• BIST 1.112
  • Altın 474,037
  • Dolar 7,5495
  • Euro 8,9548
  • Bolu 21 °C
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 28 °C

ÇOĞUNLUK DİKTATORYASI-DEMOKRASİ

Mustafa Öz

İktidar partisi 7 yıldır Demokrasi türküsü çalıyor. Evet, Demokratik atılım adına yapılmış birtakım düzenlemeler var. Ancak bu açılımla ilgili düzenlemelerin neredeyse tamamı, MUHALİF olmama ilkesine göre var. Şayet HAK ARIYORSANIZ: Toplantı ve gösteri hürriyeti yok. Polisin orantısız şiddet uygulaması yok. Siyasallaşan Adaletin koruyuculuğu yok!

Ama başta iktidar partisinin genel başkanı olmak üzere hepsinin ağzında DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI gibi kutsal söylemler sakız. Hani meşhur hikâye var ya 'Köyün çobanı sürüye kurt geldi diye bağırıyor ve köylü koşuyor. Ama sürüye kurt gelmemiş çobana kızıp gidiyorlar. Bu olay 3 kez tekrarlanıyor. Bu kez 4. öle gerçekten sürüye kurt geliyor. Ama köylü gelmiyor! İşte Demokrasi de böyle bir şeydir. Konuş konuş ama netice yoksa Demokrasi vız gelip tırıs gidiyor.

Bu ülkede 7 yıldır halkın çoğunluğunun oyu ile iktidar olmuş bir AKP iktidarı var! Bu iktidar 72 milyonu ve 780.000 km alanı aynı muhabbetle, yansız yönsüz, adil kavraması lazımken; İktidar muktedirlik hastalığına yakalanarak tüm enerjisini DEĞİŞİM ideolojisinden alarak KURUMLAR KENDİNE TESLİM OLMAZSA teslim almaya harcıyor. YARGI çift başlı işliyor teslim olanlar ayrı, teslim olmayanlar ayrı.

Polis adeta iktidarın işaret fişeği gibi olmuş, Kamu Kurumları Partizanlık merkezi olmuş. Ekonomik göstergeler hep ne hikmetse yandaşlara çalışıyor. Ülke ekonomisi ithal ikamesiyle yürüyor. İç Pazar bitmiş. Yok pahasına yapılan ihracat ile övünüyoruz. Ülkenin iç ve dış borç stoku (Dış Borç 273,7 milyar dolar) 530 milyar dolar. Ülke insanının yarısı açlık sınırındadır. Gelir dağılımı alt üst olmuş. Ülkenin gençlerinin % 25 (1/4) işsiz!

Toplumun temel dengeleri bozulmuş, ekonomik suçlarda ve temel ahlaki dengelerde suç patlaması yaşanıyor. Çekirdek aile diye bir şey kalmamış. Gençler 30 yaşlarını bulduğu halde evlenemiyor. Ne idüğü belirsiz ETNİK TEMELLİ açılım safsatasıyla toplu kalkışmalar artmış. Hak arayanlara karşı Demokrasi ve insan haklarıyla açıklanamayacak çirkinlikte ve sertlikte müdahaleler oluyor!

Toplumun büyük kesiminde GÜVEN bunalımı yaşanıyor. Terör azmış, teröriste gösterilen mutama normal hak arayışlarına gösterilmiyor.

Asker PARANOYA anlamında TACİZ ediliyor. İktidardan olmayan; işçi, memur, esnaf, patron cezalandırılıyor! İktidar partisinin lideri insanları sevmekten, adaletten, haktan, hukuktan bahsediyor.

Evet, mutlu AKP azınlığı için Hak var Hukuk var, zengin olmak var. Demokrasi var. Makam var, mevki var! Millete hizmet kör olanlar millete tepeden bakan JAKOBENLERİ eleştirenler, milletin gözünün içine bakarak hem zenginleşiyor hem de esas JAKOBENİZMİ kendileri uyguluyorlar. Milletin gündemi yerine sahte gündemlerle yalama ve besleme basın, yandaş çevre sayesinde sahte bir gündemle bizi oyalıyorlar.

Muhalefet ne söylerse hepsi yalan. Hep iktidar doğru söyler. Bu ülkenin tarihi geçmişi ile ülke değerlendirilerek Dış açılım yapılmalı. Dış işlerimizi ona göre değerlendirmeliyiz. Ancak ABD ve AB'ye teslimiyetten sonra İSRAİL ile restleşiyormuş havası verilerek, bu ülkenin tarihi derinliğine nasıl hizmet edeceksiniz! Ülkenizin 72 milyonunu kavrayamazken, bir kısmına adeta DÜŞMAN gibi tavır takınırken, Osmanlı hoşgörünüzü kime kabul ettireceksiniz.

Roman açılımı, Kürt açılımı, Azınlıklar açılımı yapan zihniyet, 72 milyonu kavrama açılımı neden yapamıyor Burada bir samimiyetsizlik yok mu?

Türk milleti hangi nedenle olursa olsun MAZLUM durumuna düşmüş, bütün insanlara ve milletlere siyasetten ve ekonomik olarak kucak açmalıdır. Ancak ülkeler arasındaki münasebetler sürekli düşmanlık, sürekli dostluk ilkesine göre yürüyemez. Karşılıklık ilkesi doğru bir siyasettir. Her şeyi değiştiren, değişime tabi tutan iktidardır. Geçmişteki siyasi ümmetçilik hayranlığını değiştiremediği için, bize ön yargıyla yaklaşan ARAP ülkelerine hiç VAN MUNİTE (BİR DAKİKA) dediğini gördünüz mü?

İktidar ENERJİSİNİ ülkesinin insanlarını küstürmeye harcamamalı, kurumları TACİZE harcamamalı. İç işlerindeki sorunları, bunalımları bırakıp dışarıyla bu kadar lüzumsuz bunalım yaratmamalı.

İktidar partisinin GURUP toplantısında yapılan konuşma ile UYGULAMALAR örtüşmüyor! Halk perişan, halk sahipsiz, halk aç, halk işsiz, sevgisiz, kendini yalnız hissediyor. Güven bunalımı var.

Kurumlar arasında sağır sultanların duyduğu kör olanın bile gördüğü çatışma var. İktidarın YENİ SINIFI Zengin edip serpiliyor. Milletten farklılaşıyor. Çoğunluk dikdatoryası KANAATI giderek yaygınlaşıyor!

ZULÜM İNANÇSIZLARCA YAPILINCA DA ZULÜMDÜR. İNANÇLI OLANLARCA DA YAPILINCA ZULÜMDÜR! HAKKI REFERANS GÖSTERİP ZULÜM YAPANLARIN VAY HALİNE! AĞIZLARI NE KADAR LAF YAPSA, GÜÇLERİ NE KADAR YÜKSEK OLSA DA ZULÜM SÜREKLİ OLAMAZ HAK BUNA MÜSAADE ETMEZ!

15.01.2010

Bu yazı toplam 1096 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim