• BIST 1.409,560
  • Altın 526,14
  • Dolar 9,2050
  • Euro 10,6650
  • Bolu 11 °C
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 13 °C

İKTİDAR KÂGITTAN KAPLANMIŞ

Mustafa Öz

                AKP iktidarı milletten aldığı yetki ile 12 yıldır ülkeyi idare ediyordu.

                İktidarını çoğunluğa bağladığı için her şeyi güllük gülistanlık içerisinde göstermeye çalışıyor. Hatta 91 yıllık Cumhuriyetin kazanımlarından da kendini üstün görüyor. Dibinin ahlak ağacı olduğunu unutarak Cumhuriyetin tüm kurumlarına tepeden bakıyor. Yok, sayıyor aşağılıyordu.

                Bir ara kantarın topunu o denli kaçırdılar ki yeni Osmanlıcılık fikrini yeni İslamcılıkla melezleştirerek çevremize rejim pazarlamaya bile kalktılar.

                Dışarıya karşı verdikleri kâğıttan kaplam pozlarını aklıselim sahipleri yutmamıştı! Ama mütedeyyin insanlar bunların örttüğü gizlediği pislikleri görmedikleri için bunlara inandılar güvendiler. Hatta imanla desteklediler.

                Devlet olmak bir günlük iş değildir. Tecrübe gerektirir, liyakat gerektirir, adalet gerektirir, dürüstlük gerektirir. Sana oy versin vermesin herkese eşit olmayı gerektirir. Kendi çıkarlarını değil milletin çıkarlarını savunmayı gerektirir. Ben-ben değil… Biz demeyi enaniyeti bırakıp insan olmayı gerektirir.

                İslamcı olup başkalaşan- bukalemun gibi renk değiştiren bir gurup çıkarcı-AKP fetişizmine sahip insan tarafından oluşturulmuş iktidar. uygulamalarıyla yolsuzlukta sınır tanımayan olaylarıyla İslamcılığı ve en önemlisi de kutsal dinimiz İslami  tartışma zeminine  getirerek-İslamcılığı yok etti..!

                Halk tabanında: onların “Allah bir dediği dışındakilere inanmam. Onlar Müslüman’sa  haşa ben değilim diyen yığınlarca insan duyuyoruz”

                Sizin yüzünüzden inançlar sarsılıyorsa bir düşünmeniz gerekmez mi?

                Bunca yıllık devlet geleneği tuzla buz edip kurumları işlevsiz kılan içini boşaltan ve kendini iktidar sanan bir siyasi yapı ile karşı karşıyayız.

                Kimin nereyi hortumladığı, kimin kimi dinlediği belli olmayan hiçbir ahlaki kurala, hukuki zemine dayanmayan işlerin yapıldığı bir idare değil kaostur.

                Milletin tüm fertleri birbirine karşı tedirginlik içerisindedir. Aynı aile fertleri bile huzur içinde bir diyalog kuramamaktadır. Bütünlük yerle yeksan olmuş.

                İktidar ülkeyi çıkmaz sokaklara sürüklemektedir. Kirli ilişkilerini örtmek içinde kendi hukuksuzluklarına kılıf bulmak üzere kanunlar yapıp yargı ile aklanma kurumlarla “MİT, HSYK, Sansür uygulaması” ile de koruma kalkanı oluşturmaya çalışmaktadır. Telaş içinde oraya buraya saldırdıkça… Pislikler en üst seviyeden FAŞ edilmektedir. İktidar devlete güveni sarsmıştır. Hukuku yok etmiş kurumları işlevsiz kılmış yönetemeyen bir çoğunluk halini almıştır.

                İktidarın yolsuzluklarına ortak olan göz yuman en tepeden en aşağıya kadar kim varsa. Kim bu pisliklere imza koyarsa milli vicdanlarda yerini almıştır.

İktidarın yapacağı şey bellidir.

-          İstifa etmelidir!

-          2002’de ki mal varlıkları ne idi… Bugün nedir? Başvekil, Bakanlar, Milletvekilleri, Parti Yöneticileri, bunların döneminde ihale alanlar, atadıkları Bürokratlar ve özellikle Belediye Başkanları-Encümenler ve evlatları, enişteleri mal varlıklarını açıklamalı milleti tatmin etmelidir.

o   Devlet parası ile siyaset olmaz!

Özellikle iktidar Belediyeleri devletin parası ile TV, Gazete ve dergileri, bilbortları “Hizmet tanıtım adı altında” finanse etmektedirler.

                Bolu’da Bilbortlara bakın Belediye seçimlerinin yapıldığı şu anda hizmet tanıtımı gibi sunulan reklamlar adayın cebinden mi bizim cebimizden mi çıkıyor.

                TV’lere gazetelere verilen reklam paraları kimin cebinden çıkıyor. Muhalefet partilerinin adayları, tamamen kendi imkân ve kaynakları ile seçim çalışmalarını yaparken ve seçim yasaklarına uyarken iktidarın bu kurallara uymamasının hiçbir ahlaki hukuki açıklaması olabilir mi.? Bu ülkede kanun benim diyen iktidar kamu binalarına astığı puro paganda ilanlarını indirmemek için verdiği çabanın onda birini dürüst-şeffaf olmaya verse ülkede bu sıkıntılar olmazdı.

                AKP menfaat birliği (Cemaati) haline dönüşmüş her elini attığı yerden ya hortum, ya komisyon, ya da kara para fışkıran dünyalık temini ile siyaseti karıştıran, besmele ile hırsızlıkları kapatan bir siyasi görünümlü yapı haline dönüşmüştür.

                Kendisi kazanırken ülkenin kaybetmemesi için ucu kime nereye giderse gitsin bütün hukuksuzlukları millet önünde yargılayıp neticelendirmelidir. Aksi durumda ne kadar esse gürlese artık iktidarın kâğıttan kaplan olduğu kamuoyunda yaygınlaştı. Bu kurt bu bedeni bitirir. Bu ülkeye daha fazla eziyet etmeyin.

                Sizin sözünüzle bitirelim “Zulümle abat olmaz”  ve güneş balçıkla sıvanmaz!

28.02.2014

Bu yazı toplam 2554 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim