• BIST 101.742
 • Altın 227,791
 • Dolar 5,2959
 • Euro 5,9997
 • Bolu 4 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 5 °C

İşte yeni güzergahlar

İşte yeni güzergahlar
2016 yılında yapılacak gösteri ve yürüyüş yerleri, İl Valiliği tarafından yapılan bildiri ile açıklandı. 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi gereğince tespit ve ilan olunan yerler, İlimiz Merkez ve Karacasu Beldesini kapsıyor

 

Haber; Adem GÜLER

Yaptığı basın duyurusu ile her yılın başında açıklanan toplantı ve gösteri yürüyüş yerleri ile ilan, afiş ve pankart asılacak yerleri duyuran İl Valiliği, duyurusu yapılan karara uymayanlar hakkında, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun ilgili maddeleri ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 42. maddesi uygulanacağı bildirildi. Duyuruda, “Temel hak ve özgürlüklerden olan, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının özgür bir ortamda Anayasa ve kanunlarla belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması, sivil toplum kuruluşları ile tüzel kişiliği bulunmayan diğer oluşumların ve gerçek şahısların itibar edecekleri toplantı ve gösteri yürüyüşü alanlarının tespit edilmesi amacıyla ilimiz sınırları içerisinde ilk toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı, dağılma güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerler, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. maddesi ve bu Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. maddesi uyarınca Valilik Makamının 29/01/2016 gün ve 704 sayılı Onayı ile uygun görülmüştür” denildi.

Kanuna uymayanlar hakkında yapılacak işlemlerin de yer aldığı ilan da şunlar belirtildi; “İlan olunan bu karar ve tedbirlere uymaya, tatbik ve icrasına muhalefet eden, müşkülat gösteren veya riayet etmeyenler hakkında 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun ilgili maddeleri ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 42. maddesi uygulanacaktır. 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi gereğince tespit ve ilan olunur”

TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ YERLERİ

Bolu merkezde 1 Nolu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı için İlk Toplanma Alanı, İhsaniye Mahallesi, 19 Mayıs Sokak Atatürk Stadyumu yanı olarak belinlendi. Yürüyüş Güzergahı, Konuralp Caddesi, Stadyum Caddesi, Parti Sokak. Miting (Açık Hava Toplantısı) Alanı için de Tabaklar Mahallesi, Bankalar Meydanı Akbank önü. Dağılma İstikameti; Dere Sokak, İsmet Paşa Caddesi, İzzet Baysal Caddesi batı istikameti, Taşhancılar Caddesi.

2 Nolu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı için İlk Toplanma Alanı, Köroğlu Mahallesi Gerede Caddesi,  Uğur Mumcu Parkı ve güney cephesi olarak belirlendi. Yürüyüş Güzergahı İzzet Baysal Caddesi. Miting (Acık Hava Toplantısı) Alanı, İzzet Baysal Caddesi, Belediye Meydanı. Dağılma İstikameti ise Gerede Caddesi, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi yolu, Hisaraltı Sokak, Şht. Abdülkadir Sokak, Fevzipaşa Caddesi, Şht. Muhtar Caddesi, Taşhancılar Caddesi, Parti Sokak, İzzet Baysal Caddesi doğu istikameti.

3 Nolu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı, Toplanma ve Miting Alanı, Tabaklar Mahallesi İzzet Baysal Caddesi girişi Güler 1 İş Ham ile Becikoğlu AVM arasında kalan alan. Burası için Dağılma İstikameti de İzzet Baysal Caddesi doğu istikameti, Güzey Sokak, Börekçeler Sokak.

4 Nolu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı, İlk Toplanma Alanı, Tabaklar Mahallesi İzzet Baysal Caddesi girişi Güler 1 İş Hanı ile Becikoğlu AVM arasında kalan alan. Yürüyüş Güzergahı, İzzet Baysal Caddesi (Doğu İstikameti). Miting (Açık Hava Toplantısı) Alanı, Akbank önü ile Belediye Meydanı arasında kalan alan içerisi. Dağılma İstikameti; Atatürk Bulvarı, Hürriyet Caddesi, Ali Rıza Tekemen Caddesi, İbni Sina Caddesi, Vaysal Sokak, Güzey Sokak, Börekçiler Sokak, Albay Sokak, Eflatun Sokak, Özek Sokak, Hitit Sokak, Ulaş Sokak, Ptt Caddesi, Ferit Talay Caddesi, Okul Sokak, Parti Sokak, İzzet Baysal Caddesi doğu istikameti.

5 Nolu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı İlk Toplanma Alanı, Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi önü. Belediye Meydanı ve Akbank önü. Yürüyüş Güzergahı, İzzet Baysal Caddesi doğu ve batı istikameti. Miting (Açıkhava Toplantısı Alanı), Tabaklar Mahallesi Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi önü ve batısında kalan merdivenler, güneyinde Burger King Cafe ile havuzun çevresi arasında kalan alan. Dağılma İstikameti; Atatürk Bulvarı, Hastane Caddesi, Çavuşlar Sokak, İzzet Baysal Caddesi.

İLAN, AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER:

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 26 ncı maddesi gereğince, düzenleme kurulunun bildirimi doğrultusunda; Bolu Valiliğinin ve Bolu Belediyesinin uygun göreceği yerlere asılır.

Karacasu beldesi’nde Toplanma Alanı, kuzeyinde Suveren ailesine ait villa, güneyinde Orüs Lojmanları, doğusunda Star Mobilya Dekorasyonuna ait atölye, batısında Bolu Orman İşletmesi ve Karacasu Orman Deposu ile çevrili alan. Yürüyüş Güzergahı, ilk toplanma alanında Karacasu Caddesine takiben Mimar Sinan Sokağının güneyinde bulunan Tuna Sokak ile arasında bulunan boşluğa çelenk bırakılıp, bildiri ve atış asıldıktan sonra aynı güzergahı takiben miting alanına intikal edileceği bildirildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Diğer Haberler
 • Hayalet konteynır çetesi19 Şubat 2019 Salı 11:32
 • Bolulu Liselilerin hayali yola çıktı19 Şubat 2019 Salı 11:27
 • MHP Taşkesti adayı değişti19 Şubat 2019 Salı 11:24
 • Bolu Fizik Tedavi Hastanesi Sağlık Turizmi Yetki Belgesini aldı19 Şubat 2019 Salı 11:21
 • Tüm protokol oradaydı19 Şubat 2019 Salı 10:02
 • Mengen’de muhteşem konser19 Şubat 2019 Salı 09:59
 • Binlerce doğasever dağlarda19 Şubat 2019 Salı 09:57
 • Benzine 27 kuruş zam19 Şubat 2019 Salı 00:13
 • Yeni askerlik sisteminde son dakika ayrıntısı!19 Şubat 2019 Salı 00:12
 • Kıbrıscık’ta sürpriz aday19 Şubat 2019 Salı 00:12
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim