• BIST 102.715
  • Altın 223,931
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • Bolu 0 °C
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara 2 °C

AKP DEMOKRASİSİ..!

Mustafa Öz

AKP iktidara geldiğinden bu yana 9 yıl geçti. Bu 9 yıl süreçte AKP hem ülkeyi, hem de tüm kurum ve kuruşları AKP'nin ve onu iş başına getiren okyanus ötesi (ABD)ile AB'nin ön görüleri doğrultusunda tanzim etti. Bu süreç içinde: KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ VE DEMOKRASİ SAKIZI ÇİĞNENEREK;AMACA GİDEN yolda her şey mübah hale getirildi.Hatırlayalım.Önce Devlet Kurumları ve o kurumlar da çalışan Bürokratlar Tartışmaya açıldı,itibarsızlaştırıldı.Peşinden Yandaşlarca Teslim alındı.Sırada ASKER vardı..!Asker için çok daha organize olmak gerekiyordu.Bu amaçla POLİS TEŞKİLATI tamamen elde edilmeliydi.İşe polis okullarından başladı.Biat kültürü ile yetişmiş olanlar bu okullara alındı.POLİS BÜROKRASİSİ oluşturuldu.O da yetmedi her türlü organizasyonu AKP adına yaptığı DİLDEN DİLE dolaşan DERİN AKP POLİSİ oluşturulduğu herkes tarafından belirtilir oldu.Kimsede bunu yalanlamadı.Polisin iktidarın emrine girmesiyle:Ortam Dinlemeler,Kanun Dışı Kayıtlar dönemi başladı.DEVLETİN VALİLERİ ,KAYMAKAMLARI parti Bürokratı haline gelince,her şey çok daha kolay yürümeye başladı.Bu yönde suç işleyenler takipsiz kaldı.

CUMUK, TÜRK CEZA YASASI, TERÖRLE MÜCADELE YASASI değiştirildi. Özel yetkili Savcılar, Özel mahkemeler(Devlet güvenlik mahkemelerinin yerini alan)kuruldu. Buralara HUKUKU siyasetin emrine veren Hâkim ve Savcılar alındı.

ARTIK SIRA ASKERE gelmişti.4 koldan Topyekûn ASKERE ERGENEKON, DARBE, FAİLİ MEÇHUL V.S ile yüklenmeye başladılar. Suça bulaşan ile uğraşmak yerine önce Askeri itibar yönünden sorguladılar. Sindirdiler, Bir Siyasetçinin dediği gibi: TOPUK SELAMI VERİR HALE getirdiler. O da yetmedi. Anayasa değişikliği ile işledikleri Hukuk katliamını yasal hale getirmek için;

-Anayasa mahkemesinin yapısını değiştirip teslim aldılar. Anayasa mahkemesi Başkanımız adeta bir parti başkanı gibi konuşmaya başladı.
-Hâkimler Savcılar Kanunları değiştirdiler. Artık Yargı da siyasetin emrine girdi.

YARGI-YÜRÜTME-YASAMA AKP'nin emrinde yetmedi. AKP'ye Türkiye'yi Dönüştürme görevi verenler için daha yapılacak çok şey vardı. BOP(Büyük Orta Doğu Projesi)için TÜRKİYE tam teslim alınmalıydı. Bunun için AKP'nin 3.Dönem iktidara gelip ANAYASA'YI değiştirecek Çoğunluğu olması HAYAT MEMAT meselesiydi. Ülke AKP ve onun karşısında yok etmeye gerek kalmayacak SOL Bir partiye kalmalıydı.(OH NE RAHAT İKİ PARTİLİ HAYAT)

SİYASET TANZİME BAŞLANDI

AKP iktidarı sivil Diktaya doğru hızla yol almaya başlayınca: Merkez sağda bir REAKSİYON oluştu. ANAP ve DYP birleşmeye gidiyordu. Mehmet AĞAR ve Erkan Mumcu bir araya geldi. Her şey iyiye giderken birden görüşmeler kesildi. Mehmet Ağar ve Erkan Mumcu'ya iktidar tarafından Şantaj yapıldığı, hatta finans aktarıldığı yazıldı. Kimse yalanlamadı.

BBP(Büyük Birlik Partisi)Bir cemaatin kulvarına sokuldu. Ancak Rahmetli Muhsin Yazıcı uluslar arası oyunlara direniyordu. Milliyetçi duruşunu muhafaza ediyordu. AKP'ye Cemaat ilişkisine rağmen Biat etmemişti. Elim bir suikasta kurban gitti. Şimdiki BBP'LİLER rüzgârın önündeki yaprak gibi GEL-GİT yapıyorlar.

CHP'nin tanıtımında ise belden aşağı formül kullanıldı. Milli ve Ulusalcı DURUŞUN yerini okyanus ötesinin bop tezgâhına yakın duruşta bir yönetim alındı. Kılıçdaroğlu'nun kişisel çabası yanında AKP politikalarına yaklaşan politikaları da(Doğu ve Güneydoğu)gözden kaçmıyor. ERBAKAN hoca Saadet partisini diriltiyordu. O da ne saadet parçaları verdi. Umut söndü.

Oyunu bozan bir parti kalmıştı. MHP Milliyetçi Hareket Partisi AKP'nin ve okyanus ötesinin dümen suyuna girmemişti. Ülkemizde AKP'nin Teslimiyetçi ve BÖLÜNMEYİ KOLAYLAŞTIRICI Siyasi çalışmalarını DEŞİFRE ediyor. Milleti uyarıyordu Bu Partinin de Dizayn edilmesi gerekiyordu. Yandaş Basın ve yayın organlarına bu görev verildi.MHP ile ilgili ne kadar olumsuzluk varsa bulup çıkarın ve yaptılar.Yetmedi.Cemaate görev verildi.MHP ve yöneticilerini itibarsızlaştırmak için Eski ülkücü denen bazı kişileri kullandılar yine olmadı..!

ÜLKE ADIM ADIM SEÇİME GİDİYORDU

Yandaş Basın ve Köşe yazarlarının ANKET bombardımanına rağmen AKP son vuruşu yapacak nitelikli çoğunluğa ulaşamıyordu. Öyleyse MHP için artık AHLAKİ OLMAYAN (RÖNTGENCİLİKLE ELDE EDİLMİŞ)KASET ler devreye sokulmalıydı. Bu iş öyle yapılmalı ki. Yapılan işin Ahlaken savunulacak yeri olmadığından MHP seçim arifesinde yerle yeksan olsun, sesini çıkaramasın BARAJ altında kalsın.

Öyle derin bir çete oluşturulmuş ki. Çok organize olmuş: Önce ortam dinleniyor. Açıkları tespit ediyor. İnsanların yatak odalarına GÖZ KOYUYOR ve Siyaseti kirleterek. Kişisel Günahları, kabahatları MİLLETE AÇIKLIYOR, SEYRETTİRİYOR. Bu düzenin içinde yer alanlardan birisinin ismini AKP ile bağlantısını bizzat MHP genel başkanı isim, telefon, adres vererek belirtiyor. Yayınlayan site belli, Tehdit ve Şantaj 1.Etap,2. Etap devam ediyor. Bu arada AKP Meydanlarda AHLAK nutukları ve Demokrasi nutukları atmaya devam ediyor.

AKP iktidardır. Bu ülkede kanunlu, kanunsuz ne olduğunu bilmeli ve kanunsuzluk varsa bulmalıdır. Kendi Bakanının adını kullanıp Mesaj çekeni 48 saatte bulan iktidar. Bir Müslüman'a yakışmayacak tavırlarla suçlularını bulmak yerine bu durumu MİTİNG Meydanlarında kullanıyor. Toplumdan büyük tepki gelince de. Durumu kurtarmak adına: Bu MHP'nin iç meselesidir.Tutmayınca.Bu ERGENEKON işi,Tutmayınca bu ÇETE işi.Evet çete işi de derin…….işi.MHP'nin Saf dışı edilsin.MHP'nin Tanzimi gerekiyorsa neden seçim arifesinde.Toplumu temizlemeye Yolsuzluklarınızdan ,başlayacak yerde.Neden MHP'nin başına Ahlak polisi kesildiniz.Sahi sizin kirli çamaşırlarınızdan ne haber.Halk konuşuyor.

MHP'nin devre dışı bırakılması, oyunun itibarsızlaştırma ile azaltılması öncelikle AKP iktidarına yarar. Evet, daha sonra da CHP'ye yarar. Ancak AKP 3.Dönemi alıp ANAYASA önündeki engel olacak MHP taşını kaldırmak böylece KÜRT FEDERASYONUNU gerçekleştirmek istediği Gün GİBİ ortada. Bu işte yalnız da değil. AKP'ye ABD, AB hatta Yeni CHP'de değişen politikasıyla destek veriyor. AKP Demokrasiyi de, siyaseti de katletmiş Suçüstü Halk nezdinde yakalanmış. Siyaseti BELDEN AŞAĞIYA taşıyarak Türk Siyasetine, Türk Propagandaya rağmen Bu işin Sorumlusunun AKP olduğunu millet görmüş ve tescil etmiştir. Bu Belden aşağı yol ülkeyi nereye taşır bundan sonra belli değildir. Millet MHP'ye reva görülen bu Belden aşağı siyaset karşısında, MHP'ye sahip çıkmış pis SİYASETE dur demiştir. Diyecektir.

27.05.2011

Bu yazı toplam 1377 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim