• BIST 94.263
  • Altın 256,160
  • Dolar 5,7532
  • Euro 6,5026
  • Bolu 21 °C
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 24 °C

Eğitim öğretimi teşvik

Mustafa Namdar

Bolu Belediyesi ilköğretimden ortaöğretim ve üniversitesine kadar hizmet için elini uzatma yarışına devam ediyor.

Okul, öğretmen ve öğrenci ihtiyaçlarına yönelik Belediye tarafından yapılması istenen her konuda, eğitim öğretimi teşvik için var olduğunu gösteriyor.

Bahçe tanzimi, oyun alanları yanında öğrencilere yardım konusu da, her alanda devam ediyor.

İşte eğitim-öğretimin olmazsa olmazı haline gelen bilgi işlemin vazgeçilmezi bilgisayar dağıtımı.

Bolulu olup, Bolu ortaöğretim kurumlarından mezun olarak üniversiteye giren öğrencilere 750 adet dizüstü bilgisayar. (Notebook)

Konuşmasına, Belediye hizmetlerinde yapılanlarla başlıyor. Kendi imkanlarımızla yollarımızı yaptık, pis su arıtmayı hizmete soktuk. Temiz su deneme aşamasında, yakında hizmete girecek diyor.

Çevre korumada katı atık çöp depolama ile çevre duyarlılığımızı gösterdik.

Çocukların geleceğine yönelik çalışmaların devam edeceğini söylüyordu Belediye Başkanı Sn. Alaaddin Yılmaz.

Milletvekilimiz Sn. Fatih Metin; Türkiye değişiyor, büyük projelere imza atıyoruz.

Biz sırtımızı İzzet Baysal Vakfı'na dayamadan, İzzet Baysal'a yakışır desteği veriyoruz diyordu. (Burası uzun cümle yapısıyla pek anlaşılmadı. Kafalar karıştı.)

Milli Eğitim Bakanımız Sn. Nimet Çubukçu, "Bugün bir güzelliği, bir mutluluğu, bir coşkuyu yaşıyorum.

Bolu Milli Eğitim Kurumları adına, fiziki mekan adına gurur verici. İnsanlık varoldukça sevgi ve hayırları yerine getirenler olacaktır. Bolu'da bunun en güzel örneği, İzzet Baysal ve kurduğu vakıftır.

Milli Eğitim'de en önemli görevler öğretmenlerindir. Okullaşmada belli aşama kaydettik.

Derslik, Atölye, Laboratuvar, bilişim teknolojisinde noksanımız kalmadı.

Artık öğrenciler bilgisayar istiyor. Bu açığı da Belediyelerimiz karşılıyor.

Bize ayrılan bütçeyi ve kaynakları en iyi şekilde kullanıyoruz dedi.

Bolu'da eğitime katkı konusunda yapılanlardan övgüyle bahseden Sn. Bakanımızdan, böylesi katkısı olan bir ilin öğretmen kadrosunu da tamamlıyoruz. Büro hizmetlerindeki memur kadrolarını da norm hale getiriyoruz müjdesini bekliyorduk. Belki de düşündü ama seslendirmedi.

Törenin ikinci bölümü Öğretmen Lisesi salonunda devam etti. Burada TOKİ ve Özel İdare tarafından yapılarak eğitim öğretime açılan Anaokulu ve İlköğretim okullarının temsili açılış töreni yapılacaktı.

Öğretmen Lisesi öğrencilerinin folklor gösterisiyle başladı tören. Sahnenin iki tarafında Latife Hanım Anaokulu, Bolu Yunus Emre İlköğretim Okulu, Mudurnu Nilüfer Hatun Anaokulu, Karaköy TOKİ İlköğretim Okulu, Mevlana İlköğretim Okulu, Göynük İlköğretim Okulu isimleriyle görüntülerini gösteren büyük posterler asılmıştı.

Okulun birisinde İ.O.Ö.yazılıydı. Ne olduğu çözülmeye çalışıldı. Espriyle ilköğretim okulu sembolü olan İ.Ö.O. iyi okulda öğretim olarak İ.O.Ö. yazılmıştır dendi.

Milli Eğitim Müdürümüz tarafından okul ve dersliklerin durumu.

Sınıf mevcutlarının normal sayıya indiği, başarı durumu ve başarıyı etkileyen Meslek Liseleri ve Genel Liselere ait oranlama dile getirildi.

Milletvekilimiz Sn. Metin Yılmaz, TOKİ tarafından yapılan okullar, Abant'ta yapılan çevre çalışmaları ve Abant Keltepe'de yapılacak otel hakkında açıklamalarda bulundu. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanelerinin ne aşamada olduğunu anlattı.

Milli Eğitim Bakanı Sn. Nimet Çubukçu, Sn. Bakan burada okullaşma oranının Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu. Genel bütçeden en yüksek payı aldıklarını.

Hepimizin sahip olması gereken bir vakfa sahip olduğumuzu. Derslik ihtiyacının ortadan kalktığını.

Nitelikli bir öğretim arzu ettiğini, dünya ile yarışan bilişim teknolojisiyle donanımlı öğrenciler yetiştirildiğini.

Avrupa Birliği'ne göre en genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğumuzu.

Gençlerimizi çok iyi yetiştirmek durumunda olduğumuzu, "İnsanca yaşam koşullarından şikayet edildiğinde, ya koşullar değiştirilir, ya da koşullara katlanarak yaşanır" diyerek, böyle gelmiş böyle gider dememek lazım. Eğitim bu konuda Bolu'nun aktörüdür dedi.

Başarılarda önemli katkının öğretmenlerde olduğunu da vurgulayarak, kısa bir mesajla hatırlanmamızı sağladı.

Güzel bir günde yeni kazanımların mutluluğunu Bakanımızla yaşamak güzel. Milli Eğitim'deki durumumuzu fotoğraflardan görmek yerine, yerinde görüp izlemek çok önemli.

Dikkatimi çeken önemli bir konu, okulların "TOKİ tarafından yapıldığı söyleniyordu da, TOKİ'yi temsilen kimse var mıydı? Vardıysa TOKİ'ye de bir plaket verip teşekkür edilemez miydi?

Okulların bir tanesinin arsası Belediye tarafından verilmişti. Aynı anlamda Belediyemizden de bir çift sözle bahsedilemez miydi?"

Yapılan herşey güzeldi. Bolu daha güzellerine layık düşüncesiyle, hayırlı olsun diyor, yapılanların sahiplerine teşekkür ediyorum.

24.02.2010


Bu yazı toplam 947 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim