite harçları kaldırılacak.
5.Mavi mazot projesi ile çiftçilere vergisiz mazot verilecek.
6.Zorunlu eğitim 4+4+3 olacak.
7.Osmanlıca eğitimin ger aşamasında seçmeli ders olacak.
8.Beşikten mezara kadar herkese sağlık sigortası yapılacak. Nüfus cüzdanları aynı zamanda sağlık karnesi olacak.
9.Emeklisi geçip prim ve yaş çelişkisi ortadan kaldırılacak.
10.Havuz sistemi yeniden kurulacak.

  

 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Doğanay’dan Başkan Özcan’a çağrı26 Mayıs 2019 Pazar 12:50
 • Opel sevdalıları bir araya geldi26 Mayıs 2019 Pazar 12:12
 • Bolu’ya sevk edildi26 Mayıs 2019 Pazar 12:08
 • Akşemseddin Hz. Anma Günü programı sona erdi26 Mayıs 2019 Pazar 12:06
 • Bu uyarıya dikkat edin26 Mayıs 2019 Pazar 11:59
 • Dodurga’da bin kişilik iftar26 Mayıs 2019 Pazar 11:58
 • Mengen'de 20 dönüm araziye kuru fasulye ekildi26 Mayıs 2019 Pazar 11:57
 • Ali Beykoz’dan Umut Meraş’a başarı dileği26 Mayıs 2019 Pazar 11:53
 • İftara yakın trafik kazası26 Mayıs 2019 Pazar 10:40
 • Yağmur altında işten çıkartılanlara destek oldu26 Mayıs 2019 Pazar 10:32
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim