Bugün:

 

BORAZANLAR DERESİ ÇÖPTEN GEÇİLMİYOR


Facebook'ta Paylaş
Bolu Gündem Gazetesi: BORAZANLAR DERESİ ÇÖPTEN GEÇİLMİYOR (Bolu haber, gazete)

   (06 Nisan 2012)       

Şehir merkezinde bulunan Borazanlar Deresi, çevreden geçen vatandaşların duyarsız davranışları nedeniyle çöplüğe döndü.

Yıllardır belediye ekipleri tarafından temizlenen ve vatandaşların duyarsız davranışları nedeniyle kirletilen Borazanlar Deresi yine çöplüğe döndü. Borazanlar ve Sümer Mahalleri'nin içinden geçen dere gün geçtikçe çöplerle doluyor. Her yıl Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından temizlenen derenin kenarında biriken çöpler su akışını da zorlaştırıyor. Özellikle dere kenarında bulunan evlerde yaşayan bazı vatandaşların çöplerini belirlenen çöp noktaları yerine dereye atması çevre kirliliğine neden oluyor. Havaların ısınmasıyla birlikte dere kenarı yeşillenirken, atılan çöpler de çirkin görüntüler oluşturdu.

 Haber Yorumları:

 Labirent

07 Nisan 2012 21:16:12

Dere çöptewn geçilmiyormuş.Atmayın kardeşim atmayın.75 bin kişinin pisliğini Belediye nereye kadar temizleyecek.Sen göz göre göre pisleteceksin sonrada vah vah belediye neden temizlemiyor diyeceksin.Beyler kendinize gelin.Bilinçli bir toplum oluşmasını istiyorsanız biraz kendinizden ve çevrenizden başlayıon.Oraya veya başka bir yere çöp atanları uyarsanız nasıl olur önce.Bilinçli eğitimli bir toplum bunu yapmaz o yere o çöpü atmaz arkadaş.sonrada belediye.Yok öyle yağma.ATMAYACAKSIN YERLERE ÇÖP ATMAYACAKSIN... 

 mert kaya

06 Nisan 2012 20:34:54

herkes belediyeyi suçluyor.bu çöpler havadan yağmıyor ya.onları atanlarda boluda yaşayanlar. neden atanlara kabahat bulmuyorsunuz? yanınızdaki komşunuz çöp atsa uyarmazsınız burada belediyeye yüklenirsiniz. bolu halkı çevre temizliği konusunda çok bilinçsiz ve vurdumduymaz. hele köylere gitseniz ve dere boylarını görseniz. heryer çöp.herkes kentleşmenin olumsuzluklarını konuşurken kırsaldaki bilinçsiz insanları unutuyor.  

 ozlem alpan

06 Nisan 2012 16:50:54

bolu köyde olamaz kalabalık hane dışında araya karışmış 3-5 kişi var bu yüzden kom denilebilir  

 kuddusi şehzadeoğlu

06 Nisan 2012 14:12:05

ya belediye senin işçin yokmu hiç ni,ye temizlemiyorsun burları yatırma işçilerini çalıştır biraz orası yatma yerimi..bak her tarafımız kokar olduk leş gibi olduk çalışın biraz .. 

 sığınak

06 Nisan 2012 11:00:05

niye abartıyorsunuz bolu il değilki şu anda sadece büyük bir köy 

 erhan

06 Nisan 2012 09:58:31

Deveye sormuşlar neren eğri diye?Onun verdiği cevap malum, siz de gidip dere çöpten geçilmiyor diye haber yapmışsınız. Resmen belediyenin ÇALIŞMAMASI artık sağlığımızı tehdit eder oldu, çocuklarımız solunum yolu hastalıklarıyla boğuşmakta, yolda yürüyemiyoruz, araçlarımızla gidemiyoruz, peki bu ilin devleti temsil eden(!) valisi, sağlık müdürü nerede bizim halk olarak hiç kollayanımız yok mu? Tabii Valimiz de bana ne bu başkanı siz seçtiniz benim suçum yok diyorsa başka.. 

 Mengenli Vatandaş

06 Nisan 2012 00:54:47

Bolu' nun "www.bolugundem.com" u var. Ya zavallı Mengen. Mengen Çayı' da pislikten geçilmiyor, foseptik dahil herşey içinde. Kurtulması için mengeninsesi internet sitesinde Recai Sonkür yazı yazdı ama uyuyan güzelleri uyarmaya gücü yetmedi. Kendileri balık tutarak hatırladıkları dereleri çocuklarına içi b.. dolu bırakmaktan utanmayacaklar mı acaba? 

 güneş sert

05 Nisan 2012 23:07:00

Şehiri b.. götürüyor .Dere çöplük olsa ne olur olmazsa ne olur. Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.
 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 İkizler Eczanesi:
 Kalıcı Konutlar Yaşamkent Mah. 27. Ada İş Merkezi No:Z-33 BOLU Tel:(0 374) 2705081
 Mina Eczanesi:
 Semerkant Mah. Erbayram Sok. Özgünaydın Apt. No:A/5 BOLU Tel:(0 374) 2179566

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi