• BIST 1.421,830
  • Altın 485,38
  • Dolar 8,5050
  • Euro 9,9850
  • Bolu 13 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 13 °C

DEVLET TERÖRÜ

Mustafa Öz

Medeni dünyada bir devletin terörü meşrulaştırıp; her yaptığını insanlık dışı muameleyi haklı göstermesi ve kocaman devletlerin göz göre göre işlenen suça sessiz kalması kabul edilebilir mi?

İnsanlığa karşı yapılan suçlarda senin yandaşın benim dindaşım diye hoşgörü gösterilebilir mi?

Hitlerin ırkçı faşist uygulamalarından en acı en gaddarca olanları YAHUDİLERE karşı yapılmıştır. Milyonlarca Yahudi işkence, açlık, sefalet ve toplu katliama tabi tutulmuş vicdanı olan her insan, her millet bu insanlık suçuna karşı YAHUDİLERİN yanında yer almıştır. Türk milleti İspanyolların Yahudilere Hitler’den çok önce (500 yıl önce) yaptığı katliamda sahip çıkmış ve Hitleri uygulamalarında hiçbir zaman haklı görmemiştir. Yahudiler Nazilerin kendilerine yaptıkları insanlık suçunu hiç affetmedi. Hangi Nazi bu suça iştirak etmişse cezalanması için her yolu denediler. Bazen ipin ucunda kaçırdıkları oldu. Dünyada Hitler

Nedeniyle mazlum durumuna düştükleri için genel bir hoşgörü ile de karşılandılar. Ticaretteki maharetleri, fikri alt yapıları nedeniyle her ülkede özellikle AMERİKA’DA kilit rol üstlendiler.

Tevrat’ın kendilerine vaat ettiğini söyledikleri bugünkü topraklara yerleşmek ve 1948’den itibaren devlet olduktan sonra; O bölgedeki halkı yerlerinden sürdüler. Suriye, Ürdün, Filistin, mısır ile doğrudan savaştılar. Savaşta ve diğer zamanlarda hiçbir kural tanımadılar! Adeta Hitler’in kendilerine yaptıklarının bilinçaltını kusarcasına, her tür işkence, öldürme, cezalandırma metodunu uyguladılar. Amerika’nın ve Avrupa ülkelerinin desteğiyle yaptıkları hep yanlarına kar kaldı.

Orta doğuya şekil vermek için Amerika ile birlikte hareket ettiler. Arap ülkeleri ve onları yönetenler İsrail’in gerçek yüzünü tam kavrayamadılar. Kavrasalar da emperyalist Amerika ve Avrupa’ya teslim oldukları için 2,5 milyon İsrail onları boğdu, ellerini kollarını bağladı. Bugün İsrail ekonomisinin geldiği noktada her türlü teknolojik ürün yapılıyor. Atom bombası bile var. İsrail orta doğuda her geçen gün çıbanbaşı. Ona vaat edilen topraklar Nil’den Fırat Nehrine kadar uzanıyor. Yani bugün İsrail’le bizim çıkarlarımız çakışıyor.

Büyük İsrail için Türkiye’de terör besleniyor. Kuzey Irak’ta Yahudi kökenli Kürtlerin önderliğinde Kürt devleti kuruluyor. 
Osmanlı’yı İngiliz oyunları ile arkadan vuran Arapları (özellikle Filistin) bugün İsrail aynı ülkelerin desteği ile ve Arap trilyon dolarlarını kullanarak yapıyor. Filistin topraklarında domuz bağı işkencesine tabi tutulan Türklerin yerini bugün Araplar ve Filistinliler aldı. Binlerce masum insan göz göre göre öldürülüyor işkence görüyor. Arap âlemi ise seyrediyor.
Türkiye’de yüz binlerce insanın ölümüne sebep olan 1980 öncesi komünist gerillalı ile 1980 sonrası PKK teröristlerinin yetiştiği alan Filistin’in Berna kamplarıdır. Bu kamplarda Hizbullah ve el kaide benzeri teröristlerde yetişmiştir. Ülkemiz teröre karşı 40.000 evladını kurban vermiştir. 300 milyar doları gitmiştir. Filistinlilerin uygulamalarını PKK’lılar ( intifada uygulamaları) bugün ülkemizin doğu ve güney doğu vilayetlerinde yapmaktadır. Filistin kurtuluşu için mücadele eden El fetih ve el Hamas iktidar mücadelesinde aynen İsrail’in yaptığını yaparak kendi yurttaşlarını tavuk öldürür gibi öldürmüşlerdir.
Evet, tarih ibret alınmak için var. İbret alıp yanlış yapmamak için. İsrail mazlum insanlara devlet terörü uygulamış maalesef bizim vatandaşlarımızda ölmüştür. Milletimiz tarihi geçmişinde hep mazlumun yanında yer almıştır. Bugünde böyle olmalıdır.
Ancak evde yangın varken ve evi kurtarmadan bu olmamalıdır. Ülkemizdeki PKK terörüne karşı 8 yıldır hiçbir şey yapamıyor. Terörü besleyenlere karşı müsemma gösterenlerin bu ülke tehlikede iken; diplomasi kuralları uygulayamayıp İsrail’e savaş açması ve karşı çıkması biraz duygu ve hamaset birazda siyaset kokuyor.
Milletin 7 evladı evin içinde (ülkede) şehit edildi. Bir ayda 23 şehit var. Terör Karadeniz bölgesinden sonra, Akdeniz’e sıçradı. 1 Hazirandan itibaren de bebek katili teröristin talimatıyla Türkiye’nin tamamına yayıldı!
İsrail’le diplomatik ilişkilerimizi kesin, ekonomik birlikteliğimizi sonlandırır. Es başkanlığı bırakın, ödülleri geri verin, emperyalistlere teslimiyetten millete dönün.
Ama önce ülkenin sorunlarını çözün. Böyle giderse 20–30 yıla kalmadan senin durumunda aynen İsrail’e benzeyecek. Nitekim PKK ne diyor: askeri operasyonlara karşı DEVLET TERÖRÜ. Liboşlar ve yandaşlar ne diyor, resmi ideolojinin ürünü ve açılım politikasızlığının geldiği nokta ne diyor! Benimle masaya otur, beni muhatap al yoksa! Ben ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı biliyorum diye ülkeyi tehdit ediyor.
Kim masum insanlara karşı insanlık suçu işliyor, kim bunların arkasında yer alıyor. Kim bu hadiseleri siyasi ranta çevirmeye çalışırken eline yüzüne bulaştırıyorsa kınıyorum.
Ülkeler arasında ebedi dostluk yoktur. Ebedi düşmanlıkta yoktur. Karşılıklı ilişkilerin düzenlenmesi, kurala oturtturulması vardır. Bunu da siyasetçiler yapar. Ülkemizin geçmişine ve geleceğine dikkat ederek karar almalıyız. Millet olarak ise daima hakkın, adaletin yanında, mazlum ile birlikte olmalıyız.
İsrail’in devlet terörünü kınıyorum. Bu terörden ölenlere Allahtan rahmet diliyorum. Allahın adaletinin tecellisi için dua ediyorum.

04.06.2010

 

Bu yazı toplam 1383 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim