15 Temmuz 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C

BELEDİYE BAŞKANI, MİLLETVEKİLİ, BAKAN OLABİLİRSİN AMA SERTİFİKAN YOKSA U

Bülent Dinçtürk

01 Haziran 2016 Çarşamba 17:40

 

Evet yanlış okumadınız! Yaşadığımız Türkiye’nin trajikomik durumu! Son çıkan yönetmeliğe göre 40 dalda işçi ve ustalık belgesi olmayan veya almayan ve bu işlerle uğraşanlar bu yazıyı iyi okuyunuz.

İlk fırsatta mesleğinizle ilgili sertifika imtihanlarına girin ve belgenizi alın. Yoksa işsiz kalmaya mahkumsunuz. Alamayanlar kaçak çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Ama işverene para cezası verileceği için hiçbir işveren buna katlanmaz ve belgesiz işçi çalıştırmaz. Zaten şuanda yüzde 11 civarında işsiz ordusu varken, yeni işsizlerde bu rakama ilave olacaktır. Ama işçi ve usta kardeşlerimiz neden böyle belge isteyen zor bir sanat seçiyorsunuz. Daha zahmetsiz ve kolay para kazanmak, meşhur olmak varken!

1-Eğer milletvekili seçimlerine katılırsan senden sadece en az ilkokul diploması (zaten seninde vardır)

2-Adliyeden alınmış sabıka kaydı

3-Birde özgeçmiş yazarsın olur biter

Sağlık raporuna bile gerek yok!

Birde kazanacak bir partiye üye ol ağzında laf yapıyorsa, vatandaşları ikna kabiliyetin olması şart( Doğru söylemek şart değil, yalan da olsa yeter ki karşındakileri uyut)

Halbuki günümüz siyasetçilerinden öncelikle istenmesi gereken şey “TAM TEŞEKKÜLLÜ SAĞLIK RAPORU”.

Günümüz siyasetçilerine şöyle bir bakarsanız (iktidar, muhalefet hepsini kastediyorum) ne demek istediğimi, yaşananları gözlerinizin önünden geçirin siz de benim gibi düşünürsünüz.

Maalesef işçi ve usta olmak bugün için daha zor hale getirilmiştir.

8-9 milyon civarında olan işsiz ordusunu nasıl azaltırız diye düşüneceğimize bilakis bu sayıyı daha da çoğaltmaya çalışıyoruz.

İşte günümüz Türkiye’si.

Yazık çok yazık!

Acaba “ SAĞLIK RAPORU” istenmesi düşüncemiz siyasileri üzüyor mu?

Ama yarası olan gocunur!

Gerek iktidar gerekse muhalefet hiç fark etmez. Bu halk, bu ülke hak etmediği şeyleri yaşıyorsa siyasilerin yüzündendir.

Onun ilk seçimlerde tüm milletvekili adaylarından TAM TEŞEKKÜLLÜ SAĞLIK RAPORU istenmelidir.

Arızalı olanlar seçime katılmamalıdır ki ülke sıkıntı yaşamasın.

MAL BEYANI

Son yıllarda önemsenmeyen ve istenmesi ihmal edilen mal beyanında bulunulması hususu! Siyasi partilerin ilçe, il başkanları, milletvekilleri, bakanlar, başbakan, cumhurbaşkanı, siyasi parti yönetici ve genel başkanları, üst düzey bürokratlar, illerde daire müdürleri, dernek başkanları.

Bu kişilerin mutlaka mal beyanında bulunmaları bu ülkenin huzuru istikrarı ve de hiç kimsenin töhmet altında bırakılmaması için çok önemlidir. Bugün ayyuka çıkan söylentiler boşuna değildir. Rahat ve huzur içinde yaşamak ayrıca yasaları uygulamak toplumun huzuru için önemlidir.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.