• BIST 94.303
 • Altın 244,378
 • Dolar 5,9198
 • Euro 6,5920
 • Bolu 13 °C
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 15 °C

Bolu’dan 23 Nisan mesajları

Bolu’dan 23 Nisan mesajları
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla birçok siyasi ve STK temsilcisi birer kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun: “23 Nisan 1920 tarihinin, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gün olduğunu ifade eden Ercoşkun; “TBMM, milli iradenin kalesidir. Bu kalenin korunması ve güçlendirilmesi, Milletimizin Hürriyet ve istiklaline olan sadakat ve inancının bir gereğidir. TBMM, bugün de demokrasinin, milli bağımsızlığın, devletin ülkesi ve milleti ile birlik ve beraberliğinin, aydınlık yarınların sarsılmaz güvencesidir. Aziz milletimizin istiklal mücadelesinde gösterdiği büyük azim ve kararlılığı, günümüzde de‘muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme yolunda verdiğimiz mücadelenin en güçlü ilham kaynağı olmaktadır. Bugün bizlere düşen görev, teslim aldığımız bu emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Bizde bu bilinçle ülkemiz ve milletimizin daha ileriye gitmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Bizler; Suriye’deki Filistin’deki, Arakan’daki çocukların gözyaşının son bulması için de gayret göstermekteyiz. Çünkü Anadolu topraklarında yaşayan evlatlarımız gibi onların da çocukluklarını yaşayabilmelerinin en doğal hakları olduğunun bilincindeyiz. Bu vesileyle geleceğimizin teminatı olan bütün çocuklarımızın ve Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.”

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan: “Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95 inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu yaşamaktayız.

TBMM o günün tüm olumsuz koşullarına, emperyal güçlere direnmiş ve milletinden aldığı güçle Cumhuriyeti ilan etme iradesini göstermiştir. Laik ve demokratik rejimimizin en temel taşı Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Ulusumuzun aydınlık geleceğine giden yolda atılan en büyük adımdır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, geleceğin Cumhuriyet bekçileri olan çocuklarımıza bu anlamlı günü hediye ederek onlara duyduğu güven, değer, inanç ve önemi göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bugüne kadar emeği geçen tüm meclis üyelerini en derin saygı ve rahmetle anıyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Bolu Belediye Başkan Vekili Necip Çarıkçı: “Meclisin ɑçılış günü olɑn 23 Nisɑn’ı Ulusɑl Egemenlik ve Çocuk Bɑyrɑmı olɑrɑk ilɑn eden Büyük Önder Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk, bu dɑvrɑnışı ile çocuklɑrın hɑklɑrını dünyɑ gündemine tɑşımış, geleceğimiz olɑn çocuklɑrɑ sevgisini en yüksek seviyede ispɑt etmiştir. Geleceğimizin teminɑtı olɑn çocuklɑrımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk’ün izinde ve ilkeler  doğrultusundɑ, toplumumuzun her ɑlɑnındɑki ileri ɑtılımlɑrınɑ öncülük yɑpɑcɑk, kɑlpleri vɑtɑn ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklɑrınɑ yürekten bɑğlı, çɑğdɑş düşünceli insɑnlɑr olɑrɑk yetişmesi en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum.”

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer: “Ulu Önder Atatürk’ün bu önemli günü çocuklara adayarak, dünyada ilk Çocuk Bayramı'nı ilan etmesi, Türk çocuklarına verdiği önemi ortaya koymaktadır. Devletimiz olarak en temel önceliğimiz eğitimin tüm kademelerinde çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesini sağlamaktır. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmesi, hedeflerine ulaşması, ülkesine ve insanlığa faydalı olması her türlü değerin üzerindedir. Cumhuriyetin ve demokrasinin temellerinin atıldığı bu tarih ilelebet milli tarihin en parlak sayfalarından biri olarak anılacaktır. Unutulmamalıdır ki Türkiye'nin bugününü ve yarınını temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin tüm sorunlarının çözüme kavuşturulacağı kurumdur. Çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Yaptığımız çalışmalarla gelecek nesillere daha demokratik ve daha çağdaş bir Türkiye bırakmak için hiç yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Bütün arzumuz, çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."

Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz: “23 Nisan 1920 tarihinde kurulan TBMM tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olmuştur Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözünden yola çıkarak milletimiz kendi kaderini kendi eline alarak var olma  mücadelesini egemenlik hakkını kendisi kullanarak kazandı. Bütün dünyaya kendi kendini yönetebilecek büyük bir millet olduğunu gösterdi. Ulusal Egemenliğimiz, 95 yıldır bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olmuştur. 23 Nisan 1920 tarihi hem ülkemizin kurtuluşuna, hem de yeni bir devletin kuruluşuna öncülük eden büyük bir olaydır. Emperyalist güçleri yenerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, demokratik ve laik bir yönetim biçiminin gerçekleşmesi, çağdaş ve aydınlık bir yaşam biçiminin belirlenmesi ve bunun için yapılan tüm yenilikler, 23 Nisan 1920 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderlik ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin attığı kararlı adımlarla gerçekleşmiştir.... 23 Nisan’ın bize kazandırdığı cumhuriyet ve istiklalimizi gelecek kuşaklara emanet eden büyük önderimiz ATATÜRK bu ulusal bayramımızı çok sevdiği çocuklara emanet ederek ona daha güzel bir anlam katmıştır. 23 Nisan'da dünya'nın dört bir yanından gelen çocuklarla bayramımız kutlanır.. Bütün dünya çocuklarının kaynaşıp arkadaş olduğu ve insanlığın temelini attığı gün dostluk kardeşlik ve sevginin doyasıya yaşandığı gün 23 Nisan'dır.Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürkü ,silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı ve sevgi ile anıyor;Egemenliğimizin sembolü TBMM nin açılışının 95.yılını ve tüm çocuklarımızın bayramını  kutluyoruz.”

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş: “Ulusal egemenliğimizin tecellisinin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 95. yılını karşılamanın gurur ve memnuniyetini yaşıyoruz. Ulusal bağımsızlık mücadelemizin en zorlu dönemlerinde dahi kapıları açık kalan Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz, milli egemenliğimizin kalbinin attığı en kutsal ve en yüksek çatı olmuştur. Temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920’den bu yana yüzünü sürekli gelişme ve kalkınmaya dönen Cumhuriyetimiz, bugün dünyanın ilk 20 büyük ekonomisi arasına girmiş; 100. yaşına dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olma hedefiyle koşar adım ilerlemektedir. Her şart ve dönemde temel kılavuz olarak gücünü halkımızın ve milletimizin iradesinden alan ve hedeflerine sağlam adımlarla ilerleyen Cumhuriyetimiz, sahip olduğu demokrasisi ve kalkınmış ekonomisi ile tüm dünyaya örnek olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, büyük önder Atatürk’ün bu önemli günü armağan ve emanet ettiği, dünyamıza renk katan, aydınlık geleceğimizin sahibi her biri birbirinden değerli çocuklarımızın, halkımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusal egemenliğimizin bütün kahramanlarını saygı ve minnetle yad ediyorum.”

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı T. Mert Karagöz: “Bugünü bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını,nene hatunları,seyit onbaşıları rahmet le anar bir kez daha şükranlarımızı sunarız toprağınız bol olsun emanetinizin değerini hala biliyoruz  Çocuk Bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşıyordu egemenliğin padişah'dan alınıp halka verildiği bu günde   Milli egemenlik kavramının önemini bir kez daha anlamakla birlikte kimsenin kendisini Milli Egemenliğin tek sahibi olarak görmemesi gerektiğini hatırlatıyoruz Ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.”

 

Eğitim-İş Sendikası Bolu İl Temsilcisi Hülya Çınar: “Bugün ulusal egemenliğimizin,  demokrasi ve bağımsızlık mücadelemizin 95. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen Ulusumuzun uyanışını; esaret zincirlerini kırarak, kendi yazgısına el koyduğu günü simgelemektedir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve Ulusumuzun temsilcilerinin katılımıyla toplanan Büyük Millet Meclisi, bağımsızlık ve özgürlük hareketinin yürütülmesinde tarihsel sorumluluk üstlenmiştir.

Kurtuluş Savaşı’nın olağanüstü koşullarında, Türkiye Büyük Millet Meclisi, aldığı kararlarla ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetiminin oluşturulması, çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarının başarıya ulaşmasında yaşamsal rol oynamıştır.

Atatürk'ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, devrimlerin gerçekleştirilmesinde yaşamsal rol üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenliğin vücut bulduğu, demokratik rejimimizin temel kurumudur.

Ancak bugün, çağdaş demokrasilerde rejimin temelini oluşturan yasama-yürütme-yargıdan oluşan kuvvetler ayrılığı ilkesi, AKP iktidarı döneminde yok edilmiştir. TBMM büyük yara almıştır. AKP yöneticileri, bir taraftan demokrasi havarisi kesilirken, diğer taraftan da tek parti iktidarı ve başkanlık sistemiyle padişahlık rejimine özlem duymaktadırlar. Tamamıyla yolsuzluk batağına saplanmış, hukuk tanımaz, baskıcı AKP iktidarı, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi taçlandıran, aydınlanma devrimimiz Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek için her türlü çabayı göstermektedir.

Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta; üniter devlet yapısı hedef alınmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmekte; Türkiye, bir karanlığa doğru sürüklenmektedir.

Çözüm süreci ile terör örgütüne her türlü taviz verilmekte, ulusal birliğimiz ve bütünlüğümüz çok ciddi tehdit altına sokulmaktadır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır.

Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak biz her türlü tehlikenin farkındayız. Yetiştirdiğimiz Türk gençliğini de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu duygular ve düşüncelerle aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Barış ve kardeşlik içinde yaşanacak bir gelecek diliyoruz.”

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bolu’nun bakın büyükbaş hayvan sayısı ne kadar?26 Nisan 2019 Cuma 00:26
 • Kermese yoğun ilgi25 Nisan 2019 Perşembe 16:39
 • Türkiye’deki Et Açığını Beyaz Et Karşılayacak25 Nisan 2019 Perşembe 16:22
 • BAİBÜ’de “24 Nisan 1915 ve Ermeniler” konferansı25 Nisan 2019 Perşembe 13:01
 • FETÖ şüphelileri adliyede25 Nisan 2019 Perşembe 12:59
 • Öğretmenler Odası: İzzet Baysal MTAL25 Nisan 2019 Perşembe 12:57
 • Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kuruldu25 Nisan 2019 Perşembe 10:13
 • İzzet Baysal Vakfı’ndan Başkan Özcan’a tebrik25 Nisan 2019 Perşembe 10:11
 • Bolu Kitap Kulübü Geleceği Ağırladı25 Nisan 2019 Perşembe 10:09
 • Bu drone ilaçlama yapıyor25 Nisan 2019 Perşembe 09:03
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim