26 Haziran 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

YAŞANABİLİRLİK

Mustafa Namdar

14 Ağustos 2018 Salı 11:18

Göçebe yaşamdan yerleşik düzene geçiş bir dizi yenilikleri beraberinde getirmiş. Toplu yaşamda gerekli yapılanmalar, meslekler, Tarım alanları, Yollar, Bahçeler parklar, Su, hava vs. İhtiyaçlar için yeni birimler oluşturulmuş, Bunlardan birisi de Belediyelerdir..

Yerleşim alanlarının projelendirilmesi, Yapılaşmada imar planları, Yol güzergahlarının tespiti, Su kaynaklarının ıslahı gibi yaşanabilirlik standartlarını belirleyen birimleri Belediyece dizayn edilir hizmetler üretilir. İşte kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü..

Giyim kuşam, yeme içime, ev eşyası, Gıda, Yakacak ulaşım yardımları, Meslek edindirme kursları, kültür ve hasta ziyaretleri gibi sosyal faaliyetlerle kent sakinlerine, derneklere, Yaşlılara ve alım gücü olmayanların yanında olup hizmet üretiyor, halktan aldığını halka dağıtıyor.

2009 Yılından günümüze artan bir ivmede  hizmet üreten bu birim kendinide yenileyerek marka bir işletme haline getirilmiştir. Geniş hizmet alanları, ürünleri ile yenilenen kısa adıyla, Hayır çarşısının 10 Ağustos 2018 tarihinde yeni haliyle kalabalık bir halk topluluğunun görüşüne sunularak açılışı yapıldı.

Konuşmacılardan belediye başkanı Sn. Alaaddin Yılmaz Belediye hizmetlerinde yapılanları yapılamayanları anlatırken dünyanın marka şehirleri arasına girmenin hedefleri   olduğunu anlattı. Bu alanda halkın bireyleri arasındaki yaşam kalitesini dengelemek için halkın yardımları ile bu hayır biriminin kurulduğunu anlattı. Kurban bayramında kelle! Deri ve paylarının adresi hayır çarşısını gösterdi. Yardımlaşmanın önemini vurguladı.

Başkandan sonra söz alan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Sn. Ahmet Baysal, AKP Milletvekili Sn. Arzu Aydın ve Bolu Valisi Sn. Aydın Baruş inancımızın ön gördüğü Fitre, Zekat, Sadaka, Dernek, Vakıf, Yardım cemiyetleri gibi bireysel toplumsal yardımlara yaşamı kolaylaştırdıkları tarihsel gelişimde Türk toplumunda devam ettiğini görmekteyiz. Yakın tarihimizdeki en büyük tanığımızda hayırların efsane adamı Sn. İzzet Baysalla gördük.

Son restorasyonuyla modern bir alışveriş merkezi görünümünde kaliteli hizmeti yürüten yardımseverimiz ve personelin hizmetlerine teşekkürler. Hayırlı olsun..

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.