13 Aralık 2018
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara1°C

SEVGİ ZİNCİRİ HALKALARI

Mustafa Namdar

20 Şubat 2018 Salı 14:54

Günümüzdeki sevgisizlik, bu kin, bu öfke ve kavgaların temelinde yatan mevcut yaşam pastasından nasıl olur da büyük dilimi ben kaparım hırsı, sevginin hep önünde gidiyor.

Yaşamın dengesini beşeri ve ilahi adaletle sevgi üzerine tutulacağı işaret edilmiş olsa da sevgi, delik deşik kevgir.

Sevgi; magazinlerde yerini alan bazen mutlu sonlara, bazen gözyaşlarıyla ıslanan aile dramlarına uzanan tiyatro gösterimi gibi. Sevgi her olumsuzlukta seviyordum kılıfına sokulacak mazeret olacak adam öldürmek olmamalı ya da düşünceleri iki bacak arasına tutsak edilmemeli.

Sevgi; her şeye özelliklede insana yakın ilgi ve bağlılık ise seven sevilen aşık olan, dost yar yaran diye tanımlanan insanlar nasıl oluyor da reşit olmayanın elinde pamuk helva gibi pompalı tüfek bulunuyor.

Sevgi değil midir insanları başarıya götüren. Sevgi halkaları değil midir dostlukları birbirine bağlayan.?! Acıyı paylaşmak sevgi de birleşmek, yardımlaşmak değil midir yaşamın hamuru, hamurun mayası? Sevgiden güç, sevgiden güven, sevgiden hoşgörü, sevgide aile mutluluğu oluşuyorsa bu kavga niye?!

Sevgililer günü: Aile sevgisinin kutsallığına inananların vatan sevgisiyle bütünleşenlerin, inançlardaki huzurun kaynağı olmalı.

Sevgililer günü, vatan bayrak millet sevgisinin özümsenmesi insanın kendisini sevmesinin erdemi olmalı. Sonsuza uzanan zincirin halkalarından oluşan sevgi zincirinin kopmaması dileğimle. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.