• BIST 100.799
  • Altın 217,151
  • Dolar 5,2783
  • Euro 5,9966
  • Bolu 8 °C
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 5 °C

KÜRESEL HAYDUTLUK

Mustafa Öz

Dünya ekonomik nizamını oluşturmayı hedefleyen ideolojilerden; kapitalizm ve kominizim felsefesini ortaya koyan Düşünce Adamları YAHUDİ kökenli.

Kominizim bütünüyle olmasa da Dünya da belli devletlerde denendi. Kan gözyaşı ve bazı nesillerin feda edilmesi sonucunda DEMİR PERDELER yıkıldı.

Kapitalizme teslim oldu. Aslında kapitalizm birey egemenliği ile köleleştirirken, kominizim de Devlet egemenliği ile köleleştirerek birbirinin kölelikte kardeşi olan iki ayrı sistem idiyse de insanlığa verdikleri zarar da taban tabana kardeştir.

Kominizim insani değerleri (inancı, kültürü)üst yapı kavramları olarak değerlendirip insanları uyutan bir AFYON olarak yok edilmesi ile tamamen materyalist bir felsefede insan yetiştirdi.

Kapitalizm ferdin kabiliyetleri ile ortaya koyabileceği başarıları insani değerlerden arındırarak para ve üretim, artık değer olgusuna indirgeyerek insanları kapitalistlerin(zenginlerin)kölesi haline getiriyordu. Kapitalizm mi en katı şekliyle uygulayan AMERİKA 1860 lı yıllarda VAHŞİ kapitalizmi tepkiler üzerine biraz insanileştirme yoluna girdi. Ancak daha çok kazanç, daha çok üretim için başka ülkelerin kaynaklarını kullanmak gerekiyordu. Sömürgecilikle bu yolu kullandılar. Zenginleştiler, zenginleştiler.

Sömürgecilik yapamadıklarını da yabancı sermaye girişi ile kültürel emperyalizmle sömürdüler. Üretim için gerekli olan ham madde ve enerji kaynaklarına sahip olmak üzere çeşitli entrikalar, örgütlenmeler kurdular. Kominizimin yıkılmasıyla tek kutuplu bir Dünya'ya; KÜRESEL EKONOMİ (HAYDUTLUĞU)dayatarak Modern sömürgecilik olan UCUZ hammadde kaynaklarına kolayca ulaştılar. Ülkelerin adeta içini boşalttılar.

İnsanlarda çılgınca bir TÜKETİM yarışı başlattılar kazancının üzerinde tüketen insanlar insani değerlerinin neredeyse tamamını satışa çıkardı.

Para hırsı hiçbir değeri yerinde bırakmadı erozyona uğrattı. Dünya da açlık, sefalet, gelir dağılımı bozulması o kadar yaygınlaştı ki. Refah ülkelerinde bile bu gelir dağılımı bozukluğu insanlıktan çıkma toplumu ŞİDDET, TAOMİNSİZLİK, AHLAKİ BOZULMA, YALNIZLIK ile karşı karşıya getirdi.

Dünya insanlığı hasta; hastalıkların birine çare bulmadan diğeri yayılıyor. Dün Dünya'yı sömüren AMERİKA ve Avrupa ülkeleri toplumsal çöküntü içinde. Her şey para demek değil. Müslümanlar inandıklarını yaşamadıkları için, yaşayamadıkları için mutsuz.

Norveç'te ırkçılık adına katliam yapılıyor. Ülkemizde mübarek ramazanda bile kan akıyor. Bölücü terör can almaya devam ediyor.

Müslümanlar(ülkemizdekilerde dâhil)bu kapitalizmin ocağına ODUN taşıyor. Yaşantıları giderek giderek onlara benziyor. Onlara özeniyorlar. Yaptıkları yardımlar çoğunun inandığından değil. Bazı beklentilerine cevap olması üzerine REKLAM amaçlı.

Türkiye de 13 milyon insan açlık sınırında 18 milyon insan yoksulluk sınırında;6 milyon işsiz var. Ama milli gelirin %80'ini iki buçuk milyon insan alıyor. Padişahları kıskandıracak bir hayat sürüyorlar ramazanda bol yıldızlı iftarların yanında; Çadırlarda iftar vermeleri bu GÜNAHI hafifletmez. Dünya insanlığı ölüyor. Bu ölüm halinden KÜRESEL HAYDUTLAR ve onların değirmenine su taşıyanlar karlı çıkıyor gibi görünse de Dünyanın yok oluşu ile birlikte, insanlıkta yok olurken onların ayakta kalma şansı yok. Ülkeleri idare edenler, aydın geçinenler, yazı erbabı, kanaat önderleri İNSANLIĞIN ve DEĞERLERİNİN PARANIN karşısında un ufak olmasına, karşı mücadele vermesi lazım. Hem de hiç vakit kaybetmeden.

Biz Müslümanlar inancımızın temeline iner ve bunu hayat felsefesi haline getirirsek ve ülkemizde en azından bunu yaparsak insanımızı kurtarmış olacağız.
Yoksa küresel haydutluk bizi de yok ediyor. Gören gözler için!

12.08.2011


Bu yazı toplam 1112 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 218 21 21 | Haber Yazılımı: CM Bilişim