• BIST 101.729
  • Altın 228,071
  • Dolar 5,3025
  • Euro 5,9989
  • Bolu 2 °C
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 4 °C

KUTLU DOĞUM HAFTASI VE SİYASET

Mustafa Öz

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumu münasebeti ile onu anlamamıza – dinimizi onun yaşadığı biçimde öğrenmemize ve onun sevgisini benliğimizde yaşatmamıza vesile olması gereken <<KUTLU DOOĞUM HAFTASI>> programları düzenleniyor. Bu programları genelde Diyanet İşleri Başkanlığıi Belediyeler, sivil toplum kuruluşları düzenliyor.
Bu yılki seçilen konu <<HZ. PEYGAMBER VE İNSAN ONURU>>
ONUR NE DEMEK? Onurun iki yönü var.
-Birincisi insanın kendine karşı duyduğu saygı-özgüven-şeref
-İkincisi ise başkalarının değerlerine saygı-şerefine-haysiyetine karşı hassasiyet göstermektir. Yani onurlandırmaktır.
Madem insan için ONUR o kadar önemlidir. Her Müslüman başkalarının ONURUNA(inançlarına) saygı göstermesi gerekmez mi?
Hz. Peygamber Ey Müslümanlar birbirinizi seviniz. Birbirinizi sevmedikçe MÜSLÜMAN OLAMAZSINIZ dedi ise birbirimizi sevmemiz onurumuz kırmamamız gerekmez mi?
Kutlu doğum haftasında iktidarın arzu ve isteklerine göre hutbe irat etmek – propagandist bir yaklaşımla program hazırlamak birbirimizi sevmek midir? Onurumuza saygı göstermek midir?
Ülkemizde bu vesile ile kimliksiz Müslümanlık yapılmaya çalışıyor.
Bir insan İslamiyet'i seçmişse ilk yapması gereken şey <<MİLLİYETİNDEN>> vazgeçmesi gerektiği gibi ifade ediliyor. Milliyete gönderme yapan IRKÇI İLAN ediliyor.
Peygamberimizin VEDA hutbesindeki <<Rabbiniz birdir. Babanız birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız. Adem topraktan yaratılmıştır. Arap'ın Arap olmayana, Arap olmayanında Arap üzerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır>> sözünü öne sürerek kimliklerinden vazgeçmemizi vazgeçemediğimizde ise <<IRKÇILIK>> yapma durumunda olduğumuzu söyleyerek ONURSUZLAŞTIRMA yapmaktadırlar.
Oysa Cenab-ı ALLAH Rum Suresinin 22. Ayetinde <<Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da onun (varlığının) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için deliller vardır.>>
Hucurat Suresi 13. Ayetinde ise <<Ey insanlar biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Tanışıp kaynaşasanız diye sizi milletlere ve boylara ayırdık. Hiç kuşkusuz Allah katında en hayırlınız sakınılması gereken şeylerden en çok sakınanızdır. ALLAH her şeyi bilir, her şeyden haberdardır.
Bize bu kimlikleri ALLAH bahşetmiş. Bu milletin fertleri olarak hangi milleti yok ettik kimin kimliği yok yere inkar ettik. Kim dedi ki En büyük Müslüman TÜRKTÜR(haşa).
Kimliğimiz ALLAH'IN bize verdiği birer onur belgesidir Dünyada 7 milyar insan yaşamaktadır. Bunları farklı dil – din – milliyetlere sahiptir. Bu ALLAHI2IN yaratıcı gücünün bir delilidir.
Ülkemizdeki siyasi hadiseleri çözeceğiz derken İSLAMI REFERANS alan siyasiler onların Akıl hocaları – Bazı cemaatler bizleri kimliksizleştirerek sorunu çözmeye çalışmakta hem bu millete hem de İSLAMA zarar vermekteler.
Siyasetten de olsa çoğu TÜRK MİLLETİNİ ÖTEKİLEŞTİRMEKTE VE ONUN HAYSİYETİ – ŞEREFİ ONURU ile oynamaktadırlar.
Cenab-ı ALLAH dileseydi bütün insanları aynı renk, aynı milletten yapardı. Yapmadığına göre siz kim oluyorsunuz da İSLAMI GÜNLÜK siyasete alet ediyorsunuz. Üstelik çoğunuz Müslüman olduğunu söylediğiniz halde siyasi muarızlarınıza karşı HAKSIZLIK – ADALETSİZLİK – HAKARET – AŞAĞILAMA ONURSUZLAŞTIRMA hepsini yapmaktan çekinmiyorsunuz. Yoksa siz Müslüman görünümlü münafıklardan mısınız?
Siz ne yaparsanız yapın ne derseniz deyin <<TÜRK'ÜM VE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM>>
Sizin gibi münafıkların lafıyla milletimin mensubu olmaktan feragat edecek değilim! Olmayacağım da. Bu millet er geç sizlerin kimin rotasında ilerlediğiniz görecek!

Bu yazı toplam 861 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim