Bugün:

 

Dörtdivan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Uzunoğlu;


Facebook'ta Paylaş
Bolu Gündem Gazetesi: Dörtdivan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Uzunoğlu; (Bolu haber, gazete)

   (07 Kasım 2013)       

Dörtdivan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Uzunoğlu, gazetemizi ziyaret ederek Dörtdivan'ı turizm, eğitim, tarım ve hayvancılıkla ilgili projeleri ile yaşanabilir güzel şirin bir ilçe yapmak için bu yola çıktığını söyledi. 1989 yılından beri milli görüş çatısı altında olduğunu çizgisinden şaşmadığına dikkat çeken Uzunoğlu, “Dörtdivan'ın sorunlarını biliyorum ve Ak Parti'nin gücü ile ilçemizin çehresini değiştireceğimi bildiğim için bu yola çıktım” dedi.
Haber: Ayşegül TOPCU

Hasan Uzunoğlu 1968 yılında Dörtdivan'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Dörtdivan'da bitirdi. Gerede Ticaret Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.1988 yılında Dörtdivan İlçesinde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak iş hayatına atıldı ve halen devan etmektedir. Evli 4 çocuk babası.
Milli Görüş çatısı altında 1989 yılında siyasi hayatına başlayan Dörtdivan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Uzunoğlu, Milli Gençlik Vakfı kurucu üyeliği, başkan yardımcılığı ve başkanlığı yaptıktan sonra Refah Partisi İlçe Başkanlığı, Fazilet Partisi İlçe Başkanlığı, Ak Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve 2004 yılından bugüne Dörtdivan ilçesinde İl Genel Meclisi üyesi olarak hizmet etmektedir. İl Genel Meclisinde Plan Bütçe Komisyonu ve denetim komisyonu başkanlığı yapan Uzunoğlu aynı zamanda mecliste Katip üyelik görevlerini yürütüyor. Uzunoğlu,” Ak Parti'de 10 yıllık aktif bir siyasi hayatım var.Teşkilatın içinde yetiştim aktif siyaseti biliyorum belediye başkan adayı olursam halkın desteği ile seçimlerden zaferle çıkacağıma inanıyorum.Dörtdivan'ın sorunlarını biliyorum ve Ak Parti'nin gücü ile ilçemizin çehresini değiştireceğime inancım tam ” dedi.

VAAD ETTİĞİMİZ PROJELERİMİZİN YÜZDE 85'Nİ TAMALADIK
Şimdi görevde olan Ak Partili Belediye Başkanı Sefer Akman'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından belediye başkanlığı için aday olmaya karar verdiğini belirten Uzunoğlu,”2009 yılında Ak Parti'den Sefer Akman Belediye Başkanı seçildikten sonra ilçede Yerel yöneticiler olarak Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin katkılarıyla bir çok önemli projeleri hayata geçirdik. Mevcut Belediye Başkanımızla el el kol kol ilçemizde birçok çalışmaya imza attık. Bazı yatırımları Dörtdivan'ımıza kazandırdık. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin ilçemize çok büyük katkıları oldu. Kendisine minnettarız buradan tekrar teşekkür ediyorum. Dörtdivan'ın en büyük sorunlarından biri olan kültür merkezimiz aynı zamanda düğün salonu Veysel Tiryaki'nin katkıları ile yerel idarenin girişimleri sonucu inşa edildi. Yeni hal binası bitmiş vaziyette, Ak Partili Dörtdivan Belediye Başkanımız Sefer Akman ile birlikte 2009 yılında vatandaşa vaat ettiğimiz projelerimizin yüzde 85'ni bitirmiş bulunmaktayız. Başkan Akman sağlık sorunlarından ve ailevi nedenlerden tekrar başkan olmak istemediğini söyledi. Akman kardeşimiz devam edeceğim deseydi böyle bir yola girmezdik. Kendisi aday olmadığı ve projelerimizin tamamlanması için bu göreve talip olduk. Dörtdivan'da genç nüfus çok az. Biz gençlerimizin ilçemizde iş olanakları az olduğu için göç etmesinin önüne geçeceğiz” diye konuştu.

DÜNYAYA KAPALI BİR KÖY GİBİ OLAN İLÇE AK PARTİ HÜKÜMETİ İLE DÜNYAYA AÇILDI
Uzunoğlu açıklamasının devamında, Dörtdivan'ın köyden çıkıp şehre dönüştüğünü vurgu yaparak;”2004 yılında ben İl Genel Meclisi üyeliğine başladığımda ilçemizin köyden farkı yoktu. Dörtdivan'ın yolu yoktu dünyaya kapalı bir köy gibi olan ilçe otoban giriş çıkış verilmesi ile Ak Parti hükümeti ile dünyaya açıldı.Köylerde kanalizasyon yoktu, yolları asfalt değildi. Köylerde kanalizasyon sorunlarını çözdük yollarına sıcak asfalt döküldü. Su sorunları çözüldü. Alt yapı sorunu tamamen çözüldü. Belki de Dörtdivan Türkiye'de örnek bir ilçe biz çünkü köylerimizin çöplerini topluyoruz. Kartalkaya yolu asfaltlandı.Anadolu Öğretmen Lisesi'ni ilçemize kazandırdık.Bu yıl derslikler yurtlar tamamlandı ve eğitime açıldı.Kartalkaya'nın Ankara ayağı Dörtdivan'dan geçiyor.Bu yol ilçemize ticari hareketlilik kazandırdı.

DÖRTDİVAN İLÇESİNDEKİ TOPRAKLARIN VERİMLİLİĞİ ARTACAK
Uzunoğlu, tekke barajı ile dev projeye imza atıldığının müjdesini verdi.Uzunoğlu konuşmasında ,”Dörtdivan'ın kalkınması ile ilgili mevcut projelerimiz var. İnşallah göreve gelirsek projelerimizi tek tek uygulayacağız. Dörtdivan için mevcut dört temel çözüm var. Turizm, Eğitim, Hayvancılık ve Tarım. Kartalkaya'ya giden turistlerin Dörtdivan ilçesinde konaklamasını sağlayacağız. Şuan Dörtdivan'da konaklayacak bir otel yok. Birde çok büyük bir proje var toplamı 270 milyonluk tekke barajının ihalesi yapıldı. Baraj 4 yıl içinde tamamlanacak. Tekke barajının yapımındaki asıl amaç tarımsal alanlara su kaynağı sağlamak. Barajın yapımıyla birlikte Dörtdivan ilçesindeki toprakların verimliliği artacak ve alternatif ürün ekimleri sağlanacak” dedi.

ÖĞRENCİLERLE İLÇEMİZ KALKINACAKTIR
Açıklamasının devamında Dörtdivan'ın eğitim yuvası olması gerektiğini belirten Uzunoğlu,”Doğa turizmi için projelerimiz var. Doğada insanlar yürüyüş yapsınlar. Günü birlik gelip Dörtdivan'ın muhteşem bakir doğasından yararlansın ilçemizde konaklasın istiyoruz.
Birde ilçemize üniversite projemiz var. Bütün ilçelere yüksekokul yapılıyor konum itibari ile Ankara'ya yakın Dörtdivan'a fakülte yapılmalı. Ziraat ve Veterinerlik Fakülteleri yapılabilir çünkü ilçenin geçim kaynağı hayvancılık ve tarımdır. Düzce ovasından sonra en büyük ovaya sahip mutlak tarım toprakları olan tek ilçe Dörtdivan. Fakülte için girişimlerimiz olacak. Öğrencilerle ilçemizde ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınma olacaktır” diyerek konuşmasını bitirdi.

Hizmet aşkıyla göreve varım diyen Uzunoğlu; “Yaptıklarım Yapacaklarımın Teminatıdır”

 Haber Yorumları:

 Adakınık Mah dernek başkanı Mehmet eyvaz

04 Şubat 2014 22:26:31

Adakınık mah.olarak şimdiden başarılar temeni eder başarılar dileriz 

 ramazan ersoy

04 Şubat 2014 08:21:10

İlk once koroglunun dogdugu koyumuz asagi sayik koyune onem ver kalkindir muze ac ismini duyur baskan adayi  

 dortdıvanlı yaren

01 Şubat 2014 20:01:47

hasan uzun oglunu secmekle akpartı cok ıyıy yapmıs dortdıvan secımlerınde bı partı sılındı ınsallah chp kazanır en azından tanju bey dortdıvanımızla ılgılenıyor akpartılıler sunu yaptık bunu yaptık dıyorlar ama laf dortdıvana su ana kadar gelen beledıye baskanları hıc bırıde mengen gokce su beledıye baskanı vahıd kadar olamadılar dortdıvanın nufusu 39000 gokce suyun kı 2000 gelınde calısmaları gorun cekısmeler chp ıle mhp arasında gıder gıbı ben chp ılyas beye basarılar dılıyorum bı ak partılı olarak ınsallah ılyas bey kazanır... saygılar 

 dortdivanli

01 Şubat 2014 11:08:38

Dortdivan belediye baskanini secmistir hayirli olsun Mehmet Aynagoz simdiden hayirli olsun akparti dortdivsnda hic arastirma yapmamis 

 bbm

01 Şubat 2014 01:51:07

akparti sayesınde kazanırsan kazanırsın yoksa birsey olmaz  

 çitler mahallesi dernek başkanı ahmet çitler

31 Ocak 2014 13:41:27

başkan şimdiden hayırlı olsun sizinle dörtdivan ilçemize büyük yatırımlar gelecene gönülden inanıyorum procelerimizle arkandayız başkan şimdiden hayırlı olsun  

 Hasan Hüseyin ŞAFAK

29 Ocak 2014 21:07:01

Hasan bey adaylığınız hayırlı olsun,inşallah kazanırsınız.Ben Ankarada yaşıyorum Veysel bey ile dirsek teması yaparsanız Dörtdivana daha iyi şeyler yapacağınıza inanıyorum. Hayırlı olsun der başarılar dilerim 

 ankara

29 Ocak 2014 10:48:12

Dörtdivan hiç kalkınamaz çünkü kadılar çavuşlar rekabeti olduğu sürece hasan Uzunoğlu kendine ne iş yaptıki dörtdivana yapacak 

 istanbul

05 Ocak 2014 21:25:21

içi küflü insanlar başkanınız mükemmel ve dörtdivana gelmiş en doğru adamdı bi teşekkür be bu yüzden hep geridesiniz 

 buyruk alim

04 Ocak 2014 00:38:47

ak parti merkeze bagli 3 köyün yolunu yapamadi bu hasan mi kurtaracak dörtdivani? akilli birisi olsaydi muhabeseciligini büyük sehirlerde devam ederdi ? kendi isine baksin bunlar kendini akilli zannedenler baska bir sey degil ? ak partiye oy aman aman hepisi hirsiz 

 ...

14 Aralık 2013 21:14:17

10 yıldır ak partiye hizmet ediyorum diyorsunuz, iki dönem de il genel meclis üyeliği yapmaktasınız, soruyorum size kaç kişinin çalışacağı bır iş sahası dörtdivana açıldı? Ya da bunca zaman aktifseniz neden açılmadı? Tarımdan bahsediyorsunuz Dörtdivan ilçemiz bunun için elverişli diyorsunuz peki öyleyse Orman işletme müdürlüğü kar elde ettiği halde neden kapatıldı? Diğer kapatılan müdürlükler açıldığı halde Orman işletme müdürlüğü neden açılmadı? Boş vaatlerle değil, sözünde duran ve gerçekleştiren başkan istiyoruz gerçekten Dörtdivan hakkıyla korunmalı diyerek sözü bitiyorum. 

 Dörtdivannnn

11 Aralık 2013 18:46:14

Pazar yeri yapmakla yeni Hükümet Konağı Binası yapmakla icraat yaptığınızı mı zannediyorsunuz. Park bahçe yapıyosunuz nedeni ne ? gençler gezsin dolaşsın diyemi. Dörtdivanın gençleri işsizlikten (iş alanı olmadığı için iş alanında yatırım yapılmadığı için) bol bol geziyo. Sonuna kadar Ak partiyi destekliyorum ama ilçemde gençlere yönelik özellikle iş alanında yatırım yapılmadığı için ilçemiz gün geçtikçe geriye gidiyor bunun farkındasınız ama hepinizin derdi cep doldurmak. 

 divani

01 Aralık 2013 12:59:58

bir gün dörtdivanımızda çalışan yemeyen yedirmeyen bir beledeiye başkanı görebilecekmiyiz acaba. şuan ki belediye başkanı sefer akman yemedi yedirmedi sırf bu yüzden halk taradından sevilmiyor.  

 Dörtdivanlı

29 Kasım 2013 01:22:15

büyük ihtimalle bu şahsın ismi gelir ama 50 oy alamaz :D  

 mehmet zehir zemberek

27 Kasım 2013 16:01:47

yollara sıcak asfalt döktük diyorsun, dörtdivanın mahalle yollarına bakmıyorsun herhalde, kafanı kaldır şöyle bir sağına soluna bak,  

 4Divan/Cemallerköyü/Y.Yıldız

07 Kasım 2013 22:07:18

Yıllardır Kadılar/Cavuşlar rekabetinin esiri ve magduru olan Dörtdivan Hasan bey ile hakettigi hizmete kavuşacaktır.Kendisine şimdiden başarılar dilerim.Umarım akp aday seciminde yanlış bir karar vermez 

 ss

07 Kasım 2013 17:35:35

ilgenel meclisinde göstermiş olduğun başarılı çalışmaları Belediye Başkanlığında da göstereceğine Dörtdivan halkı olarak canı gönülden inanıyoruz . İnşallah hakkında hayırlı olur başkanım 

 BARIŞ

07 Kasım 2013 17:02:08

HASAN BEY İYİKİ VARSINIZ, İYİKİ ADAY OLDUNUZ.DÖRTDİVAN İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS RAKİPLERİNE HİÇ ŞANS VERMİYORUM ŞİMDİDEN BAŞKANSINIZ HAYIRLI OLSUN. 

 Dörtdivan-köy

07 Kasım 2013 16:30:31

Sn.Uzunoğlu röportajında “Yaptıklarım Yapacaklarımın Teminatıdır” diyor acaba sorarım dörtdivan beledıyesı ve altındağ beledıyesının ortak yaptığı eserlerden başka dörtdıvanımıza ne gibi eserler kazandırmıstır ve acaba şu 3.dönemini ifa ettiği il genel meclis üyeliğinde dörtdivanın merkezine ve köylerine nasıl bir yardımı olmuş ki kendisi “Yaptıklarım Yapacaklarımın Teminatıdır” diyebiliyor 

 Fahri Özusta

07 Kasım 2013 16:01:26

Dörtdivan için en ideal aday. Hayırlı olsunnnn. 

 

07 Kasım 2013 15:00:49

hayırlı olsun baskanım  

 köroğlu

07 Kasım 2013 13:12:32

Dörtdivan senin sayende kalkınacaktır. Hayırlı olsun.  

 Dörtdivanlı

07 Kasım 2013 12:58:49

Ak partiliyim diyorsun ak partilileri işlerinden kovdun nedenide cok açık sen o zaman Nihat Alpat Öztürk'ü destekliyorsun neden destekliyordun bu kişiyi milletvekilliği seçiminde rant için çünkü bolu şöförler odası başkanıydı diyorsunki ak partiliyim bu soruma sizden cevap bekliyorum Hasan bey  Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.
 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 Elmas Eczanesi:
 Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. No:58 BOLU Tel:(0 374) 2127273
 Sağlık Eczanesi:
 Gölyüzü mah. Mehmetpaşa cad. No:46/B BOLU Tel:(0 374) 2178877

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi