• BIST 96.231
 • Altın 276,355
 • Dolar 5,7139
 • Euro 6,3305
 • Bolu 22 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Ankara 24 °C

GELİN DOSTLAR BİR OLALIM

GELİN DOSTLAR BİR OLALIM
• 7 Haziran 2015 Pazar günü ülkemizde genel seçimler yapılacak.
 • 7 Haziran 2015 Pazar günü ülkemizde genel seçimler yapılacak. Ülkemizde bugüne kadar yapılan 24 genel seçim yapılış tarihlerinin özel şartlarına göre elbette önem taşıyordu. Ancak hiç birsi ülkemizin geleceği açısından önümüzdeki genel seçimler kadar büyük öneme haiz değildi. Bu seçimler ülke bütünlüğümüzün, milli birlik ve beraberliğimizin, cumhuriyetimizin ve demokratik parlamenter sistemimizin devamı açısından büyük önem taşımaktadır. Adeta seçimde siyasi partileri değil geleceğimizi oylayacak, geleceğimizi tespit edeceğiz. Ya ülke bütünlüğümüzü tercih edeceğiz, ya da ülke topraklarımızın belli bir bölümünde egemenlik iddiasında bulunan bir talebe geçit vereceğiz. Ya bin yıllık kardeşliğimizi pekiştireceğiz, ya da bünyemizden ayrı bir millet çıkarma gayretlerine fırsat tanıyacağız. Ya vatanımızın bütün ufuklarında al bayrağımızın dalgalanmasını sağlayacağız, ya da başka egemenlik alâmetlerine seyirci kalacağız.
 • Bu genel seçimlere katılma hakkı kazanan siyasi partileri Yüksek Seçim Kurulu geçtiğimiz Pazar günü açıkladı. Bunlardan üç tanesinin TBMM’sine girme ve iktidar olma şansı bulunmaktadır. Bu şansa sahip partilerimizden biri de Milliyetçi Hareket Partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel seçimlerden önce yerel teşkilatlarda hem görev değişikliği yapmak, hem kan tazelemek hem de parti tabanının üzerinde birlik sağladığı yönetimlerle seçimlere gitmeyi hedeflemiş olmalı ki il ve ilçe kongrelerini süratle yapmaya başlamıştır. Bolu’da da önce ilçe kongreleri yapılmış, önümüzdeki Pazar günüde il kongresini yapacaktır. Büyük coşku ve heyecanla idrak edilecek bu kongre hem partililerce, hem de ilimizdeki siyasi mahfillerce merakla beklenmektedir.
 • Milliyetçi Hareket Partisi kuruluşunun ilk yıllarında adı henüz Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi iken 1965 genel seçimlerinde Bolu’dan bir milletvekili çıkarmış ve Sayın Hasan Özcan’ı Ankara’ya göndermiştir. Bir de 1999 da genel seçimlerinde Dr. Ersoy Özcan’ı gönderebilmiştir. Bunun dışında Bolu seçmeninden milletvekili çıkarma düzeyinde destek sağlama fırsatı bulamamıştır. Her dönemde belli bir oy yüzdesi tutturmasına rağmen milletvekili çıkarma şansını bir türlü yakalayamamıştır. Bu durumun sebepleri parti yetkililerince bilinmesine rağmen, bu sebeplerin izalesi için ciddi adımların atıldığı da görülmemektedir.
 • Bu sebeplerin bence en önemlisi, milliyetçi düşüncenin tam olarak algılanmaması ve parti ideolojisinin yerine kişisel çıkarların hâkim kılınmaya çalışılmasıdır. Tam seçimler arifesinde başlayan memleketçilik çekişmeleri parti tabanında parçalanmalara sebep olmakta, birlik içinde seçimlere gitme imkânını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca bazı kişilerin taraftarlarınca partiyi elinde tutma ve yerel önemli kişilere parti kapısını kapatma gayretleri de dikkatten kaçmamaktadır. Bu önemli sebeplerin yanında seçim dönemlerinde ortaya çıkan başka sebeplerle istenilen sonuca ulaşılamamakta ve her seferinde kapıdan üzüntülerle geri dönülmektedir.
 • Milliyetçi Hareket Partisi işte bu şartlar altında il kongresine gitmektedir. Hem yıllarca seçim başarısına hasret kalması, hem de ülke ve millet bütünlüğünün karşı karşıya bulunduğu tehlikeler Milliyetçi Hareket Partisinin önümüzdeki genel seçimlerde mutlaka seçim zaferi kazanmasını gerektirmektedir. Bu seçim başarısının müjdesi de bu kongre ile ilân edilecektir. Bu kongre partinin yanlışlardan kurtulduğunu, başarı için kanatlarını açtığını göstermesi bakımından da büyük önem taşımaktadır.
 • Kongreye beş gün kalmasına rağmen henüz hiçbir aday resmen açıklanmış değildi. Bu durum parti kademelerinde çok ince değerlendirmelerin yapıldığını göstermektedir. İl başkanlığı adaylığı için adı geçen bazı kişiler henüz çalışmalarını tamamlamış değiller. Tek liste için çalışmaların da hızla devam ettiği bilinmektedir. Parti saflarında sözü geçen bazı kişilerin iyi bir liste hazırlama gayretlerinin devam ettiği, henüz bir sonuca ulaşılmadığı da gözlenmektedir. Listelerdeki temsil kabiliyeti yüksek kişilerin bir araya getirilerek oluşturulacak bir il yönetim listesinin toparlayıcı ve kucaklayıcı bir başkan etrafında yeni dönem için görevlendirilmesi parti tabanının ortak isteği gibi görülmektedir. Bu bakımdan önümüzdeki dönemin hiç kimsenin kişisel çıkarına ve kaprislerine kurban edilemeyecek kadar önem kazandığı bilinmektedir.
 • Parti tabanında bazı kesimlerin şimdiye kadarki uygulamalardan bezginlik ve bıkkınlık duyduğu da ikili görüşmelerden anlaşılmaktadır.”Bir oyum var veririm, gerisine karışmam” ya da “Kim ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmez” diyenlerin de sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bunların ülke şartları da dikkate alınarak tekrar aktifleştirilmesi ve parti çalışmalarına kazandırılması gerekmektedir. Onları parti çalışmalarından soğutan sebeplerin ortadan kaldırılması parti ve ülkenin kaderi kadar önemlidir.
 • Demokrasimiz diktatörlükle tehdit altındadır. Ülke bütünlüğümüz bölücülerle kol kola olan iktidarla can çekişmektedir. Bin yıllık kardeşliğimizin düşmanlığa dönüşmesine ramak kalmıştır. Milletimizin fakirliği iktidarın oy aracı olarak kullanılmakta, bölücü teröre selamlar yollanmaktadır. Devletimizin kurucusuna ve kuruluş felsefesine savaş açılmış, YENİ TÜRKİYE adı altında dönülmez karanlıklara doğru yol almaktayız. Bu şartlarda kurtuluş ümidinin yeniden Misak-ı milli için ant içmiş atalarımızın yolunu kendine şiar edinmiş milliyetçilerin ve ülkücülerin iktidarına büyük ihtiyaç olduğunu milletimizde bilmektedir. O nedenle” MHP kalesi düşmedikçe Türkiye düşmez” ve “Ülkücüler varsa ne gam” inancı milletimizin kalbinde eskisi kadar köklü bir şekilde durmaktadır.
 • Dostlarım! Yaklaşan MHP kongresini bu şartların gereğine uygun olarak yapalım. Kişiliklerimizi aşalım, milletimizle birlikte onun ihtiyaçlarını dikkate alarak yapalım. Birlik içinde “KOBANİYE SELAM” gönderenlere inat şanlı geçmişimize, mutlu geleceğimize ve bizden destek bekleyen dünya Türkülüğüne, mazlum milletlere ve kandan, acıdan, gözyaşından bunalmış İslâm topluluklarına “ANADOLU’DAN SELAM” diyelim. Gönülleri ve nabızları birlik için çarpan, kolları birbirine hasretle açılmış ve kucaklaşmış insanlar! Gelin bu kongrede birlik olalım, milletimizin bizden beklediği mesajı kongre salonundan bütün dünyaya haykıralım. Biz varken Türkiye, Türk Cumhuriyeti ve Türk milleti üzerinde hesap yapanlara dur diyelim. Milletimizi bunaltan bu karanlığa elbirliği ile son verelim. Cumhuriyeti bize emanet edenlere bağlılıklarımızı ve sadakatimizi bir kere daha gösterelim. 3 Şubat 2015

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Diğer Haberler
 • Akaryakıta çifte zam20 Ağustos 2019 Salı 03:35
 • TÜRSAB denetim yaptı20 Ağustos 2019 Salı 01:30
 • ​Tepki çeken görüntüler düzeltildi20 Ağustos 2019 Salı 00:46
 • “Görüşmeler Hayal Kırıklığına Doğru Gitmekte”19 Ağustos 2019 Pazartesi 17:02
 • Otobüs yangını ile ilgili yeni gelişme19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:58
 • ​Ekonomiye Yıllık 940 Milyon Liralık Katkı19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:53
 • KYK başvuruları başladı19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:19
 • Arabuluculuk sınavı başvuruları başladı19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:10
 • Bolu Dernekleri Federasyonu’nun eğitime katkısı19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:50
 • Pazar fiyatları bildiğimiz gibi19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:38
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim