• BIST 100.237
  • Altın 280,080
  • Dolar 5,7344
  • Euro 6,3129
  • Bolu 19 °C
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 20 °C

İşte açıklama yapan son adaylar

İşte açıklama yapan son adaylar

AK Parti'de milletvekili aday adaylarının açıklamaları devam ediyor.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

Geçtiğimiz hafta Cuma günü yapılan Belediye Meclis Toplantısı'nda AK Parti Belediye Meclis Üyeliği'nden istifa ederek AK Parti Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Mimar Elif Nur Yerlikya'nın ardından, hafta sonu düzenlenen programla yeni milletvekili aday adayları İsmail Altıntaş, Mehmet Demiröz ve Mehmet Türker partililerin karşısına çıktı. Önceki AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Dinç ve Elif Nur Yerlikaya'dan sonra bir kadın milletvekili aday adayı da Mengen'den çıktı. Özlem Fatime Ulusoy milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

“BİZE, BOLU’YA, TÜRKİYE’YE BÜYÜK İDEALLER, BÜYÜK HEDEFLER YAKIŞIR! ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM”

Mimar Elif Nur Yerlikaya milletvekili aday adayı olmakla ilgili gerekçesini şu şekilde açıkladı “Nüfusun yarısını oluşturan biz kadınların, yerel siyasette, parlamentoda yer almasının; görüşlerimizin, isteklerimizin ve önerilerimizin şehir ve ülke politikalarına yansıması açısından çok önemli olduğuna inanıyorum. Yüce Meclisimizde şu anda var olan yüzde 9’luk kadın milletvekili oranının üzerine çıkarılması için; daha kararlı, daha istekli, daha cesur olmamız ve sembolik temsillerin üzerine çıkabilmemiz gerekiyor. Bu düşünceyle, ülkem için, Bolu için taşıdığım sorumlulukla yeni ve zorlu yola başlangıç yapıyorum. Bütün gayretimiz, ülkemizin selameti, milletimizin aydınlık yarınları için…”

BÜROKRATİK TECRÜBE VE BİRİKİMLERİMİ HİZMETİNİZE SUNACAĞIM

Hafta sonu AK Parti binasının önünde düzenlenen programla milletvekili aday adaylığını açıklayan İsmail Altıntaş, adaylık gerekçesini şu sözlerle ifade etti “Bolu'ya olan sevdamızı taçlandırmak ve Bolumuza ve Siz Hemşehrilerimize hizmet amacıyla 25 Yıllık Ankara ve 20 Yıllık Kamu Bürokrasisi tecrübe ve birikimlerimi hassaten Bolu ve Bolu'lu hemşerilerimizin hizmetine sunmak amacıyla huzurlarınızdayım. 1991 Yılından 2002 yılına kadar; Sayıştay Başkanlığında denetçi ve Başdenetçi olarak Defterdarlık, DSİ, Karayolları, Üniversiteler, Askeri Saymanlıklar gibi Genel ve Katma Bütçeli Kuruluşlarla birlikte Belediye, Özel İdare, Döner Sermaye ve Kamu Fonlarının denetimlerini yapmak ve 2002 yılından bu güne kadar da Sağlık Bakan Danışmanlığı, Özelleştirme İdaresi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Türkiye Gübre Fabrikaları A.Ş., Sümer Holding AŞ, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ., Yönetim Kurulu Üyelikleri ile Eskişehir Osmangazi ve Van gölü Elektrik Dağıtım AŞ'lerde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmakla tüm Kamuyu ve Devlet Sisteminin nasıl işlediğini ve bu alanlarda işlerin nasıl yürütüldüğünü yakinen tanıma imkanı buldum.
Bolu'da ve Bolu Dışında yaşayan hemşerilerimiz ve büyüklerimizle yaptığım istişareler sonucu, İnsana ve diğer tüm yaratılanlara hizmetin zirvelerinden birisi ve bu manada öncelikle Bolumuza ve Ülkemize daha iyi ve kapsamlı hizmet sunmanın yolu olarak gördüğüm. Toplumu ve İnsanları İdare etme Sanatı olan Siyaset sahnesine çıkarak bilgi ve birikimlerimi daha kapsamlı bir şekilde sizlerin ve Güzel Bolumuzun hizmetine amade kılmak için huzurlarınızdayım”

MİLLET VEKİLİ BAYRAĞINI BAŞARIYA TAŞIMAYA TALİBİM

Altıntaş'ın konuşmasının ardından Mehmet Demiröz partililere seslendi. Demiröz yaptığı açıklamada “Ülkemizin en önemli şehirlerinden biri olan Bolu ilimiz, Ekolojik ve Stratejik konumu itibarı ile, Türkiye ve Dünya Ekonomisine, başta turizm olmak üzere, tarım ve hayvancılık gibi sektörleri de harekete geçirerek, ciddi katkılar sağlamaya aday önemli bir potansiyeldir. Dünya için Türkiye, coğrafi konumu itibarı ile nasıl bir öneme sahip ise, Türkiye için de Bolu İlimiz aynı önem ve konuma sahiptir. Zira ilimiz; Ankara ve İstanbul'un orta noktasında, Doğu, İç Anadolu ve Karadeniz bölge şehirlerimizin geçiş koridorunda yer almaktadır. Almış olduğum yurtiçi ve yurtdışı eğitimimle, On yedi yıllık üst düzey kamu ve özel sektör yöneticilik deneyimim ve bu alanda yapmış olduğum önemli projelerimle, özellikle de “İstanbul 2023 Vizyonu ve Stratejik Eylem Planını hazırlayan ekibin bir ferdi olarak, Bolu ilimizin Millet Vekili Bayrağını başarıya taşımaya talibim” dedi.

İSTİKRAR, HUZUR VE GÜVENİN DEVAMI İÇİN' BENDE ADAY ADAYIYIM

Demirözün açıklamasının ardından kalabalık bir partili kitlesiyle Mehmet Türker kürsüye çıktı. Sık sık sloganların atıldığı ve partililerin elinde “Gerede Mehmet Türker'i istiyor” pankartlarıyla partiliklere seslenen Türker “1952 yılında Gerede'de doğdum, ilk ve orta öğrenimini Gerede ve Bolu'da yüksek öğrenimimi Bolu Eğitim Enstitüsü ve Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nde tamamladım. Gazi Üniversitesi ilköğretim Müfettişliği ve Eğitim yönetimi ve formasyon sertifikası bölümünden mezun oldum. Daha sonra ise Anadolu üniversitesi Lisans Tamamlama Programından mezun oldum. 1971 yılında ilk olarak mesleki hayatıma ilkokul öğretmeni olarak başladım. 1981–1987 yıları arasında Münih'de Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri öğretmeni olarak altı yıl görev yaptım. Bu görev yaptığım yıllarda Münih Üniversitesi Almanca dil kursuları, Münih Goethe Enstitüsü Almanca Dil Kursları'nı başarıyla bitirdim. Bavyera eyaleti eğitim bakanlığı Dilingen öğretmenler akademisinde iki yıl devam eden yabancı çocukların pedagojik eğitimleri konulu programı bitirdim. Bu sırada Almanya- Bavyera eyaleti Talim ve Terbiye Dairesi tarafından hazırlanan, Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri ve İslam Din Dersleri Öğretim Programlarını yazmak için oluşturulan, Türk v e Alman Uzmanlar Karma Komisyonunda üç yıl görev yaptım. 22 Temmuz 2007 milletvekili genel seçimlerinde aday adayı ve 2009 belediye seçimlerinde Gerede'den Belediye başkan aday adayı oldum. Aynı yıl, TBMM müşavirliğine atandım. 10 Mart 2011 tarihinde; 12 Haziran 2011 Milletvekili seçimlerinde, Bolu milletvekili aday adayı olmak amacıyla TBMM Müşavirliği görevinden istifa ettim. Allahın izni ile bu sene 'İstikrar, huzur ve güvenin devamı için' bende aday adayıyım. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

HAYALLERİM VE PROJELERİM VAR

Milletvekili aday adaylığını yaptığı yazılı açıklamayla kamuoyuna duyuran Özlem Fatime Ulusoy, adaylık gerekçesini şu şekilde tarif etti “ 3 Haziran 1969'da ev hanımı bir anne ve esnaf bir babanın çocuğu olarak Ankara'da dünyaya geldim. Aslen Bolu Mengen'liyim. İlk orta ve lise eğitimimi devlet okullarında tamamladım. 1986-1990 yılları arasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler Tanıtım bölümünde eğitim gördüm. 1983-1992 yılları arasında Emlak Bankası, Gazi Tıp ve DSİ gibi kulüplerde voleybol oynadım. Okul, iş ve spor yaşantısını aynı anda yürüttüm. 1986 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, 1987-1995 yılları arasında Mamak Belediyesi'nde, 1995-2001 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç A.Ş'de tanıtım uzmanı olarak çalıştım. 2001 yılında bu yana sigorta sektöründe iş hayatımı sürdürüyorum. Evliyim ve bir erkek evlat sahibiyim.

Politika, çok genç yaşlarda ilgimi çekmesine rağmen, kendimi ifade edebileceğim ve gerçekten içinde olabileceğim bir siyasi oluşumu AK Parti'de yakaladım. 2008 yılında kongrede yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Çankaya İlçe Başkanlığı'nda İlçe Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptım. 2010 Aralık döneminde Siyaset Akademisine katıldım. 15 Ocak 2011 tarihi itibariyle Bolu'dan Milletvekilliği aday adaylığı başvurusu sebebiyle istifa ettim. Mengen Fakülte Yaptırma Derneği üyesiyim. Bolu'nun geliştirilmesi gereken yönleri ile ilgili hayallerim ve projelerim var. Bu hayalleri gerçekleştirmek ve Bolu'nun ilk kadın milletvekili olarak Türk siyasi tarihinde yer almak istiyorum”


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim