• BIST 103.253
 • Altın 227,620
 • Dolar 5,3218
 • Euro 6,0329
 • Bolu 11 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 11 °C

CHP'de göz yaşartan birliktelik ZAFER İÇİN SÖZ VERDİLER

CHP'de göz yaşartan birliktelik ZAFER İÇİN SÖZ VERDİLER

CHP'nin Bolu'daki siyasal örgütlenişine omuz vererek ön plana çıkmış geçmişteki ve bugünkü önemli isimler CHP İl Örgütü'nde bir araya geldi. Ön seçimde belirlenen milletvekili adaylarına seçim süreci boyunca tam destek vereceklerinin sözünü veren isimler, partililere birlik ve beraberlik mesajlarıyla seslendi. Duygusal konuşmaların yapıldığı parti binasında CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu ve bazı partililer zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

3 Nisan 2011'de yapılan ön seçimle partili üyeler tarafından milletvekili adayları belirlenen CHP'de dün yoğun kalabalığın katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıda geçmişte CHP İl Örgütü'nde önemli görevler yapmış isimler ile partinin bugünkü yönetici isimleri, milletvekili adaylarını destekleyen ve kamuoyuna birlik ve beraberlik mesajları içeren açıklamalarda bulundular. Ön seçimin demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştiğini belirten CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu, birlik ve beraberlik içerisinde 12 Haziran seçimlerine hazırlandıklarını söyledi.

“BAŞARI İÇİN ELİMDEN GELENİ ARDINA KOYMAYACAĞIM”
Karakaşoğlu'nun açıklamalarının ardından partililere seslenen CHP Bolu 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan, “Uzun yıllardır özlediğimiz ön seçimi Türkiye ortalaması üzerinde bir katılımla ve demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirdik. Bunun sonucunda üyelerimiz kararlarını sandığa yansıttılar ve bana partinin lokomotifi görevini verdi. Bu sorumluluğun farkındayım. Partimin başarısı için elimden geleni ardına koymayacağım. Bu konuda söz veriyorum. Aday adaylığı sürecinde ilçe ziyaretlerimizde, ön seçim sonucunda sıralama ne olursa olsun, partimize hizmet etmeye devam edeceğimizin sözünü vermiştik. Ön seçim sonucu oluşan sıralamaya giren ve girmeyen arkadaşlarımız önümüzdeki günlerde bizleri sahada yalnız bırakmayacaklardır” dedi.

“KAPI KAPI, MAHALLE MAHALLE ÇALIŞACAĞIZ”
Toplantıda konuşan CHP Bolu 2'nci Sıra Milletvekili Adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ise, “Ön seçimde bize destek veren, aynı zamanda listede bir kadının da bulunmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bizim artık hedefimiz 12 Haziran. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar olması için kapı kapı, mahalle mahalle çalışacağımızdan, vaktimizin tamamını siyasi çalışmalara ayıracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİNE KATKI SAĞLAYABİLMİŞSEM NE MUTLU BANA”
Toplantıda 'Aslan demokratlar' diyerek sözlerine başlayan CHP Milletvekili Aday Adayı Kemal Alemdar ise, ön seçimde önemli bir demokrasi şölenine şahit olduklarını söyledi. Büyük şölenin 12 Haziran akşamı yapılacağını dile getiren Alemdar, “ön seçimde adaylık hakkı kazanan arkadaşlarımı kutluyorum, üçüncü sıradaki arkadaşımızın da istifa etme ihtimalini sıfır olarak görüyorum. Siyasi hocalarımdan öğrendiğim bir söz var. Affetmek büyüklüktür, kin tutmak yüktür, unutmak aptallıktır. O halde ben büyüğüm affedeceğim, kin tutmayacağım ve hata yapanları da unutmayacağım. Benim için üzülenler var ama ben hiç üzgün değilim. Ben bu şölene bir katkı sağlayabilmişsem ne mutlu bana, ne mutlu Türkiye diyene, ne mutlu sosyal demokratım diyene, ne mutlu yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi diyene. Ben birinci adayımızın seçileceğine inanıyorum, ben ikinci adayımın çantacısı olmaya razıyım. Bunun içinde il ve ilçe başkanlarıma rica ediyorum. Çünkü ben sizlere güveniyorum. Sizlerinde bana güvenmesi için çaba harcayacağım” ifadelerini kullandı.

“İLK SIRA ADAY GİBİ ÇALIŞACAĞIM”
Ön seçimde milletvekili aday sıralamasının dışında kalan Milletvekili Aday Adayı Sami Özdemir ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ön seçimde seçim yarışına ben de katılmıştım. Ben bu ailenin tüm üyelerine ilk defa katılan beni kabul ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Aday adaylığı sürecinde tüm aday adaylar gittiğimiz yerlerde söz verdik. Dedik ki, sıralamamız ne olursa olsun biz ilk sıradaki aday gibi çalışacağımızı söyledik. Burada sözümü yinelemek istiyorum. İlk sıra adayı gibi çalışacağım ve adaylarımızın gittikleri her yerde yanlarında olacağım.”

“PARTİMİN EMRİNDEYİM”
CHP'li eski Belediye Başkanı Necdet Gören ise yaptığı konuşmada partisinin emrinde olduğunu söyledi. Konuşmaları sıklıkla partililer tarafından alkış sesleriyle kesilen Gören açıklamasında, “Türkiye'de örnek olarak gösterilebilecek örnek bir ön seçimle adaylarımızı belirledik. Adaylarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu coşku ve heyecan 12 Haziran'a kadar bitmezse inşallah partimiz hedefe ulaşır diye düşünüyorum. Bu önemli süreç içerisinde kimsenin partiye sırt dönme şansı yok. Bu süreçte hepimiz elimizi taşın altına koymalı ve ne çaba gerekiyorsa sarf etmeliyiz. Bu sürece her Cumhuriyet Halk Partili katkıda bulunmak zorundadır. Önemli olan partiye kayıtlı olmak değildir. Partiye kayıtlı olmanın belli vecibeleri vardır, belli şartları vardır. Bolu'da 4 bin üyesi olan bir parti bir ya da iki milletvekili çıkaramıyorsa, demek ki o üye görevini yapmamış demektir. Eski bir belediye başkanı olarak ben partimin emrinde çalışacağımın sözünü partililerin huzurlarında veriyorum” diye konuştu.

“KÜSKÜNLÜKLER VE KIRGINLIKLAR BİTMELİ”
“Parti içi demokrasinin olmadığı bir yerde doğru bir yere gitmek mümkün değil” diyerek sözlerine başlayan CHP eski İl Başkanı Ahmet Özcan ise ön seçimin iyi bir başlangıç olduğunu ifade etti. Seçime kadarki süreçte partili üyelere büyük görev ve sorumluluğun düştüğünü ifade ederek açıklamalarını sürdüren Özcan, “Tüm üyelerimize düşen görev bu sefer partiyi yüceltme ve partiyi iktidara taşıma görevidir. Üyelerimiz bu görevi yerine getirdikleri takdirde muhakkak milletvekili çıkarırız. Tüm üyelerimizle bu savaşa girdiğimizde biz bu savaşı kazanırız. O nedenle tüm üyelerimize görev düşüyor. Ayrıca bu seçimde asıl büyük yük bayan üyelerimizin omuzlarında. Onlar çalışırsa biz bu seçimi alırız. Birbirimize inanmalı, güvenmeli ve birbirimizi sevmeliyiz. Bugüne kadar olan küskünlükler, kırgınlıklar bitmeli” şeklinde konuştu.

“ÖN SEÇİMLE YARIŞA 3-0 ÖNDE BAŞLADIK”
CHP eski İl Başkanı Haşim Ulusoy ise yaptığı konuşmada, ön seçim yaparak partilerinin iktidar karşısında yarışa 3-0 önde başladıklarını söyledi. Partisinin aldığı ön seçim kararını destekleyen açıklamalarda bulunan Ulusoy, iktidar partisine yönelik şu eleştirileri getirdi: “Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili adaylarını AKP'nin olduğu gibi Ankara'daki anlayış tespit etmiyor. Bolu'dan seçilecek milletvekili Bolu halkına karşı sorumlu olarak Ankara'ya gidecek. AKP'nin adayları liderleri tarafından seçildiği için onlar Bolu'ya hizmet getiremiyorlar. Hepimizin çok çalışması gerekiyor. Parlamentoya bir de hanımefendi göndermek dileğiyle.”

“BAŞARISIZLIĞIN TEK GEREKÇESİ ORTAYA HİÇ SANDIK KOYMAMAKTIR”
“Cumhuriyet Halk Partisi kürsüsünden konuşmayalı ya da konuşamayalı uzun yıllar oldu” diyerek toplantıda ki konuşmalarına başlayan CHP eski İl Başkanı Nihat Başer ise, şunları söyledi: “3 Nisan Murat Gücüm'ün deyimiyle, parti de demokrasi kokusunun alınmaya başladığı bir gün oldu. Umuyorum ki, kokusunu aldığımız demokrasiyi gelecek süreçte tüm kurallarıyla hayata geçiririz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurucusuna ve kuruluş amacına layık bir siyasi parti olduğumuzu herkese gösteririz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin geçmişte yaşadığı başarısız sürecin bence tek gerekçesi ortaya hiç sandık koymamış olmamızdan kaynaklanıyor. Bu başarılı süreç 3 Nisan'da ortaya koyduğumuz sandıkla başladı ve devam edecek. Hepimiz genel başkanımızın söylediği parti içi demokrasinin zaman içinde tüm kurallarıyla oturacağına da inanıyoruz. Bir sonraki genel seçimde ya da yerel seçimde ülkenin büyük bölümünde ortaya konulacak sandıklarla adayların tespit edileceğini hepimiz biliyoruz. Artık herkes Cumhuriyet Halk Partisi'nin başarısı için çalışmalı. Her seçim beraberinde birtakım küskünlükler getirir. Ama 3 Nisan'ı çoktan unuttuk. Artık herkesin kilitlendiği hedefin Bolu'dan milletvekili ya da milletvekilleri çıkarmak olmalı. Biz belli bir dönemde bu partinin yükünü taşıma onurunu elde etmiş il başkanları üzerimize düşen görevin bilincindeyiz. Çalışmak boynumuzun borcudur. Bunun için söz vermekte gerekmez. Milletvekili adaylarımızın iki buçuk ay sonra Meclis'ten bize el sallamalarını umut ediyorum.”

“ANKARA'YA GİDECEĞİMİZE İNANIYORUM”
Toplantı da son olarak partililere seslenen CHP eski İl Başkanı Ahmet Özmen ise CHP'nin geçmişte yaşadığı başarısızlığın gerekçesinin ortaya sanık koymamak olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Geçmişteki başarısızlıklarımızın nedenlerinden biri de ortaya sandık koymamamızdır. Üyelerimiz partililik duygusuyla vatandaşlık duygusunu bir arada yaşadı bu seçimde. O yüzden milletvekili adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu seçimde bir ya da iki isimle Ankara'ya gideceğimize inanıyorum. Bu arada Mehtap Özcan Mısırlıoğlu'nun da bu partiye özel bir renk kattığını ifade etmek istiyorum. Partili arkadaşlarımızın emrinde olduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • HANİ BU ÇOCUK YAPAMAZDI !22 Şubat 2019 Cuma 01:15
 • Büyük katliamın ilk duruşması bugün22 Şubat 2019 Cuma 00:08
 • 4 yılda ikinci kaza22 Şubat 2019 Cuma 00:06
 • Emekliler bu haberi dikkatli okuyun22 Şubat 2019 Cuma 00:05
 • "Bölgenin en büyük botanik parkını yapacağız"22 Şubat 2019 Cuma 00:04
 • Çiftçilere müjde22 Şubat 2019 Cuma 00:03
 • 'Cumhur İttifakı' tek yürek!22 Şubat 2019 Cuma 00:02
 • Son yolculuğuna böyle uğurlandı22 Şubat 2019 Cuma 00:01
 • Kadın ve Genç Girişimci Kurul Üyeleri bir araya geldi21 Şubat 2019 Perşembe 14:16
 • 12 işçi 14 sağlık personeli zehirlendi21 Şubat 2019 Perşembe 14:01
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim