12 Aralık 2018
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara2°C

YENİ YILDA YENİ UMUTLAR

Mustafa Namdar

01 Ocak 2018 Pazartesi 13:18

Umut fukaranın ekmeği aşı gibidir. Geçen yıldan beklenenlerin yeni yılla gelmesi hayalleri süsler düşleri. Semaya kalkan ellere güç verir dudaklardan dökülen dualar. Yeni başlanan her işte olduğu gibidir düşler düşünceler. Sağlıkla düğümlenir niyetler. Sonra mutluluk ve yaşamın vazgeçilmezi para…

Durduk yerde hayal edilen adrese ulaşmak, yüce yaradanın verdiği aklı öteleyip, emeksiz bir yaşamın anahtarlarını ele geçirmek olur çoğu kez düşünceler… Oysa geçmiş yıllarda yaşanan olumsuzluklardan ders almak olmalıdır yeni yılın projeleri.

Öğrenci geçen yılın değerlendirmesini daha akılcı yapabiliyorsa. Geçmiş muhasebesinin analizini iyi yapabiliyorsa. Sevgililer mutluluklarını engellediğini eşler, birlikte olmanın erdeminin ne olduğunu  öğrenebiliyorsa, yeni yıl hoş geldi sefa geldi.

Özgürsek, vatan millet bayrak sevgisini yitirmemişsek, birbirimizi düşüncelerimiz nedeniyle ötekileştirmiyorsak, ortak akıl düşünce vazgeçilmezimiz oluyorsa, bir yıl daha yaşlanmışız ne gam…

Geçen günleri geri getirmek mümkün değil. Zaman tünelinde geri gitmek de imkansız. Önemli olan geçmişin güzelliklerini anılarda yaşatabilme cesaretimizi kaybetmemek olduğunu, unutmamamız gerekiyor. Keşkelerle geçen bir ömürün muhasebesini yapmayacağımız bir yeni yılda buluşmak dileğimle. 2018 yılının dünya barış yılı olması, sevgi ve dostlukları güçlü ve daim olmasını dilerim. Sağlık ve mutluluk içinde nice yıllara.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.