Bugün:

 

MEHTAP ÖZCAN MISIRLIOĞLU; “BOLU HALKINA ZULÜM YAPILIYOR”


Facebook'ta Paylaş
Bolu Gündem Gazetesi: MEHTAP ÖZCAN MISIRLIOĞLU; “BOLU HALKINA ZULÜM YAPILIYOR” (Bolu haber, gazete)

   (13 Ağustos 2012)       

Bolu CHP Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın, Bolu halkına zulüm yaptığını belirterek, “Kent Meydanı projesiyle Alaaddin Yılmaz, Bolu halkıyla dalga geçiyor, zulüm yapıyor. Şanzelize caddesi diye bir yer yoktur. Şanzelize meydanı vardır. Ama, Alaaddin Yılmaz'ın Şanzelize caddesini görmeye ömrü yetmeyecektir” dedi. Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu CHP Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, dün il binasında CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İl Başkanı Fügen Kara ve partililerle birlikte basın toplantısı düzenledi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın, kent meydanı projesi hakkında Bolu halkını kandırdığını gözlerini boyadığını ama artık Bolu halkının gözlerinin boyanmasına karşı çıktığını belirterek, “Uzun süredir gündemi meşgul eden ve birçok tartışmayı da beraberinde götüren kent meydanı ile ilgili Alaaddin Yılmaz'dan 2 gün önce bir açıklama geldi. Kent meydanı projesinin tamamlandığı, Anıtlar Yüksek Kurulundan gerekli izinlerin alındığı ve 29 Ağustos da ihalenin yapılacağı bilgisi. Kent meydanı çok tartışmalara yol açmış, kamuoyu, sivil toplum örgütleri ve bolu halkı hazırlanan projeler ile ilgili tepkilerini dile getirmişlerdi. Bu kadar tartışılan konu da madem proje tamamlandı. Bolu'nun kalbi olan kentin meydanı neden kentli ile buluşturulmuyor. Proje anlatılmıyor?” dedi.
 

“CEVAP İSTİYORUZ”
Meydanın sadece üst ölçekte yapıldığı peyzaj ve soysal donatı alanlarından oluştuğu ve hiçbir şekilde yerin altında otopark, kuzey- güney aksının birleştiren altgeçit olmadığına da değinen Mısırlıoğlu, “Hal böyle iken belediye başkanımız, her demecinde otopark yalnızca Bolu'nun değil tüm Türkiye'nin sorunu derken , kent meydanı altında 500 araçlık otopark olacağını ifade ederken şartlar nasıl değişti ki otopark yapma fikrinden vazgeçti. Uygulama da yanışlık olduğu aşikar. Bu meydan kapatılmadan; tahmini bütçeyi hesabı yapılmadı mı? Yapıldı ise neden 2 yıl beklendi, 2 yılsonunda neden proje küçültülerek uygulamaya konuluyor. Tüm bu soruların cevabı Bolu halkına ve bizlere verilsin istiyoruz” diye konuştu.
 

“HALKIN GÖZÜNÜ BOYAMAK ÖNCELİKLE BOLU'MUZA İHANETTİR”
Başkan Yılmaz'ın İzzet Baysal Caddesi'nin Şenzelize Caddesi olacak açıklamalarına Mısırlıoğlu;”Yine kent meydanı projesi devamında bir açıklama daha yapıldı, dendi ki İzzet Baysal Caddesi trafiğe kapatılacak, binaların cepheleri değiştirilecek, bu cadde Şanzelize caddesi olacak. Madem Bolu' da bir Şanzelize yapmak istiyor Sayın Belediye Başkanımız, yeni açılan bulvarları önceden planlayarak, bina cephelerini de ilk yapıldığı esnada henüz ruhsat alınma aşamasında müdahale ederek yapılsa idi. Şanzelize bulvarı 400 yıl önce henüz boş iken planlanmış, 300 yılı geçen bir süredir de meydan olarak kullanılan 10 araçlık bir trafiği olan muhteşem bir meydan. Bolu'da yaşayan, şehrini seven herkes gibi bizler de şehrimizin bir kimliğe kavuşmasını, vizyon sahibi olmasını isteriz. Lakin böyle makyajlar, kısa sürede planlanıp uygulamaya geçirmek, ben yaptım oldu demek, halkın gözünü boyamak öncelikle Bolu' muza ihanettir” diye konuştu.
 

BAŞKAN YILMAZ PANİK İÇERSİNDEDİR
2 yıldır kazma vurulamayan kent meydanından sonra, İzzet Baysal caddesi ne zaman Şanzelize olur bilinmez, bekleyip hep beraber göreceğiz diyen Mısırlıoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Son olarak ise tavuk gübresi atıklarının yakılarak, enerjiye dönüştürülmesi için yapılması düşünülen tesis ile ilgili düşüncelerimiz aktarmak isteriz. Son meclis toplantısında gündeme gelen tesis ile ilgili açıklama isteyen belediye meclis üyemize belediye başkanı bu işin içinde olmadığını ve tüm işlemlerin valilik tarafından yürütüldüğünü ifade etmişti. Oysa ki 2011 yılında böyle bir tesis yapılması için 2 firma yetkilisi ile Çin'e giden, yerinde incelemeler yapan belediye başkanımız değil mi? Çaydurt halkı, ve sivil toplum kuruluşları bu tesisin yerine itiraz ederken, neden ısrarla bu yer üzerine tesis yapılmak isteniyor. Hazırlanan raporda böyle bir tesisin meskun mahal dışında olması gerektiği açık bir dille ifade edilirken, ne sebepledir ki halkın sağlığı düşünülmeden ruhsat önüme gelsin imzalarım deniyor. Bu firmanın sahibi AKP ye yakın biri değimli, bu yer olmalı deniyor. Bizlerin önceliği şirket ve kazancı değil, insan sağlığıdır. 5 bine yakın kişinin yaşadığı bu bölge de halk sağlığından endişe duyar iken, su kaynaklarının yok olması gerçeği ile karşı karşıya iken Çaydurt halkının hayatını kimse tehlikeye sokmamalıdır. Seçimlerin 6 ay öncesine alınmasıyla birlikte Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz panik içersine girmiştir. Halkın sağlını düşünmeden nasıl oluyor da ruhsat önüme gelsin imzalayayım diyebiliyor. Başkan Yılmaz ben yaptım oldu diyerek Bolu halkına ihanet etmektedir” diyerek açıklamasını noktaladı.

 Haber Yorumları:

 

14 Ağustos 2012 13:00:33

Boluya zulüm yapıldıysa 10 yıldır beceriksiz AKP yönetimlerince zulüm yapılmıştır.Hala birileri Yüksel ceylan dönemini suçluyor.Yüksel ceylan döneminde yapılan hatalar elbette olabilir.Ancak Alaaddin Yılmazın arkasında güçlü bir iktidar desteği olmasına rağmen 3-5 park ve hayali proje üretmekten başka boluya ne yaptı.Belediyeyi Borç batağına sokan dükkanları satarak borçları ödemeye calısan işçilerin emeği ile oynayıp oraya buraya sürgün yedirten kendini Padişah sanıp ona buna hakaretler eden bir belediye başkanına Bolu ne kadar layık.İnsanlarda utanma olmalı konuşurken.Yalakalık da bir yere kadar yeter artık ya.AKP nin 2 vekili Boluya ne kazandırdı ne icraatleri var.Bolunun Hangi sorunlarına mecliste çözüm ürettiler.Tayyip beyden emir ve icazet almadan acaba hareket edebilirler mi sanmam .Sürekli tanju beye CHP ye saldırıyorsunuz.Bu gayriahlaki sululuktur.Tanju bey muhalefet milletvekilidir.Muhalefet vekilinin görevi icraat değil denetlemektir.Buna dair her meseleyi meclis gündemine taşımıştır ama gündemi takip etmeyen sadece kendi menfaatleri doğrutlusunda hareket eden buradaki bir kaç zavallı yorumcu zihniyetinden bolu kaybediyor.At Gözlüğünüzü çıkarın Bolunun rezil iğrenc bir halde olduğunu görün.Merkez pislikten geçilmiyor Yollar delik deşik sanki savaştan çıktık.Başlayan altyapı çalışmaları plansız ve yavas sekilde yarım yamalak yürüyüp kesintiler oluyor kaldırım taşı döşenen ya da yarım yamalak asfalt döşenen yerler tekrar sökülüp tekrar bir seyler yapılıyor bu ne böyle artık yeter yeter 

 sema yeşilbağ

14 Ağustos 2012 02:57:51

evet bolu halkına zulum yapıldı sizin belediye yönetiminiz zamanında arsenikli sular içildi küflü asbes boruları kullandık büyüksu kirlendi orman parkını yaparken ayaklandınız ağaç kesiliyor diye karaçayır desek dediği gibi yapıldı kanalizasyon bile ayrılıyor o atıklardan hergün 250 eve yetecek kadar elektirik üretiliyor hayır çarşısı ve imarethane kuruldu hergün ihtiyaç sahibleri yemek yiyor boluya en son kanalizasyon ve boru hattının muzaffer ışın zamanında döşenmiş yaklaşık 40 sene olmuş evet yollarda yapılıyor mahalle mahalle sonra ne konuşacaksınız sizin bir icraatınız olmuştu kent bilgi sistemi 375 milyara alınmıştı ne oldu firma eksiğini bile tamamlamadan oradan kayboldu evet işkenceyi kim yapmış biz biliyoruz bolu yaşanacak bir şehir oldu 4 yıl önce gelenler inanamıyor boluyu görünce eylül ayında caddede düzelecek sonra ne bulacaksınız merak ediyorum 

 Şakir Kürkçü

13 Ağustos 2012 13:30:42

Fırat Bey'e açıklaması için teşekkür ederiz. Demek ki bilmeden atmamak gerekiyormuş. Sözümona elit insanlar ya, yarım bilgileri ile had bildirecekler. Ben de yolların halinden çok muzdaripim ancak sırf dün bu gazetede gördüğüm karaçayır spor alanı projesi için Alaaddin Yılmaz'a oy veririm. Çünkü CHP'lilerin işinin proje üretip hayata geçirmek değil yarım bilgileri ile insanları hor görmek olduğunu adım gibi biliyorum. Hayat bizlere beyaz türklerin neler yapabileceğini en acı şekilde öğretti. 

 GERÇEK CHP Lİ

13 Ağustos 2012 12:36:18

BU TABLO OLMADI TANJU BEY OLMADI FİGEN HANIM SİZLER AÇIKLAMA YAPMA YETENEĞİNİZİMİ KAYBETTİNİZ YOKSA MEHTAP HANIMI ÖNE ÇIKARMAYAMI ÇALIŞIYORSUNUZ,MEHTAP HANIMIN ADAYLIĞI AKEPEYE YARAR CHP KAYBEDER,TANJU BEY SİZ ASLİ GÖREVLERİNİZİ YAPIN FİGEN HANIMI ZORLA SEÇTİREREK BİR HATA YAPTINIZ,BU GİDİŞLE Bİ DAHAKİ SECİMLERDE SİZİN ADAYLIK ŞANSINIZ KALMAYACAK 

 ahmet y

13 Ağustos 2012 12:15:40

önce mimarlar odasını kullandınız,tüm sektörü mağdur ettiniz, şimdide çıkmış karalıyorsunuz, etik değil 

 A.Yıldırım

13 Ağustos 2012 10:37:05

Mehtap hanım, Mimarlar Odası'nda Alaaddin beye karşı manevralarında hep kıvırttınız... Aynı kıvırtmayı İl Başkan yardımcısı sıfatını kullanarak yapıyorsunuz. İl Başkanı ve "Hanımeli değsinci" milletvekilini yanına alarak yaptığın açıklama hiç etik değil..Şimdiye kadar çıkıpta konuşmadın, ne o seçim mi yaklaştı? Partideki şimdiye kadar kullanmadığın görevini şimdi kullanman çok yanlış! Adaysan aday adaylığını açıkla ve partideki görevinden istifa etme inceliğini göster... Partideki makamını yerel seçimler için kullanma! 

 Fırat Oktar

13 Ağustos 2012 10:33:08

Şanzelize zaten Türkçesi - Ama burada söylenilen verilen bilgi de yanlış çünkü CHAMPS ELYSEES CADDESİ de vardır. AVENUE DES CHAMPS ELYSEES : avenue, cadde demektir zaten... bilmeyenler linke bakabilir eğer link yayımlanmazsa diye söylüyorum wikipedia dan araştırabilirsiniz. http://en.wikipedia.org/wiki/Champs-%C3%89lys%C3%A9es 

 Mehmet

13 Ağustos 2012 08:25:07

CHP başka aday çıkarmazsa kaybeder. Alaaddin in kazanamayacağı kesin. CHP de Mehtap hanımı aday gösterirse MHP ceketini koysa kazanır. 

 vatandaş

13 Ağustos 2012 08:00:15

mısırlıoğlu belediye başkanlığına aday anlaşılan o ki. başkan yılmazdan kurtulmak için her yere oy verebilir bolu halkı bu seçimde. bence seçim sonucu sürpriz olacak. 

 yavaşş

13 Ağustos 2012 00:49:22

boşuna uğraşmayın beledıye secımlerı ıcın para sacmayın brosur bıle bastırmayın başkanlıgı kazanamayacagınızı sız bıle bılıyorsunuz boluda herkes hayatından memnun hersey olması gerektıgı gıbı gıdıyor 20 yıldır yapılamayanlar ıyı veya kotu ama yapılıyor sonucta  

 cafer ERSÖZ

13 Ağustos 2012 00:18:38

D.DAVUT TARZI KARALAMA MODELİ Kişinin ideolojik yaklaşımı olduğu sürece yapılan işler iyi bile olsa işte bunu ayırt edemez, veyahut etmez. İdeolojisine halel getirecek herhangi bir yorum,düşünce,veya söz bile karşı tarafın ya ruh hastalığından, ya zeka eksikliğinden, ya da sırf belki zevk aldığı için kötü niyetinden kaynaklanmaktadır. Biraz iyi niyetli bir yaklaşım düşüncesi olan kişi böyle davranmaz.Birdenbire hiç düşünmeden karalamanın olduğu yerde ideoloji arayınız.Zaten toplumumuzda da ayrışma noktası da buradan başlıyor mu?.  

 Ömer Faruk Dalsarar

12 Ağustos 2012 23:44:24

YALANCI ÇOBANIN SÜRÜLERİ.... Yalancı çobanın hikayesini bilirsiniz de fakat kimsenin umrunda olmayan birde koyunlar vardır. Bizler Bolu'da ki koyunlar varsa yoksa "oh olsun çobana!" der dururuz. Tamam iyi güzel de koyunlar gitti be güzel kardeşim. kurtlar aldı götürdü hepsini. Birileri de Bolulu koyunlara üzülmeli bu yalancı çoban hikayesinde öyle değil mi? 

 bolulu vatandaş

12 Ağustos 2012 23:36:24

siz aday olursanız CHP kaybeder. MHP kazanır. Halkın size oy vereceğini sanmıyorum. Ben şahsen size oy vermem.  

 sd tr

12 Ağustos 2012 23:33:41

sayın chp akıllı bir aday çıkarırsanız herkes tarafından sevilen kişiyi aday göstermenizi bekliyoruz hayallerimizi boşa çıkarmayın.yoksa alaattinyılmazın karşısında hiç tutunamazsınız bizi durur gibi geçer 

 Ahmetbarut

12 Ağustos 2012 23:21:41

Bolunun sizin gibi genc ve dinamik bir belediye baskanina ihtiyaci var yuru biz arkandayiz 

 d.davut

12 Ağustos 2012 23:21:01

15 yıl Belediye sizde idi ne yaptınız Bolu'da? Yazın buraya da OKUYALıM!!Geçin boş lâfları! 

 Kenan

12 Ağustos 2012 22:27:20

Ya git işine,onun yapamadıgını sen mi yapacaksın,elinizin hamuru ile su işlere 1 karışmasanız. 

 hüseyin açıkyürek

12 Ağustos 2012 22:25:54

bir bolulu olarak şunu merak ediyorum boluda cehape bu özcanların tekelindemi cumhuriyet döneminden beri cehapenin her ilde ortaya çıkardığı elitler bunlar bolu halkı akrabanızın belediye başkanlığınıda gördü bırakın hizmet yapmayı çöpleri toplayamadılar ben buradan bolu belediye başkanı sayın yılmaza akp hizmetlerini boluya yansıttığı için teşekkür ediyorum. 

 Mustafa DEĞER

12 Ağustos 2012 21:37:01

Mehtap hanım! Başkan adaylığı için sinyal veriyorsunuz gibime geldi. Sezilerim pek beni yanıltmaz ama. 

 14.5

12 Ağustos 2012 20:40:41

ya arkadaş bizde boluda yaşıyoz ne zulmünden bahsediyo bunlar nedir bu alaaddini çekememezlik biz zulüm görrsek sandıkta cevabı verrz 

 Aydın Aydın

12 Ağustos 2012 20:40:18

Değerli tespitleriniz ve parti çalışmalarınız için size ve CHP mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Öncelikli hedef belediye başkanlığı seçimini almak olmalı. İyi bir aday seçimi ile inşallah bu da gerçek olacak. Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.
 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 Elmas Eczanesi:
 Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. No:58 BOLU Tel:(0 374) 2127273
 Sağlık Eczanesi:
 Gölyüzü mah. Mehmetpaşa cad. No:46/B BOLU Tel:(0 374) 2178877

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi