• BIST 102.715
  • Altın 224,259
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • Bolu 0 °C
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 1 °C

KARA KUTU -1!

N. Gürkan Yetkin

Birbiri üzerine atılmış kör düğümleri birden bire veya bir hamlede  çözemezsiniz.Emek verip tek tek ele almanız,her bir düğümü halledip diğerine geçmeniz gerekir.Balık hafızamızı biraz zorlayıp yakın geçmişte yaşanan olaylardan konuya başlayıp nereye gideceğini ve ucunun nerelere varacağını kestiremeden o kuyuya atılması gereken taşı atalım, kim çıkarırsa çıkarsın.

8.01.2013 tarihinde Yerel basına düşen bomba haber, Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Faruk Deligöz’ün, görevinden istifa etmesi ile alakalı idi.İstifa sonrasında yaptığı basın açıklaması ise işin bu kadar basit bir olay olmadığının aslında bir ispatı niteliğindeydi.Nitekim, itiraf etmeliyim ki ben ilk kez Muzaffer Deligöz ismi ile karşılaştım.Merak edip biraz araştırdığımda ise bir amca yeğen ilişkisi dışında neler buldum sizlerle de paylaşmak istedim.Ben bulduklarımla şaşırdım.Sizler ne hissedeceksiniz ve neler düşüneceksiniz; özellikle  konu hakkında fikri ve bildikleri olanlar, bu köşenin altında bizlerle fikir ve düşüncelerini paylaşacaklar mı merak etmekteyim?

Muzaffer Deligöz ,bırakın Bolu’yu ,Türkiye’yi uluslar arası tanınan bir isim.Kimilerine göre cemaatin kapalı kutusu!Amerika’da ikamet eden Fetullah Gülen’ini, birden bire, “Dost” yakıştırmasıyla etrafındakilere “Çok kıymetli bir insandı; hayatta mı acaba?Çoktandır haber alamadım?” diye sorgulattığı bir kişi! Yeğeninin istifasından sonra Ak Parti üst düzey yöneticilerine ve başbakan dahi ulaştırdığı raporda Mevcut Belediye Başkanı sayın Alaaddin Yılmaz’ı ,mevcut Ak Parti İl Başkanı Sayın Ömer Sayın’ı ve mevcut Ak Parti Milletvekili Sayın Ali Ercoşkun’u şikayet eden aslında üçü ile çok eskilere varan tanışıklığı olan ayrı ayrı her biriyle temasları olan ve üçü tarafından saygı gören “ABİ” pozisyonundaki garip bir kimlik!

İki ayrı kişi gibi.Kimilerine göre meşhur davalarına çok büyük hizmetleri geçmiş ,hoş sohbet ve korkunç bir bilgi birikimine sahip ,saygı gören bir kişilik ,iş dünyasında tanıştıklarınca ismi geçtiğinde milletin arkasını tuttuğu farklı bir kişilik.İspanya’ya yaptığı üzüm ihracatında satılan üzümler kalite olarak yılın en iyi ürünü seçilmiş ve kendisine İspanya’da şilt verilmiştir.Müsiad tarafından da takdir gören Sayın Deligöz ,takdir şildi ile ödüllendirilmiştir.

Muzaffer Deligöz ,Bolu’da kooperatifçiliğin başlangıç ve gelişiminde baba rolündeki bir kişidir.Üstün zekası ,müthiş girişimci ruhu ve muhteşem ikna kabiliyeti ile insanları bir araya getirmiş Bolu için ciddi sayılacak ortak girişimlerde hep en başta olmuştur.

1) S.S. YENİÇAĞA KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ – KOOPERATF MÜDÜRÜ 1974

Yeniçağa Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin  kuruluşundan, inşaatının bitimine kadar Kooperatif Müdürlüğünü yapmıştır. O yıllarda Türkiye'nin en büyük İKİNCİ Sanayi sitesi olan bu yatırım 1.300.000 m2 sahada 370 dükkanlı ve %85 Sanayi Bakanlığı kredisi ile inşa edilmiştir.

Bolu eski milletvekillerinden ve İnşaat mühendisi olan Rahmetli Fuat Öztekin yeniçağlı olması sebebiyle bu koop.görev yapmış.Özellikle binalar arasındaki dilatasyonlarda yalıtım problemi sebebiyle özellikle yağışlı havalarda yapılan işyerlerini sular basmış.Kooperatif üyeleri yönetimi mahkemeye vermişlerdir.Bu sorun yıllarca çözüm bulamamış ve esnaf ciddi mağduriyet yaşamıştır.

Bu gün Ak Parti İl Başkanı olan Sayın Ömer Sayın ile tanışıklığının daha bu yıllardan olduğu tanıyanları tarafından söylenmektedir.

2)S.S. YENİÇAĞA MOTORLU TAŞITLAR KOOPERATİFİ – KOOPERATİF MÜDÜRÜ – 1975

3)S.S. YENİÇAĞA  MOTORLU TAŞIYICILAR KOOPERATİFİ - KOOPERATİF MÜDÜRÜ – 1976

4)S.S. BOL-KONUT YAPI KOOPERATİFİ – KOOPERATİF YÖNETİM KURULU BAŞKANI – 1979

5)S.S. BOLU ŞENEVELER İŞCİ YAPI KOOPERATİFİ - KOOPERATİF DANIŞMANI – 1979

Sağlık Mahallesinde 60 evler olarak bilinen koop.binalarıdır.Belediye eski başkanlarından ve İnşaat Mühendisi Necdet Gören tarafından tamamlanmıştır.

6)S.S. GÜMÜŞ SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ-BOLU – KOOPERATİF Y.K. BŞK. 1980

Gümüş Sanayi Sitesi ,oldukça acıklı bir hikayedir.Üyelerinin ciddi paralar yatırdığı halde mağdur edildiği ve Muzaffer Deligöz’ün toplanan paralarla Bolu’dan ayrılıp bir süreliğine Almanya’ya kaçarak işin içinden sıyrıldığı bir hikayedir.mağdurların bir çoğu halen Bolu’dadır ve sağdır.    

            7)BOLU Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu  – Denetci – Bolu  1976-1977

BOLU ÇİMENTO FABRİKASI İdare Meclisinde Sanayi Bakanlığı temsilcisi olarak, Fabrikanın en verimli yıllarında görev yapmıştır. Ordu Yardımlaşma Kurumuna ait olan Fabrika, halen Türkiye'nin önemli yatırımlarından biridir.

8)BOL-KONUT A.Ş Ortak-Genel Md – Bolu   1976-1980

BOL-KONUT A.Ş. Bolu'da SSK Koop. evleri, Sanayi Sitesi ve Dağ Evleri yapımında Prefabrik Sistem kullanmak üzere Muzaffer Deligöz tarafından kurulmuştur. Kooperatif evleri ile Sanayi Sitesinde Dükkân yapımları sırasında 12 Ekim kararları sebebiyle, tasfiye zorunda kalmıştır.

9) BOL-ÇELİK A.Ş. Ortak-Genel Md   Bolu   1976-1980-

BOLÇELİK A.Ş. Bolu'da 60 dönüm üzerinde 15.000 m2 kapalı alanda Galvaniz-Tel-Çivi-D.tel, kafes tel yatırımının ortağı olarak; inşaatını yapmış, makineleri almış, Mevzii imar planını Bakanlıktan çıkarmış ise de, ülkemizdeki ekonomik krizden dolayı Fabrikayı Öğretmenler Bankasına satmıştır.

 

10) GERKONSAN- GEREDE ÇELİK KONSTRİKSİYON A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi    Gerede 1976-1978

GERKONSAN GEREDE ÇELİK KONSTRÜKSİYON A.Ş. nin DÇİ Genel Müdürlüğü adına kurucu idare Meclisi üyesi olarak görev yapmıştır. 3000 dönüm arazide,1978 de 4 milyarlık yatırımın kuruluşundan işletmeye alınmasına kadar görev yapmıştır.

11) YENİÇAĞA CİVATA FABRİKASI: Almanya'daki işçiler Çivata-somun fabrikası kurmak istemişler, M. Deligöz fabrikanın Fizibilitesini yapmış ve Teşvik Belgesini almış, şirketi hazırlamış, Makine ve yer seçimini yapmış, ihale safhasında iken, işçiler sermayeyi tamamlayamamışlardır.

12)İSTANBUL CAM San. A.Ş. SUUDİ ARABİSTAN Mümessii (12 YIL)    Cidde/S.A    1980-1992

Suudi Arabistan'da büyük kapasitede iki Tuğla Fabrikası yapımı için yaptığı anlaşma üzerine, yatırımın fizibilitesini hazırlamış, her türlü projelerini Suudi Bakanlığına vermiş olmasına rağmen, yatırımcıların finansman problemleri sebebiyle yatırım gerçekleşmemiştir.  Bu sebeple gittiği S.Arabistan da 12 yıl toptan Cam Eşya ticareti üzerinde çalışmıştır.

İstanbul cam San.A.Ş nin Cidde’de bulunan tesisleri iflas sonrasında yine Muzaffer Deligöz aracılığı satılmış ve bu satıştan alına komisyon ile İstanbul’dan bir adet daire satın alınmıştır.

Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın Cidde’de iş bulmasına ve burada ikamet etmesine bu yıllarda yardımcı olmuş, Meşhur Al Madodi ile tanışmasına elçilik etmiştir.

13) M.K.E. Kurumu Ortadoğu Mümessili   Cidde/S.A   1980-1992

14) EMEL İth-İhr Ltd. Şti Şirket Müdürü / Ortak    İzmir –İst.   1991-2001

EMEL İthalat, İhracat ve Gıda Sanayi Ltd.Şti. olarak 1991-1994 arasında  Usame bin Ladin’in yeğeni Meşhur Al Madodi ile  İzmir'de satın aldığı Üzüm işletmesini çalıştırmış, 22 ülkeye yaptığı gıda ihracatı ile İTO nin 500 ihracatçısı arasına girmiş, İspanya'da kalite ödülü, Müsiad'dan da takdirname almıştır.

Belediye başkanımız Sayın Alaadin Yılmaz ‘ın kendisi ile yapılan röportajlarda bahsettiği İzmir’deki üzüm işletmesi budur. 

 

 

 

 

 

 

15)Emin Otomotiv - Danışman -  İstanbul -  1997-2001

2011 de  Muzaffer Deligöz , Kerbela'daki Dyuf-ul Rahman Oteli'nin patronu Ebu Fatıma'yla ortak bir şirket kurdu. Tempo dergisinde kendisi ile yapılan görüşmede , "İlk etapta 4 bin 500 metrekarelik beş yıldızlı bir otel inşa edeceğiz" demiş ve  ayrıca Alaa Redha adlı bir iş adamıyla da beş yıldızlı otel yapımı için proje hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade etmiştir.Projenin akıbeti hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Günümüzde gerek yaşı gerekse sağlık problemleri nedeniyle sadece internet üzerinden www.Muzafferdeligoz.com.tr adresli web sayfasından apartman yönetimleri ve kooperatifler ile ilgili sorunlara çözüm getirme adına danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

Türkiye’de yaşayan bir çok araştırmacı gazeteci tarafından cemaatin kapalı kutusu olarak tarif edilen  Muzaffer Deligöz ,Blogcu.com sitesinde halen yayında olan hayat hikayesinde kendisini şöyle anlatıyor.

 

 

 

“Aslen Kastamonu/Araç'lı olan Muzaffer Deligöz, babasının memuriyeti sebebiyle Eruh'ta 25.05.1940 tarihinde doğdu. Orta Okulu Araç'ta ,Liseyi Kastamonu'da bitiren Muzaffer Deligöz, 1960 yılında Ankara Hukuk Fakültesine kaydoldu. Bu sırada Ankara'da gazeteciliğe başladı. 1963 yılında "İHLAS", "Kitap Dünyası" "UHUVVET" Gazetelerinde görev aldı. Daha sonra 1964 de İzmir'de "ZÜLFİKAR" Gazetesinde çalıştı. Bu sırada Korgeneral Faruk Güventürk hakkında yayınladığı yazılar sebebiyle 3 ay Cezaevinde kaldı. Generaller, Muzaffer Deligöz'ü Hukuk Fakültesinde öğrenci olmasına rağmen askere sevk ettirdi. Bu sebeple askerliğini Yedek Subay Öğretmen olarak Turgutlu'da yaptı. (*1)

 

Askerlik sırasında İlahiyat Fakültesine kaydoldu. Askerlik sonrası Ankara'ya gidince; İstanbul'da yayınlanan "İTTİHAD" Gazetesinin önce meclis muhabirliğini, daha sonra da Ankara Büro Şefliği yaptı. 1968 de İstanbul'a yerleşerek, İttihad Gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlendi. 1968 Haccında İttihad Gazetesinin Türkçe/Arapça Nüshasını Mekke’de neşrederek bir ilke imza attı.  

İttihad Gazetesindeki ihtilaflar sebebiyle gazeteden ayrılınca, ”Doğu Haber Ajansı- Eastern News Agency” adıyla Ortadoğu haberleri Türk Basınına veren bir Haber Ajansı kurdu (1970). Kesintilerle devam eden ajans halen Ortadoğu'dan Ekonomik haberler vermekte.

1968 de Milli Türk Talebe Birliğinin Basın-Yayın Müdürlüğünü de yapan Muzaffer Deligöz, görevde kaldığı sürece "Milli Gençlik Dergisi"ni de yayınladı. 

1971 de Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Bürosunda görev alan Muzaffer Deligöz, "Diyanet" Dergisi ile "Diyanet" Gazetesinin ilk çıkışlarında görev aldı. 

1973 de yayın hayatına giren "Milli Gazete"nin kuruluşunu ve İlk Yazı İşleri ve Genel Yayın Müdürlüğünü yaptı. 

1981 tarihinde Suudi Arabistan'a giden Muzaffer Deligöz, 1981-1992 yıları arasında Suudi Tanıtma Bakanlığının ve Türk Elçiliğinin akredite ettiği gazeteci olarak çalıştı. Bu süre içinde; İslam Haberler Ajansının Türkiye temsilcisi ve Doğu Haber Ajansı olarak İslam Ülkeleri haberlerini Türk gazetelerine gönderdi. Yine bu süre içinde Türk Hacıları için Hac süresinde yayınlanan "TÜRKÇE GAZETE" yi 6 yıl Türkçe olarak çıkardı..

 

1992 yılında Türkiye'ye döndükten sonra çeşitli çalışmalar yapan Muzaffer Deligöz; 6 yıl "ÜSKÜDAR Fm" Radyosunun Danışmanı, 1 yıl da "Radyo Çağ”ın Genel Müdürü olarak görev yaptı.”

 

Muzaffer Deligöz

(Özgeçmiş)

 

EĞİTİMİ                            :   Kastamonu Lisesi-Fen (1960)

                                          Ankara Hukuk Fakültesi (1960-63) (terk)

                                          Ankara İlahiyat Fakültesi(1964-68)

SİYASİ ÇALIŞMALARI   :   MNP - Genel Merkez -Ankara

                                          NİDAŞ A.Ş. -Şirket Müdürü - Ankara   

                                          MİLLİ Gazete - Genel Yayın Müdürü-İstanbul

                                          MSP - Bolu İl Başkan - Siirt / Bitlis İlleri Parti Müfettişi

BASIN ÇALIŞMALARI                : İHLAS-UHUVVET-ZÜLFİKAR Gazeteleri-1964 Ankara-İzmir

                                          İTTİHAD Gazetesi -1966-67 Yazı İşleri Müdürü-İstanbul

                                          MİLLİ Gençlik Dergisi-1968 MTTB Basın-Yayın Md.İstanbul

                                          Doğu Haber Ajansı-1970 Sahibi-Mes’ul Müdür-İstanbul

                                          DİYANET Gazete ve Dergisi-1971 Diyanet İş.Bşk.Basın Br.Ank

                                          Milli Gazete - 1973 Yazı İşleri Müdürü-İstanbul

                                          Türkçe Gazete–1987 Hac süresince (6 YIL) S.Arabistan/Cidde

                                          Doğu Haber Ajansı       -1981-1991 arası (10 yıl) S.Arabistan/Cidde

                                          Üsküdar Fm - Danışman

                                          Radyo Çağ - İşletmeci/Genel Müdür

TİCARİ ÇALIŞMALARI  : GERKONSAN - Kurucu Yönetim Kurulu üyesi - Gerede

                                          BOLU Çimento Fb.- Şirket Murakıbı - Bolu

                                          BOLÇELİK A.Ş - Şirket Müdürü-ortak-Bolu

                                          İSTANBUL CAM San.-S.Arabistan Mümessili (12 YIL)-Cidde

                                          M.K.E. Kurumu - Ortadoğu Mümessili-S.Arabistan/Cidde

                                          EMEL İth-İhr Ltd.Şti-Şirket Müdürü - ortak- İzmir- İstanbul

 

SON ÇALIŞMALARI                    :ŞİRKET VE KOOPERATİFLERE DANIŞMANLIK

 

*  22 Ülkeye  yaptığı ihracatla İstanbul Tic.Odasının 500 İhracatcısı arasına girdi

*  İhraç ettiği üzüm İspanya’da  (1993-En Kaliteli Ürün) ödülünü kazandı

* Yaptığı ihracatlar sebebiyle MÜSİAD tarafından “Takdir Şildi” ile ödüllendirildi

 

 

(*1) Sayın Muzaffer Deligöz’ün Sayın Fethullah Gülen ile tanışması: “Ben kendisini (Fethullah Gülen ) 1964 yılında Turgutlu'da Yedek Subay Öğretmen olarak bulunduğum sırada tanıdım. Kestane Pazarı Camiinde Yaşar Hoca’nın yerine Kurs Derneğini idare etmeye ve Arapça Dersleri okutmaya başlamıştı. Arkadaşlarla birlikte Vaazlarına giderdik.

 

       İzmir’den Ankara’ya geldiğimizde gerek Yaşar Hoca, gerekse İzmirden gelen Nur Talebeleri ve  Salih Özcan’ın anlattıkları hizmetleri, Hoca Efendinin çalışmalarından sitayişle bahsetmeleri O’nun gönlümüzde yer etmesine sebep oluyordu. Ankara’da beraber olduğumuz arkadaşlarım; Suat Yıldırım, İbrahim Canan, İbrahim Erkul da Hoca efendi ile daha yakından görüşüyorlardı. Anlattıkları hep güzel şeylerdi.”

 

 

CUMHURBAŞKANINA BİR TEKLİF

 

 

Sayın Süleyman Demirel                                                                01/11/1997

T.C. Cumhurbaşkanı

 

Muhterem Cumhurbaşkanım,

 

"Türkiye Cumhuriyeti'nin imajını değiştirmeye, yükseltmeye çabalayan ve ulusal çıkarlarına hizmet eden" kişilere vermeye başladığınız  (Devlet Üstün Hizmet Madalyası)'nı 34 değerli kişiye daha verdiğinizi gazetelerden öğrendik.

 

Devlet ödülüne layık görülenlerden çoğunun, müteahhitler  olduğunu görüyoruz. Libya çöllerinden Rusya steplerine kadar değerli çalışmaları ile Türkiye'nin ismini duyuranlara devletimizin  kadirşinaslık göstermesi tabiidir.

 

Bu arada;

 

Bazısının ismini dahi duymadığımız,

 

Bazısında devletimizin temsilcisi dahi bulunmayan,

 

Yedi düveldeki, 30 dan fazla devlette,

 

(İhaleye girmek için) değil, (kar etmek için) değil; sadece ve sadece, (Türkiye'nin imajını yükseltmek) ve (Ulusal değerlerimize hizmet edecek kişileri yetiştirmek)  için, hizmetlerin en kutsisi olan EĞİTİM'deki Uluslararası Seferberliğin banisi, hamisi ve abisi

 

Fethullah Gülen Beyefendiyi

 

(DEVLET ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ)'ne teklif ediyorum.

 

Zira, Yapılan bu hizmetlerin, derin düşünce boyutu ve devasalığı yanında, Rahmet ve hikmet tecellilerine mazhar bir misyonun temsilcileri olarak gittikleri ülkeleri "güzellikler ve iyiliklerle süslemeye hizmet eden bir ilim, düşünce, aksiyon ve gönül hizmeti" olduğu unutulmamalıdır.

 

Bu hizmetlerin dinler ve ırklar arasındaki hoşgörü ve diyalog çalışmalarına dönüştüğü ve sağladığı somut neticelerin ABD, Rusya ve diğer ülkelerde ortaya çıktığı hatırlanmalıdır. 

"İlimsiz bir geçmiş olmadığı gibi, ilimsiz bir gelecek de olamaz" diyen Fethullah Gülen misyonunun yetiştirdiği çeşitli ırklardaki nesillerin, geleceğin İLİM sahasında yapabileceklerine, şimdilerin öğrencileri olarak (Dünya Bilim Olimpiyatları)ndaki başarıları şahittir.

            Devletin kadirşinaslığını göstermesi gerekenleri unutmamasını diliyorum. 

Saygılarımla. 

Muzaffer Deligöz

Doğu Haber Ajansı  sahibi

 

 

   Fetullah Gülen cemaati ile bu kadar içli dışlı olan ,Milli Nizam Partisi ile başlayan siyasi hayatına Milli Selamet Partisi Bolu İl Başkanlığı ile devam eden, sayısız yazısı ve makalesi bulunan ve gerçekten ciddi bir araştırmacı gazetecilik örneği gösteren Sayın Muzaffer Deligöz ,1980 yılında ayrıldığı Bolu’ya bir daha dönmediği halde, Sayın Alaaddin Yılmaz’a geçmişte büyük destek olmuş ,Sayın Ömer Sayın’ı tanıyan , özellikle bu gün Ak Parti milletvekili olan Sayın Ali Ercoşkun’u çocuk yaştan beri tanıyıp seven bir kişi olarak, neden bu üç ismi kapsayan ve şikayet içeren bir raporu  Sayın Bülent Arınç ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’e  sunmuştur?

Yıllardan beri Bolu’da yaşamayan,Bolulu olmadığı halde Yeniçağlıyım diyen bir kişi olarak, belgelere dayalı, ayrıntılı bir raporu nasıl hazırlayabilmiştir?Bu çalışmada kimler yardımcı olmuştur? Bu rapor basınla paylaşılmadığına göre koca bir düzmece midir?Hikayeden bir senaryonun ürünü müdür?

Mesele, yeğeni Ömer Faruk Deligöz’ün intikamını almanın çok ötesindedir.Böyle düşünmemin en büyük sebebi Belediye Başkanı Sayın Alaadin Yılmaz’ın yeğeninin istifası ile bir alakasının bulunmamasıdır.Raporun içeriği bu konu ile alakalı olmayıp bu olaydan çok daha önce yaşananları da içermesi bakımından raporun önceden hazırlanıp Sayın Muzaffer Deligöz’e servis edildiğini düşündürmektedir.

CIA tarafından dahi, bir dönem sıkı takip edildiği iddia edilen  ,ciddi ve enteresan araştırma yazıları bulunan ,müthiş bir yazma yeteneği bulunan  bu uyuyan devi kim  uyandırmıştır?

a)CHP’nin ak saçlı ağabeylerinin Ak Parti’de karşılığı olan Ak Sakallılar mı?

b)Cemaat mi?

c)Milli görüş geleneğinden gelen siyasi rakipler mi?

Özellikle yerel seçim trafiği içersinde Sayın Muzaffer Deligöz  ve Sayın Alaaddin Yılmaz İlişkileri nasıl geçecek?Deligöz’ün İmar ve ihalelere işaret çekmeye çalışmasının altında neler yatmaktadır?

Bu süreçte sadece twiter üzerinden asimetrik psikolojik savaş şeklinde bir karalama çabası mı göreceğiz?

Sayın Alaaddin Yılmaz’a isyan bayrağı açmış bir diğer isim olan Yekta Palazoğlu’nun oğlu Muhittin Palazoğlu ile Muzaffer Deligöz arasında, babası dışında bir bağ var mıdır?  

 İyi bir twiter kullanıcı olan ve Fethullah Gülen’in dost sıfatı ile şereflendirilmiş Sayın Muzaffer Deligöz’ün ,cemaate ve Fethullah Gülen ‘e adeta tek başına savaş açmış olan ,Bolu Havadis Gazetesi Köşe yazarı Sayın İmdat Aslan takipçisi olarak karşımıza çıkması ve İmdat Aslan’ın Muzaffer Deligöz aleyhinde tek kelime yazısı olmaması garip bir tesadüf müdür?

İleriki günlerde bu sorulara cevap bulmaya ,düğümleri bir bir çözmeye  çalışacağız!Konuya açıklık getirecek ,kapalı kutuların açılmasını sağlayacak olan tüm okurlara şimdiden şükranlarımı sunarım!

Bu yazı toplam 2632 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim