16 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara7°C

DIŞ GÜÇLER

Mustafa Namdar

07 Ağustos 2018 Salı 11:29

Eskiler tekere çomak sokmak olarak anlatırlardı, düşünceyi saptıran, İstenmeyen müdahaleleri iyilik üzerine yanlıştan döndürmek amaçlı olursa uyarı düzgün giden işi bozmak amaçlı olursa nifakçı, bozguncu, olurdu sözün sahibi ister bireysel, İster toplumsal, isterse ülke olarak başarı için yola çıkma planı olanlar çıktıkları yolda başarıyı engelleme olaylarında bir dizi olumsuzluklarla karşılaştıklarında, başarısızlık faturası hemen dış güçlerin yada, düşmanların oyunudur diye feryat ediyoruz.

Oysa her oyunun karşı bir oyunu vardır. İmalatla üretilen bir nesnenin olumsuzlukları karşısında, oyunu bozan A.B gibi karşı taktikleri olur. Bizim bu tür art niyetleri bozacak, karşı güç kullanacak uzman bilim adamlarımız mı yoktur?..

İnsanlığın varoluşundan günümüze, çok hızlı bir değişim olduğu gözlenmektedir. Dünya insanının bir bölümü mevcutla yetinmeyip her gün yeni yeni hususlar içinde yarışırken bir kısmı da, Allahın verdiği aklı, var olan yada, yeni üretilen kopyasında harcamaktadır.

Çok hızlı gelişen bilginin takibi içinde olanların önüne geçemediğimiz sürece onlar, tekerimize çomak sokma hakkına sahip olacaktır. Dış güç dediğimiz onların eğitimli bireyleri değil mi ?

Biz gençlerimizi engelli koşularla varış noktasına ulaştırmaya çalışırken onlar hedeften dönüyor oluyorlar..

Kime nasıl sitem edeceğiz? Çok sık değişen Eğitim sitemlerinden başımız döndü! Yabancıların dış gücü olarak genç potansiyelimizi çalışan ve üretenler olarak yetişmelerini sağlamak ulusça görevimiz olmalı. Bu güç bizde var…

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.