• BIST 1.345
  • Altın 478,582
  • Dolar 8,2803
  • Euro 9,9437
  • Bolu 5 °C
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 5 °C

AKP PARTİMİ CEMAATMI-PARALEL YAPIMI!

Mustafa Öz

                Demokrasilerde siyasi partiler rejimin olmazsa olmazıdır. Demokrasi aynı zamanda kurallar manzumesidir.

                Kurumlar, kuruluşların görevleri yetkileri Anayasa, Kanunlar ( Çoğunluğun Parti Kanunları halinde değil milletin hak ve hukukunu sağlayan kanunlar şeklinde düzenlenip yasalaşmış olmak) ile belirlenmiştir. Hiçbir kimse, hiçbir zümre; ya da siyasi parti hesap vermekten, denetimden kaçamaz!

                AKP 2002 yılında bu yana milletin çoğunluğunun verdiği yetki ile ülkeyi yönetmektedir.

                İşe iddialı başlamış demokrasi insan hakları çıtasını yükselteceğini hem içerde hem de dışarıda adeta taahhüt altına almıştır.

                Yürütme, yasama ayakları kendinde olduğu için istediği kanunları “kişiye özel, olaya özel kanun” parlamentodan geçirmiş; partili Cumhurbaşkanı sayesinde de hiç firesiz yasalaştırmıştır. Yürütmede ise tüm kurumları tamamen AKP cemaati haline getiren Bürokrat atamalarıyla tam biat oluşturmuştur.

                İşin yargı boyutunda “şeklinde olsa bağımsız yargı var olması ile” bazı vicdanlı savcı ve hâkimler çıkıp yürütmedeki kanunsuzlara dur demiştir.

                Bugün şikâyet edip paralel cemaat dediği, örgüt dediği kişilerle yargıyı teslim almak için kanunu düzenlemeler ve Anayasa değişikliği yapılmış.  Yüksek yargı ve HSYK’nın yapısı değiştirilerek r! yargının da 3. ayak olarak AKP Cemaati emrine girmesi sağlanmıştır.

                Yargı eliyle kurulan kumpaslarla; Başta silahlı kuvvetler, polis, hatta sivil toplum kuruluşları tamamen baskı altına alınarak korku imparatorluğu kurulmuştur.

                Muhalefet “son yayınlanan bir avuç TAPE’den de anlaşıldığı kadarıyla” baskı altına alınıp susturulmak istenmiştir.

                4. kuvvet denen basın her türlü çirkinliklerle ya baskı altına alınmış ya susturulmuş ya tamamen yandaşlaştırılmıştır.  Bizzat AKP Cemaatinin başındakiler tarafından basına karşı ALO FATİH Hattı kumpası kurulmuştur.

                AKP milletten aldığı çoğunluk yetkisi ile giderek despot, mağrur, kibirli, nefret söylemlerini demokrasi sanan bir gurup AKP oligarşisinin elinde Sivil Diktaya doğru pupa yelken kaymaya başlamıştır.

                 Güç sarhoşluğu fütursuzluğu getirmiş. Belediyelerde Bakanlıklarda yapılan icraatlarla ilgili hiçbir denetim yapılmadığı gibi, kendine muhalif olan Belediye, iş adamı, sivil toplum kuruluşlarında tamamen siyasi amaçlı, yıldırma ve korkutma amaçlı denetimler, soruşturmalar yaptırılmıştır.

                Milletin asgari yüzde 50 si AKP’nin ihalelere fesat karıştırdığı, yandaşların dışında kimseye iş ve aş verilmediği Belediyelerde “özellikle İstanbul, Ankara başta olmak üzere” her türlü usulsüzlük, yolsuzluk yapıldığı kanaatini 10 yıldır terennüm ediyordu. Hatta “ Yerlerse de bir şeylerde yapıyorlar sözü” bu iktidarın anayasası haline gelmişti.

                AKP adına çalışmak üzere dizayn edildiği kamuoyunda yaygınlaşan MİT  8 ay önce son yolsuzlukların iktidarlarına zarar verebileceği raporu vermesine rağmen; Kanalizasyonlar çalıştırılmaya devam etmiş.Pisliğin patlaması ihtimali göz ardı edilmiştir.

                Dün askere kumpas kurarken, Anayasayı, kanunları değiştirirken, devlet kurumlarını AKP Cemaatine “paralel yapısına” peşkeş çekerken kahraman ilan edilenlerin bugün paralel yapı örgüt-çete-haşhaşı  vs. ilan edilmesinin inandırıcılığı var mı?

                Şayet milletin inandığı sizin ise tevil ettiğiniz yolsuzluk yoksa bu telaş neden… Savcı- Hâkim- Polis-Jandarma sürgünleri, internet sansürü, HSYK’nın kanunla AKP cemaatinin kucağına verilmesi, torba yasalara konan tuzak maddeler, özel mahkemeler DGM gibi çalışıyor dediğimizde sesi çıkmayanlar. Askere kumpas kuruldu dendiğinde sesi çıkmayanlar şimdi ne oldu da 360 derece döndünüz.

                Yolsuzlukları 10 yıldır örttünüz. 12 yıldır darbe söylemi sizin ruh halinizi bozmuş olmalı ki patlayan yolsuzluk kanalizasyonlarını “darbe ve paralel yapı” ile örtmeye çalışıyoruz!

                AKP bir gurup oligarşi iktidar heveslisi ile milletin verdiği yetkiyi kendi çıkar ve siyasi emelleri için kullanan bir cemaat haline gelmiştir. Bu cemaat yasama, yürütme, yargı, 4.kuvvet basını da yanına alarak AKP kanunları ile AKP Paralel Devletini oluşturmuştur.

                AKP kendi çıkarlarını düşünme adına ülkemize kumpas kuran bölünme hayalleri için emin adımlarla giden PKK ve onun uzantılarının 5 vilayete kurdukları Kürt Paralel Yapısını görmemektedir. 30 Marttan sonra özerklik ilan edeceğini söyleyenleri görmemektedir. Komşularımızla ilişkilerimiz tamamen bozulmuş özellikle Suriye’de oluşan PKK Kürt Devleti ve El-Kaide devletinin ülke bütünlüğümüze verdiği zararı görmemektedir.  1,5 milyon Suriyeli mültecinin ekonomik ve siyasi sıkıntılarının sonuçlarını görmemektedir.

                İçerde bir gurup AKP Cemaati ve Paralel Yapısı dışında herkesi ötekileştirip kin ve nefret söylemleri ile tuz-buz ettiğini görmemektedir.

                Aynı aile fertleri bile “Askeri vesayeti görmüş biri olarak” olağanüstü dönemlerde oluşmamış korku imparatorluğu etkisine sokulmuştur. AKP görmemektedir. Göstermemektedir.

                Seçimler bir gurup AKP oligarşik cemaatinin devletin, Belediyelerin imkânlarını kanun gücü ve gayri meşru metotlarla kullanması nedeniyle Adil olmayan ve güven vermeyen bir ortamda yapılmaktadır.

                Seçimin güvenliği, adilliği şimdiden içerde ve dışarıda çok endişe verici bir şekilde tartışılmaktadır.

                Seçimlerden sonra ülke de demokrasi dışı gelişmelerinin daha da ortaçağını beklenmektedir. Çünkü AKP cemaati ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmak istemektedir. Telaş-saldırma-oligarşik davranış-Kanun Devleti oluşturma-Yıldırma-Korku salma- nefret tohumu ekmek hepsi iktidar da kalmak için yapılmaktadır. Devletlerin hayatında 12 sene yok mertebesindedir. Peygamberler-halifeler-muaviyeler-yezitler-nice siyasetçiler tarihin sayfalarında yerini almıştır.

                Mızrak çuvala sığmıyor. AKP Cemaati ve Paralel yapısının ipliği pazara çıktı

I.Dalga kapatılıyor

II. Dalga kapatıldı

III. Dalga kapatıldı

                Ama milletin kalbine AKP yolsuzluğunun tasdik mührü vuruldu. Bırakın esfeli Salih’in “Aşağıların aşağısındakiler anlamasında! Şımardıkça şımarsınlar!”

14.02.2014

Bu yazı toplam 2414 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim