15 Ekim 2018
  • Bolu14°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara19°C

KIŞ MASALI

Mustafa Namdar

26 Aralık 2017 Salı 14:11

Masallar vardır, Kaf Dağın ardında düzülür kervan. Korkutucu ürkütücüdür yolculuk. Şahlar, padişahlar değil cadılar olan yoldasınız. Kötülükler ağının içinde çırpınır, dal ararsınız tutunacak.

Masallar vardır. Yaşamı karartmıştır havası. Aydınlığın önü kapalıdır kara bulutlarla. Etraf kar fırtına boran. Denizler dalgalarla boğuşurken girdap denen kara deliğe düşüp kaybolacağınızı sanırsınız.

Masallar vardır. Proje koordinatörü Bolu Kalkınma Vakfı Türk Sanat Müziği topluluğudur. Sevgiyle kenetlenen dostluğun reçetesi burada yazılır. İster yaz ister kış gönüllerde tomurcuklanır çeşitli güzel kokulardaki renk çiçekler. Kış ortasında eser yiğidin göğsüne ilk bahar rüzgarları.

Cennet bahçeleri gibidir etraf, iyilik melekleri ile doludur her yan. Kıratların üstündedir kahramanlar. Kanatlı yel gibidir gönül kahramanlarının her biri…

İşte böyle bir şeydir kış masalı. Dört mevsimi bir arada yaşatan Anadolu ezgilerini sazın telinde gezdirirken, dudaklardan döküldü mısralardan heceler.

Salon her zamanki gibi doldu taştı. Sitemlerle geri dönüşteki çaresizliğimiz. Özürden başka da bir şey yok elimizden gelen… Her zaman katılımlarından mutluluk duyduğumuz Vali Yardımcımız Sn. Mustafa Kemal Keskine, (O şimdi emekli) Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Emine Davarcıoğlu’na ve salonu dolduran gönül dostlarımıza yürekten teşekkürler.

Ve de kış masalı kahramanlarımız saz heyeti, solistlerimize, usta yorumcumuza. Bu güzel insanları kış masalı çiçekleriyle taçlandırılan şef Sn. Ayşegül İltire gönülden teşekkürler.

Bir başka oluyor bizim topluluğun kış masalı. Bir başka oluyor beyaz kar üzerinde söylenen şarkılar türküler. Gönülden gönüle kurulan sevgi köprüleri. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.