• BIST 102.531
 • Altın 225,871
 • Dolar 5,2973
 • Euro 6,0003
 • Bolu 8 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 11 °C

Merak ediyorum

İlhami Candemir

 

     Geçen hafta AKP kadın kolları seçimi vardı. Hatırladığım kadarı ile  o kongrede kadın kolları başkanı hanımefendi çok yerinde ve kulağa hoş gelen bir şey söyledi.”Bizlere durmak haram,çalışmaya devam”.Yani onun gibi bir şey.

     Merak ediyorum AKP li siyasiler bu  çalışmaları yaparken  vatandaşa, kaçak elektrik kullananların kullanım bedellerini sizlere ödettiriyoruz mu diyecekler, bizim dönemimizden önce gerek emekliler ve gerekse  SSK lılar hiç tedavi katılım payı ödemiyorlardı şimdi biz sağlık reformu yaptık, sağlık hizmetlerini paralı hale getirdik, bu millet bir yılda 5 milyar Tl.sağlık harcaması yaptı mı diyecekler, Bir milyar M2 hazine arazisini yurttaşlarımıza sattık mı diyecekler, 2/B yasası ile  410 bin hektar orman arazisini yok pahasına zenginlere peşkeş çektik mi diyecekler, 124.475 adet  87.3 milyon M2 hazine arazisini 116.853 yabancıya sattık mı diyecekler,(calibi dikkattir bugün Hatay’ın yarısından fazlası yabancılara satılmıştır), Araplara ve Yahudilere taşınmaz satabilmek için mütekabiliyet  şartını kaldırdık mı diyecekler ,yabancılara en fazla 2,5 hektar taşınmaz satılabilirken bunu 30 hektara çıkardık mı diyecekler, devletin dış borcunu 396.8 Milyar dolara çıkardık mı diyecekler, Özel sektörün devlet garantili  borçlarını 275.2 milyar dolara çıkardık mı  diyecekler, mahalli idarelerin ve KİT lerin dış borçları 33.1 milyar dolar olmuş önemli değil mi diyecekler, Cumhuriyetin bütün kazanımlarını ne varsa ne yoksa (fabrika,baraj,liman,maden,Telekom, ne varsa) sattık mı diyecekler, AKP ve dolayısı ile hükümet aleyhine yapılan her türlü tepki ve gösteri yürüyüşü yapanlar vatan hainidirler,onları pişmen ediyoruz mu diyecekler, ,güneydoğuda PKK yol kontrolü yapıyormuş,vergi dairesi kurmuş,halktan zorla para topluyormuş, ne yaparsa yapsın analar ağlamasın diye buna biz karışmıyoruz mu diyecekler, sokaktaki enflasyon % 20-30 lara çıkmış siz buna şükredin mi diyecekler, memurlara-emeklilere-işçilere % 6 artış verildi daha ne istiyorsunuz mu diyecekler, akaryakıt fiyatları düşerken biz zam yapıyoruz mu diyecekler,her vatandaş günün 24 saatinde devlete vergi ödüyor diyorsunuz, tabi ödeyeceksiniz ( vatandaş uykuda dahi vergi ödüyor ÖTV,KDV Vs) ödediğiniz vergiler boşa gitmiyor kör müsünüz  saraylar yapılıyor mu diyecekler.yiyoruz ama çalışıyoruz mu diyecekler, emeklilerin maaşlarının,tüm borçluların ise ev eşyalarının haciz edilemeyeceğine dair kanunlar çıkardık ki onların kul hakkı ile öte dünyaya gitmelerini sağladık mı diyecekler, biz bu işi iyi biliyoruz önce türlü iftiralarla,sahte delillerle,gizli tanıklarla,sahte CD lerle Laik cumhuriyetin bekçisiTürk Silahlı Kuvvetlerini siyasetten uzaklaştırdık mı diyecekler,Yargıda işimize karışan tüm yargı mensuplarını perişan ettik mi diyecekler ne diyecekler vallahi merak ediyorum.

             Yeri gelmişken şu hususa da açıklık getirmek istiyorum;   2/B arazilerinin zenginlere peşkeş çekildiğinden söz ettim

             Bu hususu biraz açmak istiyorum.

             Bilindiği gibi 2/B arazileri, yakılarak-açılarak ormandan elde edilen arazilerdir.Yani devletin ormanını işgal eden şagillerin işgal ettikleri-kullandıkları arazilerdir.

             AKP, devletin nesi varsa nesi yoksa sattığı gibi bu arazileri cüz’i bir bedel karşılığında şagillerine(işgalcilerine)satmak istedi.(6292 sayılı yasa)Bu nedenle bir yasa çıkardı. Bu yasaya göre bu arazileri hem hak sahipleri, hem hak sahibi ölmüş ise  mirasçıları(kanuni halefleri) ve hem de akdi halefler satın alabilecek.

            Peki bu ne anlama geliyor,kanuni halefler mirasçılardır, buna itiraz yok. Peki akdi halefler; Onlar noter devir işlemleri ile halef olanlardır.Sözün özeti, zengin ağa  hak sahibine “ sen bu bedeli yatıramazsın , sana şu kadar para vereyim,o parseli bana devret” diyecek, ödeme gücü olmayan vatandaş da çaresiz devredecek.Bu şekilde zenginlere peşkeş çekmenin yolu ardına kadar açılmış oldu.

            İşte bu arazilerin çoğu şimdi zenginlerin elinde.

            Peki sizler şunu diyebilirsiniz; AKP liler yukarıda belirtilen hususlardan hiç söz etmezlerse ki etmezler, peki vatandaşa ne diyecekler,hemen söyleyeyim; baş örtü yasağını biz kaldırdık,bütün okullarda din derslerini zorunlu kıldık, haram içenlerin günaha girmemeleri için alkollü içkilere %de binlere varan zamlar yaptık diyebilirler.

             Burada yeri gelmişken sizlere bir soru; Ülkemizde haram içenler mi yoksa haram yiyenler mi daha çok itibarlı? Beni yormayın canım onu da siz bilin.

             Bir soru daha;Halk bu kadar geçim sıkıntısı çekerken,devletin nesi varsa nesi yoksa satılmışken, dış borçlarımız bu kadar artmış iken AKP nasıl oluyor da seçim kazanabiliyor? 

            Bu sorunun cevabını da ben vereyim;

            DİN SÖMÜRÜCÜLÜĞÜ .Yalnız dini sömürseler iyi de bu arada vatandaşı da sömürüyorlar.

       Ne yapalım, beylik bir laf vardır,”siyaset kandırma sanatıdır” diye.İşte onlar 4/4 lük sanatkarlar.Herkes siyasetçi olabilir ama sanatkar olamaz.

Bu yazı toplam 5927 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 1989 Bolu Gündem Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0.374) 217 66 66 | Faks : (0.374) 215 05 52 | Haber Yazılımı: CM Bilişim