• BIST 1.112
  • Altın 474,037
  • Dolar 7,5495
  • Euro 8,9548
  • Bolu 16 °C
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 23 °C

İsrail’in Lübnan vahşeti-Araplar ve biz..!

Mustafa Öz

İsrail kan, gözyaşı üzerine kurulmuş yaklaşık 60 yıllık bir devlet. Bu devletin arkasında dünyanın hakimiyetine soyunmuş en büyük emperyalist AMERİKA, İNGİLTERE, KANADA ve bütün dünyada etkili olan YAHUDİLER var. Bu yahudilerin kutsal kitap olarak kabul ettikleri TEVRAT tamamen ırkçı ve saldırgan bir teoriye göre yazılmıştır. Bunlar NAZİLERİN kendilerine uyguladığı o acımasız işkenceleri, ölümleri aynen diğer insanlara uygulayabilmektedirler. Acaba uydurulmuş TEVRAT dışında bunlarda Nazilerden kalan vahşetlerin bilinç altıda mı var…? Sorusu her zaman aklıma takılıyor. Atalarımız bir MUSİBET bin nasihatten evladır demiştir. YAHUDİLER KENDİLERİNE YAPILAN İNSANLIK DIŞI NAZİ işkencelerinden ders alıp dünyaya örnek olamaz mı idi…? Olmadılar vicdanı olan tüm insanlığı uyguladıkları katliam, işkence haksızlıkla kendilerine nefret ettirdiler. Evet topla, tüfekle arkalarındaki emperyalist destekle kazanmış görünüyorlar. Ama esasta kaybediyorlar.

Amerika, Ortadoğu’da petrolü kontrol etmek için yakın müttefiki ve büyük Ortadoğu (BOP) veya büyük İsrail projesinin (BİP) hayata geçmesi için her yolu tıpkı İsrail gibi deniyor. Irak'ın işgali, Suriye ve İran'a gözdağı verilmesi,Türkiyenin PKK ile meşgul edilip Kuzey Irak’ta Kürt devleti kurmak istiyor. YAHUDİLERLE birlikte hareket eden piyon bir kürt devleti istiyor. Kısaca Dışişleri Bakanı RİCE'nin dediği gibi Ortadoğu’ya yeniden şekil vermek istiyor.

Son Lübnan saldırısında önceden planlandığı anlaşılan bir tertiple:Lübnan’da HİZBULLAH’I yok edip, Lübnan’ın güneyinde 30 km’lik bir alanı işgal etmek istiyordu. Ancak tüm saldırganlığına rağmen istediğini alamamış, Hizbullah’ı yok edememiştir.

ARAP devletlerinin yöneticileri, uluslararası sermayenin uşakları olduğu için bu vahşete karşı objektif bir bakış dahi sergileyemediler. Türk kamuoyu topyekün İsrail’in bu ADALETSİZ, ACIMASIZ, insanlık dışı saldırısına karşı tepkisini ortaya koymuştur.

ARAPLAR VE BİZ…..!

Türk milleti Müslüman olduktan sonra: Müslümanlığı et ve tırnak gibi ruhunda birleştirdi. Türklük bedenim, İslamiyet ise ruhumdur dedi. Peygamberimizin ve halifeler dönemi dışında…. İLAHİ KELİMETULLAH için beş kıtada at koşturdu. Müslüman deyince hıristiyanlık alemi daima TÜRK'Ü hatırladı. Bu nedenle bilinç altına Türk korkusunu, Türk kinini kazıdı. Tarih iyi tahlil edilirse dünden bu gün iyi anlaşılırsa; batı için bu gerçek hep aynı kaldı. Bizi jenosist uygulamakla suçlayanların yaptıklarına bakın …tam yavuz hırsız misali. Neyse gelelim Araplara:Bizim Müslüman kardeşlerimiz Araplar İSLAMİYETE NE KADAR BİDAT, ayrılık varsa soktular.Emevi döneminde IRKCILIK yaptılar. Hatta bu yüzden Türklerin 200 yıl geç Müslüman olmasına yol açtılar..!.Feodalite, kabilecilik, devlet kültürlerindeki yetersizlik nedeniyle dün de bugün de bir araya gelemiyorlar. Çölden başka bir şeyin olmadığı dönemde OSMANLI adalet, imar ve kültür götürdüğü bu yerlerden: AMERİKA, İNGİLTERE, AVRUPA ülkelerinin kışkırtmasıyla Araplar tarafından sırtından vurularak ve de EMPERYALİST (SÖMÜRÜCÜ) damgası yiyerek uzaklaştırıldı.

IRAK’TA Türkmenlere 1953-1967’de uygulanan vahşet hafızalarımızda duruyor. Filistin’de Türk askeri hep arkadan vuruldu. DOMUZ BAĞI İŞKENCESİ İLK DEFA TÜRKLERE uygulandı. Hicaz demiryolunda, Yemen’de, Mısır’da, Traplusgarp’ta yapılanları tarih kaydetti. Onlar bugün olduğu gibi dün de emperyalistlerin kucağında idiler. Biz ise emperyalizme karşı topyekün mücadele veriyorduk. OSMANLIYI (TÜRK)Ü arkadan vuranların bu milletin ahını almaması düşünülebilir mi..?

Peki biz tarihe takılı kalıp zulmü alkışlayalım mı…? Hayır. Aksine bize yakışan nerede ve kime karşı yapılıyorsa zulme, adaletsizliğe karşı durmaktır. Evet Arap devletlerinin yöneticileri bir kez daha kendilerinden beklendiği gibi davranmışlardır.

Hükümeti oluşturan zihniyette bir Arap hayranlığı vardır. Saadet Partisi’nin hükümeti silkelemesi ve dış politikadaki zafiyeti, AMERİKA ile olan kişisel ve partisel güvensizliği hafifletmek için birden Arap kardeşliği rolüne soyundular. Seçimlere bir yıl kaldı, ülkenin hangi iç ve dış sorununu çözdünüz de sizi adam yerine koymayanlarla kol kola oluyorsunuz.

LÜBNAN’DAKİ barış gücü İsrail’e hizmet eder. Son kaybettiği imajını düzeltmeye yardım eder. İsrail’in para harcamadan güvende olmasını sağlar. Çok karışık bir ortamda bulunarak bize de sıkıntı getirir. Uluslararası güç ile İsrail’in yapamadığı HİZBULLAHI SİLAHSIZLANDIRIP DAĞITMAYI HEDEFLER. Biz de piyon oluruz…! Ülkemizin saygın bir yerde olması herkesin arzu ve isteğidir. Yalnız içe dönük olamayız ama uluslararası camia da bizi anlamalı, biz de kendimizi anlatabilmeliyiz…! Hükümet mart tezkeresi ve politik nedenlerle dönüşü olmayan yola girmiştir. Asker gidecek ben Türk askerinin adaletle çalışacağına ve görevini tam yapacağına güveniyorum.İSRAİL, AMERİKA, İNGİLTERE VE DİĞERLERİNE İSE ASLA GÜVENMİYORUM…!

01.09.2006 

Bu yazı toplam 511 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim