Bugün:

 

“YENİ MAHALLELERE YETERLİ HİZMET GİTMİYOR”


Facebook'ta Paylaş
Bolu Gündem Gazetesi: “YENİ MAHALLELERE YETERLİ HİZMET GİTMİYOR” (Bolu haber, gazete)

   (03 Ocak 2014)       

Alpagutbey Mahallesi'nde hem vatandaşlarla hem de esnaflarla görüştüğünü ve sıkıntılarını dinlediğini ifade eden Mısırlıoğlu, Alpagutbey mahallesi açısından en büyük sıkıntının çöp toplama günlerinin yetersizliği ve düzgün - bir park alanına sahip olmamasını gösterdi.

Mısırlıoğlu, “Aslında bu sadece bu mahallenin sıkıntısı değil. Genel olarak tüm mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın ortak sıkıntısıdır. Bizler mahalle parklarımızı bugüne kadar yeteri kadar oluşturamamışız. Yolların haline baktığımız zaman asfaltın olmadığı, kaldırımın bile yapılmadığı bir mahalleden bahsediyoruz burada. Daha önce de söylemiştim, köyleri mahalle yapmak yetmiyor, mahalle olmanın gereklerini yerine getirmek şart.

Bolu'da 43 mahallenin olduğunu hatırlatan Mısırlıoğlu, “Önümüzdeki seçimde bu 43 mahallemiz oy kullanacak. Tek tek baktığımızda hiçbir mahalleye yeterli hizmetin gelmediğini gördük. Belediye, mahallelerde yaşayan nüfusa göre devletten para alıyor. Bu mahallemiz için de baktığımızda yılda 1,5-2 Milyon TL kadar parayı Belediye devletten alıyor. Fakat karşılığında ne yaptığını sormak gerekiyor. Burada yaşayan vatandaşlarımızın konuyla ilgili bilgileri var, bilgisi olmayan vatandaşlarımızı da bilgilendiriyoruz. Yani Belediye İller bankasından aldığı ödenekleri artırabilmek için kırsal nüfusu şehir nüfusuna katıyor. Karşılığında da ödenekleri artıyor, ancak aldığı fazla parayı yeni mahalle olan köylere harcamıyor. Merkezin ihtiyaçları için ya da borçları için kullanıyor parayı. Yeni mahalle olan köylere de mahalle olmanın avantajlarını kullanma yerine su parası vs. gibi yeni külfetlerle karşılaşmaktan başka bir getirisi olmuyor.

YENİ MAHALLE OLAN KÖYLERE TEMİZLİK İŞLERİ UĞRAMIYOR
Hiç olmazsa belediyenin temizlik işleri, çöp toplama ekipleri buralara düzenli uğramalı. Bunu dahi düzenli yapamayacaksan eğer neden bu köyleri mahalle yaptın.
Bizler özellikle temizlik konusunda çok hassas davranıyoruz. Ben özellikle kadın kimliğimle bunu ifade ediyorum, olaylara daha hassas temiz bakıyorum. Bizler temiz bir şehir istiyoruz. Yolların, kaldırımların düzenli olduğu bir şehir istiyoruz” dedi.

Bolu'yu bir turizm şehri haline getirebilmek için köylerin de çöpünün toplanması gerektiğini ifade eden Mısırlıoğlu, şunları kaydetti;
“Yeni mahalle olan yerlerde temizlik işlerine başlayacağız, çöpler kesinlikle düzenli toplanacak. Bütün vatandaşlarımız, çöp kamyonlarının mahalleye geliş saatini bilecek.
O yüzden Bolu halkının içi rahat olsun. Bizlerin yönetiminde Bolu gerçekten temiz bir şehir haline bürünecek. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz şöyle bir şehir hayal ediyoruz; insanlar elindeki çekirdek çöpünü bile yere atmaya utanır hale gelsin istiyoruz. Sigara izmaritini yerlere atmaya çekinsin istiyoruz. Belediye temizlik işlerine önem vermiyor, o sadece çöp toplama işlerini özelleştirdiği için maliyetleri düşünerek hareket ediyor. Zaten çöp uygulamalarında yaptığı birçok kez değişikliklerin hep maliyetlerle ilgili olduğunu açıklamaktan çekinmiyor.
Devletten hibe ya da kredi ile sıkıştırmalı çöp kamyonu alıyor, bunları ucuz fiyatla temizlik firmasına kiraya veriyor. Sonra da maliyetlerden bahsedip çöp toplama işlerinde sürekli aksamalar meydana getiriyor.

10 senedir yerel yönetimde olan bir partinin ve onun başkanının bir çöp toplama işini dahi çözememiş olması nasıl basiretsiz bir yerel yönetimle karşı karşıya olduğumuzun bir kanıtı.
Sorunlarınızı biliyoruz; ilk önce temizlik gibi, çöp toplama gibi acil ve asli görevlerden başlayarak çözüm sürecine adım atacağız.
Yepyeni bir anlayış, yepyeni bir çalışma tarzı ile vatandaşlarımızı mutlu edecek çözümler üreteceğiz.
Böyle bir birikimimiz ve teknik alt yapımız var.

YENİ MAHALLLERİMİZE PARK YAPACAĞIZ

Belediyenin asli görevlerinden biri de gerek çocuklarımız gerekse de büyüklerimiz için yeni parklar üretmektir. Bu mahallelerde çocuklarımızın hep birlikte oynayacağı, yaşlılarımızın istirahat edebileceği parklar yapılmayacaksa neden bu köyler mahalle oldu? Bolu'nun her tarafından görülecek milyonlarca para harcayıp Köroğlu heykeli yapmaya kalkışacağına gel ilk önce mahallene bir park yap.
Unutma ki İller Bankasından fazladan ödenekleri bu yeni mahalle olan köyler sayesinde alıyorsun. Aldığın fazla paranın hakkını ver.

2014 YILINDA BİR KENTTE HAVA KİRLİLİĞİ OLMASI AYIPTIR.

Bakın hava kirliliği bu yeni mahallelere kadar gelmiş.
Siz bir de merkezde yaşayan insanlarımızın halini bir düşünün. Çevre illerden birinde dahi hava kirliliği yok. Daha dünkü ilçemiz Düzce yüzde100 oranında doğalgazı şehrine getirtti. Ovadan müteşekkil olmasına karşın Düzce havası en temiz şehirlerden biri. Biz rakım olarak daha yüksek olmamıza karşın havzamız mis gibi dağ havası olması gerektiği halde Türkiye'nin hava kirliliği en yüksek kentlerinden biriyiz.
Bolulu vatandaş canını sokakta mı buldu?
Geçtiğimiz Pazartesi günü Çevre İl ve Şehircilik Müdürlüğü kalp ve ciğer hastası olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaması gerektiği konusunda üstelik de Bolu Belediyesinin anons sistemini kullanarak duyuruda bulundu.
Bu yerel yönetim ve iktidarın bizi düşürdüğü duruma bir bakar mısınız?
Yerel Yönetim iktidarımızda ilk önce start alacak işlerimizden biri de şehrimizin yüzde100'üne doğalgazın gelmesini sağlamak.
Vatandaşlarımızın hava kirliliği ile yaşamasını önleyeceğiz.
Dünya kenti denilen Bolu'daki hava kirliliği verileri ulusal basına çıksa Kızılay başta olmak üzere afet yardım kurumları Bolu'ya kamp kurar.
Bolu halkı buna layık değildir.”

 Haber Yorumları:

 

03 Ocak 2014 18:03:54

Mehtap hanım, Lütfen mal varlığınızı bilelimde, sonra şusu varmış busu varmış demeyelim. Siz bunu açıklarsanız inanın bana kesin başkansınız 

 

03 Ocak 2014 15:43:14

Mehtap hn. seçim öncesi şahsınız, ailenizin ve eşinizin mal varlığını açıklayıp sonrasında da bu konuda şeffaf davranmanız -şartıyla- oyumuz sizindir. 

 gerçek

03 Ocak 2014 11:14:50

pislikten geçilmiyor şehir merkezi denen yerlere bakın bu ne rezalet ne vurdum duymazlık.aladdin birde utanmadan oy istemeye çıkmış tüh sana yazıklar olsun senin peşinde gezen yaldakçılara. 

 öz bolulu

03 Ocak 2014 10:16:15

ak partili belediye başkanı anlayışı bu kadar.yollar bozulmuş vaziyette bakan yok,ortalık pislik götürüyor. 

 sağlık mahalleli

03 Ocak 2014 08:38:03

sağlık mahallesi şehitler caddesi batı sokak ladin sokak olmak üzere ne bir asfalt ne bir kaldırım yapılması allaaddin yılmaz zamanında. hatta ak masaya başvuru yaptığımda bana mahalleden 50 kişilik imza toplamam gerektiği söylendi 75 kişinin imzası ve dikelçemle başvuru yaptığım halde bir sene olmasına rağmen cevap dahi verilmedi. bir sene sonunda tekrar müracaat ettiğimde beni belediyede dilekçelere bakan bir şahse gönderdiler bana verilen cevap şuydu kaldırım için zabıtayı araçların yavaşlaması için yapılan tümsek içinde emniyeti aramam gerektiği söylendi hatta bana telefon numaralarını verdiler. peki dedim sizin işiniz ne burada ben orayı burayı aradıktan sonra sen ne için bu koltuğu zaptediyorsun neyin maaşını alıyorsun ?? gözüme bakıyor bayan trene bakar gibi. numaraları yırtıp masasına fırlattım ve aradan 3 sene daha geçti hala ne bir asfalt ne bir kaldırım var. ve kürltür ilköğretim okulundan çıkan öğrenciler yollara yayılarak yürüyorlar çünkü kaldırım yok! araçlar ralli yapıyor şehitler caddesinde tehlike saçıyorlar. alaaddin sen su arıtma tesisine hergün geçen biri olarak buna şahitsin. ve geçtiğimiz hafta okul ziyaretindeydin soruyorum hangi yüzle geldin okula? o çocuklar için verdiğim mücadele başarısızlıkla sonuçlandı ve şimdi daha berbat yollar çamur içinde yazık diyorum aldığınız paralar haram olsun sizlere oy yok hiçbirinize oy vermeyeceğim bu seçimlerde çünkü güvenmiyorum inanmıyorum. 

 sedat

03 Ocak 2014 04:01:39

Bos lafla peynir gemisi yurumez verdiniz vaadleri resmi olarak belgelendirin bu vaadleri yillardir dinliyoruz herkesten 

 14

03 Ocak 2014 00:13:29

alaaddinin yarım bıraktığı veya tam yapamadığı işler ortada. Gezdik gördük hafızamıza kaydettik.. Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.
 


Tüm İlanlar

Bolu Resmi İlanlar
 
 Elmas Eczanesi:
 Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. No:58 BOLU Tel:(0 374) 2127273
 Sağlık Eczanesi:
 Gölyüzü mah. Mehmetpaşa cad. No:46/B BOLU Tel:(0 374) 2178877

Tüm Yazı DizileriBolu'da Hava Durumu:


 
Email:
bilgi (@) bolugundem.com   Telefon: (0374) 215 05 72
 

 

 

Tasarım: EvrenKENT

© 2003-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Bolu GÜNDEM Gazetesi.
Bolu Gündem Gazetecilik, Matb. ve Reklam Tic. Ltd. Şti. www.bolugundem.com 

Site Yönetimi  -  Mail Yönetimi