• BIST 103.200
 • Altın 197,070
 • Dolar 4,7083
 • Euro 5,4926
 • Bolu 14 °C
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 16 °C

AK Partililer vefa iftarında buluştu

AK Partililer vefa iftarında buluştu
2002 yılından bu yana AK Partide görev yapmış teşkilat mensupları, AK Parti Bolu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Vefa İftarı"nda bir araya geldi.

Haber; Uğur IŞIK

İl Başkanlığı tarafından Köroğlu Sofrasında düzenlenen iftar programına AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Harun Karaca, İl Koordinatörü Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Eski Milletvekili Mehmet Güner, Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Eski İl, İlçe kademe Başkanları, eski Belediye Başkanları ve çok sayıda AK Parti'de İl, İlçe, Kadın ve Gençlik Kollarında görev yapmış AK Partililer katıldı.

"BOLU'DA DESTAN YAZDIK"

İftarda AK Partililere seslenen AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Bundan 14 yıl önce; ezilen sessiz çoğunluğun sesi olarak bir avuç erdemli ülke sevdalısının Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde yola çıkılan bu kutlu davaya gönül vermiş, her alanda tarih yazmış, uykusuz kalmış, emek sarf etmiş, Türkiye'nin gelişmesi, kalkınması yönünde büyük emekler sarf etmiş siz değerli gönüldaşlarımı selamların en güzeli olan Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Vefa gecemize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sözlerime başlarken; AK Parti’nin kurucusu ve bu büyük hareketin tartışmasız lideri, partimize 13 yıl 13 gün şerefle, onurla, gururla genel başkanlık yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı muhabbetle selamlıyorum. Siz teşkilat mensuplarımız sayesinde AK Parti hareketinin sıradan bir hareket olmadığını, neler yapabileceğini 14 yıl gibi kısa bir zamanda birçok başarılı projeye imza atabileceğimizi, sadece Türkiye'ye değil tüm dünyaya gösterdik. Şuan bu salonda olan-olmayan dava arkadaşlarım Bolu'da destan üstüne destan yazdılar. Dün sosyal demokratların kalesi olarak gösterilen Bolu'nun her karışına AK Partinin şanlı bayrağını diktiler. Hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu hareket hanım kardeşlerimizle güç kazandı. Kutsal davayı anne şefkatiyle adeta oya gibi işleyen kadın kollarına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Alnı ak bahtı ak gençleri yürekten selamlıyorum. Sizlere her zaman güvendik, gençler bu milletin umudusunuz. Kutlu davanın kahraman neferlerisiniz" dedi.

"CESURLAR BURADALAR"

AK Parti'de fitneye ve fesata yer olmadığı belirten Doğanay; "Geçtiğimiz 14 yılda AK Parti birçok badirelerden geçti. Hatırlayın, 2007 cumhurbaşkanlığı krizini, 27 Nisan e-muhtırasını, AK Parti'ye açılan kapatma davasını, Gezi eylemlerini, 17-25 Aralık darbesini, 6-7 Ekim olaylarını... Biz bu badireleri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Liderliğinde,doğru okuma irademizle, değerlendirmemizle yola devam ederek, bu kadroların fedakarlığı, milletin desteği ve Allah'ın yardımıyla karşıladığımızı çok iyi biliyoruz. Yine Allah'a binlerce şükür ki Bolu teşkilatları olarak tüm bu imtihanlardan alnımızın akıyla dimdik çıktık. Dün bu büyük davanın bayraktarlığını başkaları yapıyordu. Bugün biz şerefle taşıyoruz. Bu dava hiçbir zaman koltuk davası olmamıştır. Bu dava şahsi hırsları, fitneyi, nifakı, çelme takmayı, başkasını kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış her zaman dairesi dışına atmış bir davadır. Bu ocaktan hiçbir fitneci güruha ekmek çıkmaz. Bu ocak kardeşlik, fedakarlık ve özveri ile kavrulmuş bir ocaktır. Bizim kısa tarihimize bakanlar bu gerçeği açıkça göreceklerdir. Bizler yola çıktığımız ilk günden bugüne dostluğu ve kardeşliği büyüttük. Bu büyümenin, bu kardeşliğin ve bu görkemin oluşmasında bu salonda bulunan ve şu anda aramızda olmayan kardeşlerimizin de payı çok büyüktür. Safını cesaretten yana belirleyenler bugün şerefleriyle buradalar. Başkalarının oyuncağı olanlar ise çoktan unutuldular" diye konuştu.

"LİDERİMİZİ BAŞKAN YAPACAĞIZ"

AK Parti Teşkilatları olarak sorumluluklarının farkında olduklarını söyleyen Doğanay; "Normalde bir araya gelmeyen odakların birleştiği, bölgemizi ve ülkemizi derin bir kumpasın içine çektiği, kaos oluşturmak için ellerinden geleni yaptıkları bir dönemden geçiyoruz. Adları, görüşleri farklı olsa da fitne fesat çıkarmak için her şeyi yapıyorlar. Hamdolsun ki bu kirli ve kanlı oyunlara boyun eğmeden hak ettikleri cevabı almaktadırlar, almaya da devam edeceklerdir. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın yönetiminde bu şer odaklarıyla mücadele ederek, birliğimize ve dirliğimize el uzatanların karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bu şer odaklarının taşeronu olan kalleş vatan hainleri ile mücadele ederken yaşamını kaybeden şehit güvenlik güçlerimizi bir kere daha rahmetle anmak istiyorum. Mekanları cennet olsun. Kahraman Gazilerimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum. Ve inanıyorum ki; Hükümetimizin kararlılıkla yürüttüğü mücadele en kısa zamanda meyvesini verecek ve bu hainlerin kökü kazınacak. 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için, 2053 hedeflerine ulaşmamız için üzerimizde çok büyük sorumluluk var. Bunun bilincindeyiz. Dolayısıyla 2001 yılında başladığımız yolculuğumuz devam ediyor nihayete kadarda inşallah devam edecek. Bu yolculukta bizleri de iki büyük sorumluluğun beklediğinin farkındayız. İlk olarak Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Başkan yapacağız, ikincisi ise Türkiye'nin düşmanlarının kuklası olan adlarına paralel dediğimiz fakat neresinden bakarsak bakalım yamuk olan Fettullahçı Terör Örgütü'nün ve PKK gibi bölücü terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız" şeklinde konuştu.

"HEDEF KİTLEMİZ YÜZDE 37”

Konuşmasının son bölümünde ise AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "1 Kasım'da Bolu’da aldığımız yüzde 62,6 oranındaki rekor oyu ise yeterli görmüyoruz. Oyunu alamadığımız yüzde 37’lik kesim, bizim gidip mesajlarımızı iletmemizi bekliyor. Yüzde 62,6 oranındaki oyumuzu muhafaza ederken, geride kalan yüzde 37’lik oyu kazanmak için de mücadele etmemiz gerekiyor. İnsanların gönlünü, kalbini kazanmak bize düşer, sonucu tayin etmek ise Allah’a. Biz sonuçtan mesul değiliz, biz sadece çalışmakla mükellefiz. Bizden önceki teşkilat mensuplarımızdan aldığımız bu şanlı bayrağı Bolu'da daha da yukarılara taşıyacağız. Allah nasip ederse bu yolculuğumuz devam edecek. İlk günkü aşkla ve şevkle hiçbir zafer sarhoşluğuna kapılmadan, sorumluluklarımızı, görevlerimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Biz hamdolsun bugüne kadar milletimizin önünde başımızı eğecek bir icraat yapmadık. Bundan dolayı Allah’a hamd ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin partisinde bizim için siyaset yapmak, bizim için büyük bir onur ve şereftir. Bundan dolayı da Allah’a hamd ediyorum. Bugüne kadar teşkilatlarımızda görev yapan, birlikte yol yürüdüğümüz ama aramızda bulunamayan, ahirete intikal etmiş bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Rabbim bizi doğru yoldan, dosdoğru istikametten ayırmasın. Rabbim, birliğimizi, dirliğimizi, yol arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi bozmasın. Rabbim muhabbetimizi eksiltmesin. Allah'a sonsuz hamdü senalar olsun ki bizlere, bu ülkeye ve bu millete hizmetkar olma şerefini bahşetti. Rabbim bu şerefi daim kılsın. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz, bahtımız her daim açık olsun "dedi.

"ŞU ANKİ BOLU DAĞI'NIN HALİ, ESKİ TÜRKİYE'DİR"

İftarda bir konuşma yaparak AK Parti Bolu Teşkilatı mensuplarına seslenen AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Harun Karaca; "AK Parti vefalı bir partidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, "şiir okudu" diye cezaevine gönderildiği zaman çok üzülmüştük ama inancımız gereği her zaman, 'olanda hayır vardır' dedik. Allah ona başbakanlığın kapılarını açmıştı. Millet onu cezaevine gönderirken, şunu ifade etmişti. 'Bu şarkı burada bitmez' demişti. Ve millet Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, cumhurbaşkanlığı makamına oturtana kadar, bu şarkıyı bitirmedi. Milletimizin, bu şarkının devamında, Recep Tayyip Erdoğan'ı milletin başkanı olarak, devletin başkanı yapacağına inanıyoruz. Ve bize 11 seçimdir destek, emek veren siz kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 2002'de iktidara geldiğimizde Türkiye 3-5 kuruş için birilerinin karşısında el pençe divan duruyordu. Bugün hamdolsun, 3 milyon Suriyeli kardeşimizi memleketimizde barındırıyoruz. Onun ötesinde yatırımlarla ilgili burada çok şey bahsetmeyeceğim. Şimdi Bolu Dağı Tüneli kapatılmış. Biraz önce gelirken kardeşlerimle onun sohbetini yaptık. Dedik ki: Acaba Bolu Dağı'nı eski haline getirsek, tüneli kapatsak, tek şerit yapsak, işte eski Türkiye’yi ancak o zaman hatırlatabiliriz. AK Parti’den önceki Türkiye, şu anki Bolu Dağı Tüneli'nin kapanmış hali, tek şerit olmuş halidir. Onun için bu millete şükranlarımızı her zaman sunuyoruz çünkü sizler, bu memleketin, bu ülkenin önünü açtınız. Bu memlekete bu ülkeye Recep Tayyip Erdoğan gibi bir cumhurbaşkanını, başbakanı seçtiniz ve bu millete hizmet şerefini elde ettik" dedi.

vefa-iftari-1.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Diğer Haberler
 • Ramazan sayfası26 Mayıs 2018 Cumartesi 00:21
 • İşte Adaylarımız26 Mayıs 2018 Cumartesi 00:20
 • 25 bin 500 polis adayı alınacak26 Mayıs 2018 Cumartesi 00:18
 • Mahalleli İftar saatinde ayaklandı25 Mayıs 2018 Cuma 19:52
 • AK Partililer Gönül Sofrasında buluşuyor25 Mayıs 2018 Cuma 15:06
 • Fen Lisesi Öğrencileri Cimri’yi Sahneledi25 Mayıs 2018 Cuma 15:02
 • Yağmurda selfie25 Mayıs 2018 Cuma 14:51
 • HGS Bolu’da tutmadı25 Mayıs 2018 Cuma 12:48
 • Bolu Emniyeti’nden mübadele ilanı25 Mayıs 2018 Cuma 11:50
 • Viva Cusine projesi için toplandılar25 Mayıs 2018 Cuma 11:24
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 218 21 21 | Haber Yazılımı: CM Bilişim