• BIST 84.596
 • Altın 251,832
 • Dolar 6,0970
 • Euro 6,8177
 • Bolu 17 °C
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 17 °C

CHP İl Başkanı Tanju Özcan'la ilgili yaşanan istifa tartışmalarına AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun'dan yorum: 'ÖZCAN'DAN BAŞKASININ CHP'NİN BAŞINDA OLMASINI İSTEYEBİLİR MİYİM?'

CHP İl Başkanı Tanju Özcan'la ilgili yaşanan istifa tartışmalarına AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun'dan yorum: 'ÖZCAN'DAN BAŞKASININ CHP'NİN BAŞINDA OLMASINI İSTEYEBİLİR MİYİM?'

Ali Ercoşkun'un, “Tanju Özcan siyasi ve mesleki konumunu kullanıyor” açıklamaları sonrası Özcan'ın, “İspatlasınlar istifa ederim” şeklindeki çıkışına, Ercoşkun karşılık verdi. Belediye'nin Bolu'ya kazandırmaya çalıştığı projeleri Özcan'ın her defasında hukuk yoluyla engellediğini belirten Ercoşkun, Özcan'ın müvekkilliğini üstlendiği üç mahkeme dosyasıyla basın mensuplarının karşısına çıktı.

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun'un geçtiğimiz haftalarda yaptığı, “Tanju Özcan, siyasi ve mesleki konumunu kullanıyor” açıklamaları sonrası, Ercoşkun ile Özcan arasında başlayan tartışma, Ercoşkun'un dünkü açıklamalarıyla devam etti. Ercoşkun'un açıklamalarının ardından “İspatlasınlar istifa ederim” diyen Özcan'a yanıt veren Ercoşkun, basın mensuplarının karşısına mahkeme dosyalarıyla çıktı.

“SEVİYESİZ TARTIŞMALARA MUHATAP KALMAKTAN HİCAP DUYUYORUZ”

Dün, AK Parti il başkanlık binasında yaptığı basın toplantısında Ercoşkun, son dönemde siyasi atmosferde seviyesiz, üslup dışı tartışmaların yaşandığına dikkat çekerek, “Siyasetle ilgilenen kişiler olarak bizler, son günlerde yaşanan seviyesiz üslup dışı tartışmaların içinde bulunmaktan üzüntü duyuyoruz. Bizler memleketimize hizmet yapmak adına siyasi partilerin temsilcileriyiz. Bu anlamda seviyesiz açıklamalara muhatap olmak ve karşılığında açıklamalarda bulunmaktan hicap duyduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.

ERCOŞKUN, DAVA DOSYALARIYLA ÖZCAN'A YÜKLENDİ

Açıklamalarının tamamında CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ı hedef alan Ercoşkun, şu açıklamalarda bulundu: “Özcan'ın, bugüne kadar bizim yaptığımız açıklamaları anlayamamış olduğunun kanaatindeyiz. Bu değerlendirmeler protein eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Biz daha önceki açıklamalarımızda Tanju Özcan'a bazı sorular sormuştuk ve bu soruları da çeşitli örneklerle de çoğaltabileceğimizi belirtmiştik. Ve bunun neticesinde Sayın Özcan yapmış olduğu açıklamalarda, bunları ispat etmemiz halinde istifa edeceğini ifade etmişti. Ve bunu hakaretlerle tamamlamaya çalıştı kendine göre. Bu evraklar CHP İl Başkanı'nın geçtiğimiz dönemde Bolu'ya yapılmak istenen hizmetleri nasıl engellemeye çalıştığını net bir şekilde ortaya koyuyor. Sayın Özcan açıklamalarımızı ispat etmemizi istemişti. İşte bu belgeler bunları ispat etmek için oldukça yeterli. Burada Bolu Belediyesi tarafından yapılmak istenen arıtma tesisini iptal etmek için açılan bir davanın dilekçesini görüyoruz. Burada davacı Yenigeçitveren Köyü Muhtarlığı, vekili Avukat Tanju Özcan. Bir başkası da yine Bolu Belediyesi tarafından Alıçören köyüne yapılması istenen tır parkının iptaliyle alakalı mahkeme dökümanları. Davacı Alıçören Köyü Muhtarlığı, vekili Avukat Tanju Özcan. Yine bir başkasında Cumhuriyet Parkı'nda yapılması istenen katlı otopark. Burada dava eden de yine Avukat Tanju Özcan. Daha dün kendi açtığı davaları hatırlayamayan ve bunların ispat edilmesi halinde istifa etmeyi düşünen, söyleyen bir il başkanı herhalde istifa etmeyi kafasına koyduğu için, kendine bir gerekçe arıyor, diye düşünüyoruz.”

“ÖZCAN'IN İSTİFA ETMESİNİ İSTEYEBİLİR MİYİM?”

Ana muhalefet partisi il başkanı Özcan'ın bugüne kadar girdiği tüm seçimlerde başarısız olduğunu ifade eden Ercoşkun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Burada tabi onu sürekli bizim onu istifaya davet ettiğimiz gibi bir düşünceye kapılmış Sayın Tanju Özcan. Böyle bir şey kesinlikle yok. Benim Tanju Özcan'ı istifaya davet etme gibi bir açıklamam hiç olmadı. 2002'deki milletvekilliği seçimlerinde Özcan'ı sahnelerde gördük. Netice CHP ya da o zamanki DSP için hüsran. 2004 yerel seçimlerinde yine Özcan'ı sahnelerde gördük. Yüksel Ceylan o dönem belediye başkan adayı, Tanju Özcan da yanında kontenjan adayı. Neticeyi tüm kamuoyu biliyor, AK Parti seçimi ezici bir şekilde kazandı. Daha sonra 2007 genel seçimleri, Yüksel Ceylan milletvekili adayı ve Tanju Özcan il başkanı olarak Ceylan'ın yanında. Neticeyi gördük. 2009'da yerel seçimler ve yerel seçimlerde istifa eden Özcan belediye başkan adayı oldu. Bu neticeyi de gördük ve Özcan ardından il başkanlığına yeniden transfer oldu. Şimdi ben hal böyleyken Tanju Özcan'dan başkasının CHP'nin başında olmasını isteyebilir miyim? Bu kadar aptalca bir şey yapabilir miyim? Dolayısıyla Tanju Özcan ilelebet CHP'nin başında kalmaya devam etsin. Bütün AK Parti teşkilatları olarak isteğimiz budur. Ayrıca her belediye başkanlığı seçiminde, her milletvekilliği seçiminde dönüp dolaşıp bir siyasi partide aynı kişinin adının geçmesi, kısır bir döngü içerisinde dönülüp durulması CHP'nin kendi sorunudur. O da bizi ilgilendirmez. Sonuçta bir mücadele söz konusuysa, bizim açımızdan en avantajlı şartlar bu şekilde oluşuyor.”

“BDP İLE İTTİFAK TARTIŞMALARI BİLE, CHP'NİN ACINACAK HALİNİN ÖZETİDİR”

Açıklamalarının devamında ana muhalefet partisine yönelik eleştirilerini arttırarak sürdüren AK Parti İl Başkanı, “CHP il Başkanının yaptığı açıklamaları partisinin içinde bulunduğu anlaşılamaz durumun bir neticesi olarak kabul etmek lazım. CHP'de son dönemde gerçekleşen genel merkez nezdindeki olaylar, yaklaşan seçimlerin yansımasıyla burada da özellikle il başkanının şahsında ne yaptığını bilmez, ağzından çıkanı kulağı duymaz bazı açıklamalar şeklinde vuku buluyor. Tabi CHP'nin ülkenin demokratikleşmesi, sivilleşmesi ve normalleşmesi adına bundan önce olduğu gibi bu geçtiğimiz dönemde hiçbir şey yapmaması hatta engellemeye çalışması, kanunlara aykırı hareket eden generallerin bakanlar tarafından görevden alınmasını bir sivil darbe diye nitelendirmesi, genel başkanlarının ve her ne kadar daha sonra inkar etseler de ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda CHP'li bir milletvekilinin BDP ile ittifak yapabileceklerini belirtmesi, bize aslında durumlarının ne kadar acınacak halde olduğunu özetliyor. Tabi bu ortam içerisinde CHP İl Başkanının da böyle seviyesizce çirkin üsluplarla bizlere ve AK Parti'ye saldırması, şahsımı haksız bir şekilde itham etmesi de Bolu siyaseti açısından oldukça üzüntü vericidir. CHP Genel Başkanı'nın geçtiğimiz referandum sürecinde Tunceli de teröristlere af vaat etmesi, batıya gelince de bu vaadini inkar etmesi, CHP'li Avcılar Belediye Başkanı'nın başörtülüleri rahibe ilan etmesi, ardından da bunu AK Parti'nin yaptığını genel başkanlarının iddia etmesi ve bunun asılsız çıkması ne kadar karmaşık bir yapı içinde olduklarını ifade ediyor” diye konuştu.

“ÖZCAN'I KÜÇÜK BAYKAL OLARAK TABİR ETMEK MÜMKÜN”

Özcan'ın kendisi hakkında da akıl almaz iddialarda bulunarak kamuoyunu etkilemeye çalıştığını ifade eden Ercoşkun, şunları kaydetti: “Tanju Özcan geçmişte yaptığı açıklamalarında beni siyasi konumum itibariyle Bolu Belediyesi'ne bilgisayar satmakla suçladı. Benim Bolu Belediyesi'yle en fazla yapmış olduğum ticaret eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan döneminde olmuştur. Bolu Belediyesi son yıllarda binlerce bilgisayar dağıtıyor. İnsan Belediye'ye gider de bir kere benim ihaleye girip girmediğimi, dağıtılan bilgisayarlar bizim satışını yaptığımız bilgisayarlar mı, diye araştırır. Hiç ihalesine girmediğim, hiç teklif mektubu bile vermediğim, şartnamesini bile almadığım konularda beni itham etmesi çok küçük siyasi düşüncenin eseridir. Yani kendisini küçük Baykal olarak tabir etmek mümkün olabilir.”

“TANJU ÖZCAN'DAN ÖZÜR BEKLEMİYORUZ”

Son olarak Ercoşkun, Tanju Özcan'la alakalı değerlendirmelere artık bir son vermek üzere bu açıklamayı yapmayı uygun gördüğünü belirterek, “Ali Ercoşkun olarak, bundan önceki siyasi değerlendirmelerimde hiçbir siyasi temsilciye hakaret içeren veya asılsız ithamlarla dolu hiçbir beyanda bulunmadım. Ama maalesef Tanju Özcan bizi açıklamalarına bu şekilde yanıt vermeye mecbur bıraktı. Bizi ispat noktasında adeta zorladı. Bu ispat açıklamasından sonra Tanju Özcan'dan da bir özür açıklaması da beklemediğimizi belirtmek istiyoruz. Biz bunun değerlendirmesini kamuoyuna bırakıyoruz” dedi ve açıklamalarını sonlandırdı.UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Küçük öğrencilerden muhteşem gösteri23 Mayıs 2019 Perşembe 13:58
 • Yaklaşık 2 bin kişi katıldı23 Mayıs 2019 Perşembe 11:50
 • Sepaş’tan güzel hareket23 Mayıs 2019 Perşembe 11:47
 • Cebinde esrar ile yakalandı23 Mayıs 2019 Perşembe 11:24
 • Kaçak daha fazla kaçamadı23 Mayıs 2019 Perşembe 11:05
 • Otostopla dünyayı geziyorlar23 Mayıs 2019 Perşembe 10:52
 • Meteorolojiden toz uyarısı23 Mayıs 2019 Perşembe 10:42
 • Milletvekiliyken yıkıldı, Başkan olarak o yapacak23 Mayıs 2019 Perşembe 00:30
 • 17 Kişinin kredi kartı kopyalanmış23 Mayıs 2019 Perşembe 00:20
 • Yapboz tahtasına döndü23 Mayıs 2019 Perşembe 00:10
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim