• BIST 98.730
  • Altın 239,468
  • Dolar 5,6503
  • Euro 6,3890
  • Bolu 3 °C
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 4 °C

FATURAYI ÇARIKCI’YA KESTİ

FATURAYI ÇARIKCI’YA KESTİ

Boluspor’da sular durulmuyor. Çaykur Rizespor yenilgisi sonrası zehir zemberek açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Levent Eriş’e tepkiler devam ededursun, Başkan Emin Semercioğlu’nun

“Gerilim isteyenler var” demeci kafaları daha da karıştırdı.
Bu bağlamda Boluspor’un eski başkanlarından, camianın önemli ismi Yılmaz Becikoğlu’nun da görüşlerine başvurduk.

15 Mayıs 2010 tarihindeki Boluspor kongresinin başkan adaylarından Yılmaz Becikoğlu ise kötü gidişin sorumlusu olarak Necip Çarıkcı’yı işaret etti. İşte Yılmaz Becikoğlu’nun görüşleri:
Evet sayın başkan, Boluspor’da bir süredir huzursuz günler yaşanıyor. Siz bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kongrede tatsız olaylar oldu. Boluspor düşünülerek bir yere gidilmedi. Bazı konularda üzülüyorum. Eski başkan giderayak birçok futbolcuyu kovdu, bütün futbolcuların haklarını yedi, takımı dağıttı. Neden dağıttı, aklımıza ne geliyor? Bunu kamuoyuna şimdi açıklıyorum. Giden başkan Boluspor’u Yılmaz Becikoğlu gelecek diye dağıttı. Ondan sonra da Emin Semercioğlu’nu ortaya atarak, kulübü akrabasına verdi. İki üç ay sonra da Emin Semercioğlu’nun bu işi yapamayacağının hesabını yaptı. Yaşanacakları biliyordu. Emin Semercioğlu’nun bırakıp gideceğini hesaba katarak takımı bu durumda teslim etti.

Bunun günahı eski başkanındır. Boluspor’u düşünen insan şampiyonluğa oynayan bir takımın iskeletini bozar mı? Üç tane futbolcuyla kulüp teslim edilir mi? Levent Eriş hoca haklı. Ne yapsın hoca? Hocayı getirdiler. Hocayı getirenler de onlar. Bu takım yeniden kurulacak, bu takım yeniden kurulduğu için de takımın iskeleti yok.

BEN BUNUN FATURASINI NECİP ÇARIKCI’YA ÇIKARIRIM

Bir takım oluşturuldu, ama bu günahı ne Levent Eriş’e, ne de Emin Semercioğlu’na yükleyemem. Bunun faturasını Emin Semercioğlu’na kesmem. Ben bunun faturasını Necip Çarıkcı’ya çıkarırım.
Boluspor tarihinde hiçbir icra olayı olmamıştır. Kendisi İddia’dan ve Spor Toto’dan Boluspor’un gelirlerine temlik koydurmuştur. Bunu kongrede de saklamıştır. Yetkililerin huzurunda yalan konuşmuştur, açıklamamıştır. “Arkadaş ben buradan alacağımı tahsil etmek için temlik koydurdum” demesi lazımken, yalan konuşmuştur. Bunu kongre üyelerine açıklaması lazımdı. Burada suç işlemiştir. Bana iki gün sonra bunun suç olduğunu devlet yetkilileri de söylemiştir. “Kongreyi bozabiliriz de” demişlerdir, ama ben Boluspor’a zarar vermesin diye kongreyi iptal ettirmedim. Boluspor’u sevdiğimden dolayı bunu istemedim.

Siz başkan olsaydınız ne olurdu?

Ben başkan olsam, Necip Çarıkçı’yı Boluspor maçına da sokmam, Boluspor’un tesislerine de sokmam. Çünkü dışarıdan takımla da oynuyor, yönetimi oluşturuyor. Yaptığı kulisler Boluspor’a zarar veriyor. Ve bunu Emin Semercioğlu’da biliyor ve o da bu konuda sıkıntı içerisinde. Sayın başkan bu işe soyunduğu zaman bazı şeyleri hesaplaması lazımdı. Kendisinin kukla başkan olarak getirildiğini hesaplaması lazımdı. Şimdi yönetim zor durumda, başkan zor durumda, hoca zor durumda, Belediye Başkanı da zor durumda, Vali de zor durumda.

Bugün Boluspor’a yararlı olabilmek adına ne yapılabilir?

Ne yapmamız lazım? Boluspor’un şampiyonluğa oynaması için bazı düğmelere basmamız lazım. Bizim 100 bin nüfuslu bir şehrimiz var. Bugün milyonlarca nüfuslu rakiplerle oynuyoruz. Nasıl mücadele edeceğiz? Boluspor’un kazanması lazım. Birde rakiplerin yenilmesi lazım. Ha, bunun adına lobi mi diyeceksin, bunun adına kulis mi diyeceksin… Çevre önemli, eş dost önemli, lobi önemli. Bunların hiçbiri Boluspor’da yok. Kısır döngülerle Boluspor bir yerlere gelmeye çalışıyor.

100 MİLYONUN ÜZERİNDE PARA HARCADILAR

Yazık, günah harcanan paralara. 100 milyonun üzerinde para harcadılar son 5 yılda, her sene takımı boşalttılar. Neden boşalttıklarının hesabını Bolu halkının sorması lazım. Necip Çarıkcı temlik koydurttu İddia’ya ve Spor Toto’ya. Yönetimdeki arkadaşlar hiç para vermediler mi? Transfere, deplasmanlara götürdü, çoluk çocuğunun rızkını Boluspor’a verdi. Peki, onlarında istemeleri lazım. Hiçbiri böyle bir talepte bulunmadı. Ama Necip Çarıkcı, Boluspor sayesinde cebini doldurdu.

SEMERCİOĞLU YİNE İYİ DAYANDI

Emin Semercioğlu’nun Başkanlığındaki çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Emin Semercioğlu belki bazı şeyleri idrak etti, ama çevre onu tuzağa düşürdü. Tuzağa düşüren de eski başkan. Ve ben şimdiki yönetime de teşekkür ediyorum. İstifalar oldu; fakat bazı işler baştan yanlıştı. Nedret Yıldız, “Ben umumi kaptan olursam göreve gelirim” dedi ve pazarlıklar yapıldı. Bu pazarlıklar neticesinde Tuncay Alnıak’ta “Ben basın sözcüsü olurum” dedi. Daha kongre yok, yönetim oluşmamış, pazarlık yapıldı ve bugün bu duruma gelindi. Semercioğlu yine iyi dayandı bu vaziyette.

Boluspor’un şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Boluspor’un şampiyonluğu bence hayal. Sadece bu sezon için söylemiyorum. Bu kafayla önümüzdeki sezonda olmaz. Şu an benim anladığım kadarıyla bir çatırdama var. Ben Boluspor’un yara almasını istemeyen bir adamım. Bunun için de devam etmelerini istiyorum. Boluspor’da eğer yarın öbür gün 3-4 kişi daha gidecekse, bunların yeniden şekillenmesi lazım. Eskiden beri gelen bazı arkadaşlarımız var, oraya pineklemişler, vazife almışlar, yerlerinden ayrılmak istemiyorlar. Enerjisi, heyecanı bitmiş olanların gitmesi lazım. Semercioğlu daha yönetim oluşmadan taviz vermiştir. “Sen benim yönetime gel, sana istediğini vereceğim” denilmiştir. Ama Emin Semercioğlu’nun isteğiyle mi oldu, eski başkanın isteğiyle mi oldu ben şüpheliyim burada.

BEN EMİN’İN DEVAM ETMESİNDEN YANAYIM

Bu yönetimi başkaları mı kurdu? Bu adamları göreve getiren demek ki başkaları. Bunun hesabını onlar versin. Ben Emin’in devam etmesinden yanayım. Ama yarın öbür gün 3-4 kişi daha istifa edip gidecekse, olağanüstü kongreye gidilmeli.

Boluspor’u başarıya taşıyacak ekibin gelmesinde fayda var. Boluspor başkansız kalmaz. Bizim zamanımızda 1 lira yoktu, biz hep cebimizden ödüyorduk. Şimdi Boluspor’un gelirleri var, belediye başkanımız destek veriyor, vali destekliyor, özel idare destekliyor, sanayideki tüccarlarımız destekliyor. Boluspor’a 50-100 bin lira veren işadamlarımız oldu, bu insanlar paralarını geri istediler mi? Ama eski başkan istedi. Boluspor taraftarı Boluspor’u canı gönülden seven adamlara destek çıksın. Ben sayın Valiye, Belediye Başkanıma da sesleniyorum. Çevresi olan, lobisi olan, bu işi gerçekleştirecek kişilere yol açmaları gerekiyor. Burayı kullanan insanlarla Boluspor’un vay haline. Böyle başarı gelmez. Boluspor taraftarları pek çok şeyi bilmiyor. Bunları bilsinler.

Siz bir kongre yapılırsa yeniden aday olacak mısınız?

Ben şunu isterim. Bolu halkı, taraftarlar derse ki, “Yılmaz Becikoğlu, gel şu takımı şampiyon yapalım beraber” bu durumda bana vazife düşerse, ben üstüme düşeni yaparım. Ya da aday çıkarsa; ben de şunu görürsem, hakikaten bu çocuklar Boluspor’u şampiyon yapacaktır dersem, onlara da destek veririm.

BOLUSPOR’UN ŞAMPİYON OLMASI LAZIMDIR

Son olarak Boluspor camiasına ne söylemek istersinsiniz?

Necip Çarıkçı, Boluspor’u seven bir adam değil, kendi cebini seviyor. 5-6 sene Boluspor’u kullanmış, bir yere getirmiş, içini boşaltmış, futbolcuların kanını emmiş. Levent Eriş hocanın da dedikleri doğrudur. Bunun hesabını Bolu halkı sorması lazım.
 

BOLUSPOR’U RAHAT BIRAKSINLAR

Ben kamuoyuna şunu söylüyorum, Bolu halkı şampiyonluğa susamıştır ve Boluspor’un şampiyon olması lazımdır. Neden lazımdır? Bolu, Ankara-İstanbul arasındadır. Bolu’nun şampiyonluğunu hem federasyon ister, hem rakipler ister, hem İstanbul ve Ankara seyircisi ister. Bir istemeyen bizim üç beş çakal var. Bunların aradan çıkması lazım. Ona göre Boluspor’u rahat bıraksınlar. Boluspor şampiyon olur. Ama bu işin lobisi önemli.

Yok neymiş, federasyon başkanı Necip Çarıkçı’nın adamıymış. Senin adamın kim kardeşim? Senin adamındı da takımı şampiyon yaptın mı? Ne yaptın? Kendi cebini doldurdun. Mahmut Özgener’e sordum, “Hiçbir alakası yok” dedi. Mahmut Özgener, “Benim için tüm kulüpler aynı. Benim adımı kullanıyorsa, yanlış yapıyordur” dedi. “Federasyon başkanı benim adamım” böyle bir şey olabilir mi? Karabükspor Başkanı benim adamım. Karabükspor şampiyon oldu. Ne oldu? Sen ne yaptın? Takımın içini boşalttın. Kukla bir başkan getirmek için elinden geleni yaptın.
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim