Bugün:

 

BOLU'NUN EKONOMİSİ ŞEKİLLENİYOR


Facebook'ta Paylaş
Bolu Gündem Gazetesi: BOLU'NUN EKONOMİSİ ŞEKİLLENİYOR (Bolu haber, gazete)

   (29 Nisan 2013)       

Ak Parti Ekonomi İşler Başkanlığı tarafından 81 ilde başlatılan Kent Ekonomileri Forumu için Bolu'da bir çalıştay ve toplantı gerçekleştirildi. Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, forumda oluşacak fikirlerin parti genel merkezine iletileceğini, ardından Bolu için oluşturulan ekonomik içerikli projelerin hükümet tarafından destekleneceğini söyledi. Sayın, katılımcılara forumda fikirlerini ortaya koymalarını önererek, “Bolumuzun ekonomisinin geleceği için bir mumda siz yakın” dedi.

Ak Parti Ekonomi İşler Başkanlığı tarafından 81 ilde başlatılan Kent Ekonomileri Forumu için Bolu'da bir çalıştay ve toplantı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Cumartesi günü Karacasu'da bulunan Gazelle Otel'de verilen öğle yemeği sonrası start alan çalıştay ve toplantının moderatötlüğünü Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Gençer yaptı. Çalıştay ve toplantıya Ak Parti Düzce Milltvekili İbrahim Korkmaz, Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, ilçe belediye başkanları, Bolu Belediyesi Meclisi üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Ak Partili teşkilatlar, sivil toplum kuruluşu ve meslek kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya davet edilmelerine rağmen CHP ve MHP'li siyasiler gerekçe bildirmeksizin katılmadıkları gözlendi.
Sivil nitelikli ve istişareye dayanan yerel bir kalkınma hamlesi olan Bolu Kent Ekonomileri Forumu'nun açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın yaptı.

“DOĞRU İŞLER YAPANIN YANINDA OLMALIYIZ”

Sayın, konuşmasında, “Bolu'da yaşayan insanlar olarak Bolu'yu ve Bolu'daki sivil toplum kuruluşlarını temsil eden kuruluşlar olarak Bolulu olmanın bizim omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun gereğini yerine getirmek için yaptığımız bir toplantıdır bu. O nedenle AK Parti İl Başkanı olarak bu çalışmanın ev sahipliğini yapan bir siyasetçi olarak burada siyaset yapmayacağım. Siyaset geleneğinde bir şey vardır; İktidardakiler bir şeyler üretirler, muhalefette olanlarda mutlaka onlara karşı çıkarlar. Artık günümüz Türkiye'sinde bu ikilemden, kıskaçtan çıkmanın, bu siyasi taassuptan kurtulmanın, doğrularda, güzelliklerde hep birlikte olabilmenin, rakip bile olsa doğruyu yapıyorsa onun yanında ve birlikte olabilmenin erdemini mutlaka göstermeliyiz” ifadelerine yer verdi..
Sayın, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “AK Parti Ekonomik İşler Genel Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilen bu forumun Bolu açısından için çok önemli çalışma olduğunu düşünüyorum. Bizim toplumsal bir rahatsızlığımız vardır, sürekli şikâyet ederiz. Eskilerin bir tabiri vardır; 'Karanlığa küfretme, bir mumda sen yak' İşte bugün burada bir mum yakmak için bir aradayız. Bolu için neler yapabiliriz, Bolu'nun artıları nedir, avantajları-dezavantajları nedir, artıları eksileri nedir bunun için buradayız. Gelecekte daha iyi bir Bolu bulabilmeleri için buradayız. Kent Ekonomileri Forumu yılda en az iki defa yapacağımız bir forum. Fakat bugün burada bulunan katılımcılardan ya da bugün buraya katılamayan ama gerçekten Bolu için talepleri olan insanlar olursa, yılda ikiden üç ya da daha fazla sayıda yapabilme imkânımız var.”

“DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ”

Açıklamalarının devamında, koalisyon dönemlerinin ülke yönetiminde kayıplara yol açtığını savunan Sayın, “Türkiye'nin siyaset tarihi dönemlerine baktığımız zaman, tek parti dönemlerinin, tek partinin hükümeti oluşturduğu dönemlerin Türkiye'ye neler kazandırdığını bu arada geçen diğer zamanlardaki koalisyon dönemlerinde ülkenin ne kadar çok şey kaybettiğini, ne kadar gerilere gittiğini hepimiz yaşayarak öğrendik. AK Parti iktidara gelmeden önce 2002 yılında ülkenin milli geliri 230 Milyar dolardı bugün 780 Milyar dolar milli gelir üreten bir ülke haline geldik. Keza 2002 yılında kişi başına düşen milli gelir 3.492 dolardı bugün 10.500 dolar rakamlarına ulaştı. Burada siyaset yapmakta istemiyorum. Siyasi partinin, hükümetin çalışması olmasına rağmen siyaset üstü toplumun her kesiminde ekonomiyi temsil eden kişilerin bir araya geldiği bir toplantıdır. Sayamadığım birçok rakam var. Ama söylediklerim Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin göstergesidir ama bunları yapmakla daha işimiz bitmedi” diye konuştu.

 Haber Yorumları:

 mahir karadaglii

29 Nisan 2013 20:00:26

yolu olmayan bir sehirde ne ekenomisi düzeliomuss batirdiniz ülkeyii anca siz yiyorsunuz utanmaz adamlarrrr 

 ALİ ŞEN

29 Nisan 2013 17:24:55

BEN HİÇ GÖRMÜYORUM DÜZELME ESNAF KAN AĞLIYOR  

 

29 Nisan 2013 16:25:10

Sizin ekonomilerin düzeldiği kesin. Gerisi masal. Maşallah ekonomilerinizi 5e katladınız. 

 Hakan

29 Nisan 2013 13:09:51

Anlat anlat heyecanlı oluyor sayın başkan. Ne ekonomisi düzelmiş, siz kimi kandırıyorsunuz. Din bezirganlığı yaparak iktidar oldunuz, halkın en hassas konuları olan din, iman, namus vs. damardan girerek insanları kandırıyorsunuz. Size yazıklar olsun. Satılacak mal mülk kalmayınca yani özelleştirme bitince ne yapacak sınız? Herkes bankalara esir oldu. Sen ne anlatıyorsun ki.... 

 Cafer ERSÖZ

29 Nisan 2013 10:38:30

AKP'nin EKONOMİ MODELİ HEP BANA RAB BANA... "allah herkesin rızkını verir." lafı ile başlayan politika modelidir . Şehitliği nasip, depremi takdir-i ilahi olarak gören bir ülke yönetiminin bir ekonomik politikası olmasını beklemek saflığın dik alasıdır.Bunlar en basitinden göz boyamak için benzin fiyatını 3 kuruş indirirler iki gün sonra da yeniden 5 kuruş zam yaparlar Bunlar ki üretmeden bir fabrika dahi açmadan özelleştirme adı altında yandaşlarına sudan ucuz fiyata sattıkları tesisler bir müddet sonra bitince ne yapacaklar hiç merak ettiniz mi acaba. Ben diyorum ki Allah mazlumu bile sizin elinize düşürmesin, bu kadar vicdansız hükümet gelmedi bu memleketin başına bilesiniz. Üstad necip fazıl'ın şu dizeleri yaptığınız işlere çok yakışacağı için sizlere ithaf ediyorum: kurt yapmaz bu taksimi kuzulara şah olsa Hayır hadi oy verenlere müstahak falan diyeceğim de, kardeşim bizim suçumuz ne? 

 

29 Nisan 2013 09:06:28

SAYIN SAYIN, KONUYLA İLGİLİ bİRAZ FİKRİNİZ OLSUN  

 

29 Nisan 2013 00:49:44

SAYIN BEY SIZ YENICAGALISINIZ ÜSTELIK MUHASEBECISINIZ YENICAGA'DA BIR KÖYLÜ AILEYI 5 NUFUS SAYSAK SIZE GÖRE YILLIK GELIRI 52,500 DOLAR GELIRIMI VAR 10 YIL ÖNCE BIR ISCI VEYA MEMUR AY BASINI ZOR GETIRIYORDU SIMDIDE AYNI SIZINHESABINIZA GÖRE ÜCKATI DOLAR GELIRI OLASI LAZIM TÜRKIYE'DE 2000 CC MOTOR BIR YENI OTOBILIN 50 BIN TLVERGISIZ FIAT'IOLSA 65 BIN TL'DE ÖTVE VE KADEVESI VAR EDERE 115 BIN TL AVRUPA'DA ÖRNEGIN ALMANYA'DA 50.BIN TL OLAN BIR OTOMOBILIN SADE TEK VERGI 9.500 TL VERGISI VAR TOPLAMI EDER 59.500 TL SIZ VERGI UZMANISINIZ DAHA IYI BILIRSINIZ INANMAZ ISENIZ BUNDES FINAS MINISTERRIOMA MEKTUP YAZ FAX CEK TÜRKCE'DE YAZSANIZ CEVABI GELIR DAHASI VAR ALMANYA'DA 2000 CC BIRYENI BENZIN'LI OTOMOBILIN YILLK BANDUROLU 180 AVRO DUR BIZIM PARA ILE EDER 400. TL TÜRKIYEDE 1500.TL BIZDE HALK SOYULU YOR SAYI BEY BELKI BU YAZILARI OKUDUGUNUZ'DA BENI DELININ BIRI YAZMIS DERSINIZ BEN SIZINEFENDI INANCLI BIRI OLDUGUNUZU BILIYORUN BEN DORUYU SÖYLÜYORUM GIR INTERNETE ARASTIR BEZI ADETA SOYUYORLAR HER VERGI AYNI AVRUPAILE KIYASLANDIGINDA 2 KATI PETROL ALMANYA'DA BENZIN 1 AVRO 45 CENT MAZOT 1 AVRO 35 CENT BIZIM PARAYLA BENZIN 3,25 TL MAZOT 3 TL SAYGILARIMLA ALLAHA AMANET OLUN 

 MEHMET AYTAÇ

28 Nisan 2013 23:23:06

benim 10 bin dolarım nerde sayın ?? benimkinide sen mi aldın yoksa?? Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.
 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 Elmas Eczanesi:
 Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. No:58 BOLU Tel:(0 374) 2127273
 Sağlık Eczanesi:
 Gölyüzü mah. Mehmetpaşa cad. No:46/B BOLU Tel:(0 374) 2178877

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi