• BIST 100.787
  • Altın 216,921
  • Dolar 5,2725
  • Euro 5,9800
  • Bolu 9 °C
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 8 °C

“İSLAMCI KAPİTALİSTLER!”

Mustafa Öz

İdeolojik olarak kendilerine İslamı referans alıp bu düşüncelerini SİYASİ bir nizam haline getirmek isteyenler kendilerini İSLAMCI olarak tarif ettiler. Karşıtları ise, onları kimi zaman ŞERİATÇI, kimi zaman da aynen onların diliyle İSLAMCI olarak nitelediler.
Şu anki cari düzen onlar için DARÜL-HARP idi ve savaşılıp değiştirilmesi yerine DARÜL-İSLAM getirilmeli idi. Bu amaçla da her yönüyle mücadele edilmeliydi. Ülkemiz özellikle 1960'dan sonra siyasi, ekonomik anlamda ciddi çalkantıların başlamasına yol açan bir tarihi sürece girdi. Dış dünyada başlayan SOL hareketlerin savunduğu düşünce ve rejimlere karşı yeni alternatif fikirler ortaya konmalı idi! Bunlardan birisi de İSLAMCILIK (özde Milli Görüş) ekseninde dağılan fikirler, hem İslamı hem de içinden çıktığı türk milletini referans olan milliyetçilik de bir ülkü olarak zemin bulmaya çalışıyordu.
Siyasal islamcılar parayı keşfettikleri için ve parasız bir şey olmayacağını bildikleri için: DİN – İMAN – VİCDAN – UHREVİYATI sömürerek kolayca paraya ulaştılar. Yurt içindekiler yurt içinden, dışarıdakiler ise dışarıdan inançlarıyla ilgili sıkıntı yaşayan insanları İSLAMCI KURULUŞLAR için sömürdüler ve sonunda belki % 10 bu amaçla kullanılırken geri kalanı bunların SEMİRMESİ, KAPİTALİSTLEŞMESİ için kullanıldı. Ülkede yeşil sermaye tartışması da bu şekilde başladı.
İslamın sosyal adaleti, insan sevgisi, vatan sevgisi inananların kardeş olduğu düsturu unutuldu. Eğer onlar gibi düşünmüyor ve onlar ile birlikte hareket etmiyorsan “PATATES DİNİNDEN OLDUN” sen Müslüman falan değildin.
 

        Siyasetçinin birisi şöyle bir söz etti “sistemden beslenenler, sistemi değiştiremezler.” Bizim İslamcılar da sistemden beslenmeye BELEDİYELERDEN başladılar. Belediyelerin yaptığı hizmetin çeşitliliği işlerini kolaylaştırıyordu. Bir yandan hizmet yapıyor görüntüsü verdiler. Öbür yandan da taraftarlarına KAYNAK sağladılar.
Halk arasında, “Yolsuzluk var, yiyorlar” denildiğinde, canım yerlerse de yapıyorlar da sözü tekerleme oldu.
Gel zaman derler ya. İç ve dış konjenktör uygun hale geldi. İslamcıların yeni versiyonu değişip, dönüşen ve de başkalaşan AKP iktidara geldi!
Hayal kurup bir türlü fırsat olmadığı için gerçekleştiremedikleri siyasi yapıyı gerçekleştirme için fırsat gelmiş millet kendi elleriyle bu fırsatı vermişti. Hocanın yapamadığını öğrencisi yapmalıydı.
       

        Bunun için bu ülkenin omurgasına yerleşmiş güçler ALAŞAĞI edilip önce omurgaya yerleşmeli sonra da gereken yapılmalıydı. Muktedir olmak için önce kurumlar yani Devlet teslim alınmalıydı. Nitekim de yargı - yürütme – yasama tamamen çoğunluğun emrine alındı. Asker – polis – yargı siyasetin emrine sokuldu. Bu siyasi yapı ile ilgili kim ağzını açmaya kalktı ise; memursa bavulu hep elinde kaldı. Ticaretle uğraşıyorsa fişlenip işi bitirildi. Öğrenci ise disiplin cezası, örgüt yaftası yedi. Sade vatandaşa ANANI DA AL GİT dendi.
İktidarın hırsızı, yolsuzu, hayırsızı aziz ilan edildi.
İşin başındaki hiçbir arkadaşımızı (azizimizi) kimseye yedirmeyiz deyince, bu aziz kardeşler hiçbir perva örneğine sığınmadan yolsuzluğa talana devam ettiler.
İhale kanunu 19 kez değiştirilerek yeme kolaylığı getirildi.
Kentsel dönüşüm, TOKİ rant paylaşımı, yeni imar alanları, dikey büyüme (çok katlı yapılar) izin irtifa hakları bankalardan kredi bulma kolaylığı, kara para aklama, hayali ihracat İSLAMCI KAPİTALİSTLERİN rutin işi haline geldi.
 

        Kablolar ısınmaya başladı. Bu insanların üzerine gidileceği yerde devletle iş yapan muhalif görüşteki iş sahiplerinin FİŞLENDİKLERİ ve kendilerine ihale verilmediği ortaya çıktı.
Dün beraber yürüyüp paylaştıkları bazı konularda ayrı düştükleriyle paylaştıkları sırlar ucundan kıyısından sızmaya, pislik ve koku çıkmaya başlayınca irkildiler.
Sanki belden aşağı vurmayı hiç yapmamış gibi: aman biz kardeşiz belden aşağı vurmayalım. Dinimize göre bu çok günahtır. Hele önümüzde seçimler var. Tam millet bizi DİNLİ – İMANLI – ADALETLİ bilip dururken, biz de onlara makarna – çay hatta alış veriş çekleri verip uyutmuş ve malı götürürken pişmiş aşa su katmanın zamanı mı?
Bakın bu işin altında biz kalmayız. Biz muktediriz. Asker de, polis de, yargı da, yürütme de yasama da biziz.
Çoğunluk biziz. Siz kimsiniz? Yoksa ABD'nin İsrail'in uşağı mısınız? Çok sıkışırsak bu millete sizi ABD – İsrail – Faiz Lobisi – Vesayetçilerin değirmenine su taşıyan olarak ifade eder yine sıyrılırız, siz alt kalırsınız olan size olur. Deyip tehdit ettiler.
 

        AKP Cumhuriyet dönemi vesayetini kaldırmış, kendi sivil vesayetini kurmuştu. Bazıları da onun değirmenine su taşıdılar. Artık onlara ihtiyaç kalmadı.
Herkes bana biat etmeli, neymiş paralel devlet, belki KCK için olur da milli hassasiyeti olanlar için böyle bir şey zinhar olmaz. Bunun adı devlet içinde cuntadır – örgüttür.
Akıbetiniz aynen ihtilal yapmadığı halde, ihtilalci deyip 18-36 yıl yatacak ASKER olur! Tehditler, tehditler…
Ancak pislik o kadar birikmiş ki, yer altı kanalizasyonu almamış, dışarı sızmaya devam ediyor. Yolsuzluğa bulaşan İslamcı kapitalistlerin gözü kara olduğu ve en yüksek makamlarla işbirliği içinde oldukları için hiçbir sonuç onları kesmemiş, kara para – toki – kentsel dönüşüm – yeni imar alanları paylaşımı – rüşvet almış başını gidiyor. Kim bu söylentiyi çıkarıyor, AKP'nin tekerine çomak sokuyorsa çok ayıp ediyor. İftira – iftira yok bu kadarı da olmaz. Yerlerse de yaptıklarını unutan bu millete de nankör falan demek lazım. Yada yiyin beyler yiyin, biz arkanızdayız sizi ufak tefek yemelerle kurda kuşa yem etmeyiz dememiz lazım. Çağın liderini böyle ufak tefek şeylerle harcatmayalım. Hem bunların çuval dolmaya az kaldı.
Ya yerine gelenler bunlardan da aç gözlü olursa üstelik makarna – pirinç ve üyelik için dağıtılan çeklerden de vermezlerse. Mevsim kış mevsimi, ya kömür kesilirse… Eh bende zaten yok. Yedilerse devletten, belediyelerden yemişler, aman bana kimse dokunmasın!

20.12.2013

Bu yazı toplam 827 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 218 21 21 | Haber Yazılımı: CM Bilişim