Bugün:

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN DÜDÜKLÜ EYLEM


Facebook'ta Paylaş
Bolu Gündem Gazetesi: ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN DÜDÜKLÜ EYLEM (Bolu haber, gazete)

   (08 Kasım 2012)       

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci dün öğle saatlerinde yağmur altında toplanarak düdükle eylem yaparak, bir yıl içersinde ulaşıma yapılan 3 zammı protesto ettiler. Rektörlük binasına kadar yürüyen öğrenciler, “Ulaşım zammı geri alınsın”, “Karököy şaşırma sabrımızı taşırma”, “Rektör uyuma, öğrencine sahip çık”, “Karaköy kalksın Neco dayı kalsın”, “Fermanları yıktık, geri dönüş yok” diyerek slogan attılar. Haber: Kasım ŞAHİN

Bir yıl içersinde ulaşıma 3 defa zam yapılmasını protesto etmek için bir araya gelen yaklaşık 50 kadar Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi yağmur altında ellerinde pankart ve düdükleriyle birlikte yürüyüşe geçerek Rektörlük binası önünü kadar geldiler.
Yoğun yağmura rağmen protestolarından vazgeçmeyen öğrenciler için Rektörlük binası önünde Özel Güvenlikçiler etten duvar ördü.
Ulaşıma yapılan zammı protesto etmek amacıyla düdüklü eylem yapan arkadaşları adına bir konuşma yapan üniversite öğrencisi Ceren Deveci, bizler müşteri değil öğrenciyiz diyerek şunları söyledi: “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Bolu'da da öğrenci gençlik üzerindeki sömürü sistemi artarak devam etmektedir.
Son olarak minibüs taşıma ücretlerine bir sene içersinde toplam yüzde 25 zam yapmıştır.
Öğrenci taşıma ücreti 1 lira 25 kuruş, sivil taşıma ücreti 1 lira 70 kuruş olmuştur.
Yapılan bu zam bir yıl içerisinde üçüncü zam olmuştur” dedi.
Deveci, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Karaköy'e sesleniyoruz! Ulaşım zamları için eylem yapacağımız haberini aldıktan sonra kampüse polis çağırarak bizi yıldıramazsınız. Rektörlük ve Belediye Başkanlığına sesleniyoruz! Taleplerimiz kabul edilene dek mücadele etmeye devam edeceğiz. Bir sene içersinde yapılan tüm zamların geri alınmasını istiyoruz. Kampüs içi ulaşım ücretsiz olmasını istiyoruz” diye konuştu.

 Haber Yorumları:

 ufuk

08 Kasım 2012 16:35:52

Allah daha çok versin ama istif yapılmasın. Öğrencilere anket yapılsa zamı felan bırakın herkes hayvan barınağı gibi olan otobüslerden bahsedecektir. Kışın neyse de ya yazın o sıcakta .... 

 ufuk

08 Kasım 2012 16:24:02

benim demek istediğimi sağolsunlar cok yanlış yere cekenler var!!! ben zammı eleştirmiyorum benim eleştirim istif yapmaları afedersiniz ama aynı parayı verip o kötü yolda ayakta duramam durmuyorum da zaten. ayrıca ekmek parası dediğin şey günde en az 4-5 sefer git-gel yapan şöförlerden bahsediyoruz. 2 defa git gel yapsan sadece 240 tl yapar %50 si yakıt yağ lastik de (günlük) %50si senin cebinde haydi acıklayın bakalım bu memlekette günde oturduğu yerden kim 120 tl kazanır. ayrıca herkes de bir değil öyle 5 lira çaya verir felan veren verir zaten zamma da sesini çıkartmaz ama devletin verdiği .... TL bursla zar zor (bolu gibi öğrenciyi didikleyen) bir memlekette yaşamak da zor yani gerisini siz düşünün. ayrıca da doğma büyüme BOLULUYUM!!! 

 burak burak

08 Kasım 2012 13:53:49

otobüsün kapısından kafanızı içeriye uzatıp kaptan boş yer var mı ama biz çiftiz ayrı oturmayız diyen sizler Türkiye genelindeki toplu ulaşım araçlarını göründe halinize binlerce kez şükredin.gidersiniz bir bardak çaya 5 tl verirsiniz ama 1.25tl size çok gelir.arkadaşın biri tek seferde 60 tl kazanıyorlar yazmış helal olsun iyi hesap yapmış yakıt yok yağ yok lastik yok iyi para valla iyi para!!!! madem ordaki insanların kazandıkları parada gözün var sende her gün millettin ağız kokusunu çekerek 1.25 tl topla biriktir de onunla bi hatda sen al!!  

 errs

08 Kasım 2012 12:57:47

arkadaş ücrete zam yapmak zorundalar tabiki. üniversite öğrencisi olup akıllı olacaksınız bide. mazota gelen zamlar bunu gerketiriyor. onlar geçim savaşı veriyor siz okul eyvallah ama onların yapabilceği hiçbirşey yok.  

 

08 Kasım 2012 09:37:15

Ne kadar şanlısınız ki BOLU'da öğrencisiniz.Otobüs Fazla öğrenci aldığında hemen arayıp trafik ekiplerine haber veriyorsunuz.Konya Selçuk'da olup Tramvay camlarına yapışık gitmek zorunda değilsiniz,Üstelik ücrette sizinki kadar.Aynayı kendimize de tutmayı unutmayalım. 

 ufuk

07 Kasım 2012 22:25:57

Bir AİBÜ öğrencisi olarak haksız olmadıklarını düşünüyorum. Ama petrole yapılan bu kadar zam sonrasında bu zam da normal karşılanmalı FAKATTTT!!! HAYVAN TAŞIMACILIĞI YAPAR GİBİ İSTİF YAPAN , OTOBÜSLERİN TARİHİ ESER OLMASINDAN OTURACAK YERLERİNİN HALİNİN KALMAMASINDAN DOLAYI 1 TL BİLE OLSA NORMAL FİYATTIR. ÇÜNKÜ KARAKÖY BU ÜNİVERSİTE SAYESİNDE DURUYOR 29 KİŞİLİK BİR OTOBÜSE 20 KİŞİ AYAKTA BİNDİĞİNDE YAKLAŞIK 60 TL TEK SEFER TAŞIMA ÜCRETİ TOPLUYORLAR NE KADAR YAKIYORLAR Kİ! MADEM BU KADAR ZAM VAR O ZAMAN HERKESİN OTOBÜSÜ NECO DAYININKİNDEN OLSUN!!! Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.
 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 Sümer Eczanesi:
 Tabaklar Mh. Cumhuriyet Cad. 76/10 BOLU Tel:(0 374) 2159238
 Özgür Eczanesi :
 Kültür Mah. Şehitler cad. No:23/C BOLU Tel:(0 374) 2705049

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi