• BIST 102.494
  • Altın 228,185
  • Dolar 5,3245
  • Euro 6,0395
  • Bolu 8 °C
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 11 °C

KANDİL Mİ SURİYE Mİ..?

Mustafa Öz

Türkler Anadolu’yu yurt yapıp üç kıtada hakim olan Müslüman bir İMPARATORLUK kurduktan beri haçlı zihniyetinin hep düşman olarak algıladığı bir millet olagelmiştir. Bu zihniyet kaba kuvvetle bu milleti hizaya getiremeyeceğini anlamış. Bizi bizden olanlara ve işbirlikçi MÜNAFIKLARA bırakmış onlarda vazifelerini her devirde yapmışlar ve yapmaya da devam etmektedirler.

Osmanlıyı üç kıtadan söküp atan zihniyet onu Anadolu’dan da atmak istemiş ancak MANDA VE HİMAYE heveslilerine, Kürt Teali Cemiyetine, azınlık cemiyetlerine rağmen MİLLİ REFLEKSİ kıramamışlar ve SON YURT-SON KALE ANADOLU TÜRK YURDU olmaya devam etmiştir. Osmanlının bıraktığı yerlerde oluşturulan suni sınırlar ve suni devletlerin neredeyse hiçbiri bu güne kadar huzur bulamamıştır.

Oralarda barınamayacağını anlayanlar son kaleye göç etmiş Anadolu’da onlara kucak açmıştır. Bu durum günümüzde de devam etmektedir.

Bulunduğumuz coğrafyanın siyasi tarihi ve politik durumu bizlere ayrı bir RİSKİ VE FIRSATI birlikte sunmaktadır. Bunu bilen çevreler Türk milleti ile içerde ve dışarıda uğraşarak onun bölgesel göç almasının önüne geçmeye çalışmaktalar. Bu amaçla aydınlarımız, siyasilerimiz basınımız, ekonomimiz kullanılmakta emperyalistlerin amaçlarına hizmet eder hale getirilmektedir.

Dünyanın iki kutuplu olduğu dönemde ideolojilerin kamplaşması ve ayrışmasına ve ekonomik ablukaya alınan ülkemiz. Şimdi ise AB ve özellikle ABD’nin siyasi ve ekonomik dümen suyu içinde bocalamaktadır.

Şuan ülkemizin en büyük siyasi problemi BÖLÜCÜLÜKTÜR. Ülke kaynaklarından 700 Milyar Dolar’ın heba olması bir yana ülkemiz evlatlarından binlerce insanın sakat kalması, binlercesinin ölmesi ve şehit olmasının baş sebebi olmuştur. İnsanımız arasına kabul edilse de edilmese de BÖLÜCÜLÜK nifakı girmiştir.

Sorun çevremizdeki ülkelerin ve özellikle ABD-AB-İsrail’in öngörüleri ile giderek içinden çıkılmaz hale gelip SİYASALLAŞMAKTADIR. Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesi için ortaya atılan BOP (Büyük Ortadoğu Projesine) göre 22 ülkenin yeniden yapılandırılması planlanmış bu suretle İSRAİL’i rahatlatacak, enerji kanallarını emperyalistlerin eline verecek düzenlemeler yapılması planlanmıştır. Arap baharı da bu amaçla ortaya atılmıştır. Yeni VESAYETLİ yönetimler oluşturulması planlanmıştır.

Burada Türkiye’ye biçilen rol “Sen Ortadoğu da Osmanlının mirascısısın bu ülkeler üzerinde nüfusunu kullan demekten ibaret kalmıştır.” Sırtımızı sıvazlayanlar bölücülüğü hem siyaseten hemde TERÖR olarak başımıza bela etmeye devam etmekte ve bizim yumuşak karnımızdan yakalayıp diz üstü çöktürmüşlerdir.

“KENDİ BAŞINI DÜZEMEYEN GELİN BAŞI DÜZER” bu atasözü bizim durumumuzu iyice açıklamaktadır. Kandile ve Kuzey Irak’a gidemeyen bir iktidar terörle mücadeleyi değil müzakereyi esas alan bir iktidar. İş SURİYE’ye gelince SAVAŞ NARALARI atmaktadır. Esat ve babası dünde Baascı ve Arap milliyetçisi diktatördü bugünde. Ama iktidar Esat ile o kadar kol kola girdiler ki bu özelliklerini yok saydılar. Birdenbire ABD’nin talepleri ile biz Esat’ın unutulan yüzünü hatırlayıverdik. Oda yetmedi Suriye’ye muhalifleri örgütledik. Bize karşı PKK’yı örgütleme ile bunun ne farkı var diyenler ise düz mantıkla DİKTATÖRDEN yana olmakla ilham edildiler.

İktidar sıfır sorun politikası ile; milli bütün politikalarımızı yok saydı. Sorunları halının altına süpürünce bitmiş gibi göründü. Oysa hiçbirisi ne bitti nede sıfırlandı. 10 Yıl önceki durumdan daha kötü olduğumuzu bir tek iktidar ve yandaşları görmüyor. İRAN, ERMENİSTAN, SURİYE, IRAK YUNANİSTAN, İSRAİL, RUM YÖNETİMİ hatta AB ve tavizlere ve kuyruk politikasına rağmen ABD ile mi ilişkilerimiz iyi durumdadır.

İktidarın Suriye ile ilgili izlediği politika aynen bumerang gibi bizi içine çekmektedir. Yarın Kuzey Irak, Suriye, İran ve Türkiye KÜRT harekatına REFERANS olacak uygulamaları devlet olarak biz yaparsak; aynısını bize karşı yapanlara “IĞDIR’DAN-HATAY’A SINIRI İŞARET EDENLERE” ne yapacaksanız.

Eğer hesap ABD ile aynı masada olup bir koyup 9 almak ise bunu bize yedirmezler. Kaldı ki esas kaynağın olduğu ülke IRAK iken bunu yapamadınız. Suriye’deki insanlık ayıbına elbette seyirci kalmamalıyız. Ama Dimyat’a giderken ABD’nin güdümünde EVDEKİ BULGURDAN olmadan..!

20.04.2012

Bu yazı toplam 969 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim