15 Ocak 2021
  • Bolu-3°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara-2°C

HOŞGELDİN HİCRAN KARDEŞ,

Yüksel Gültekin

10 Ağustos 2019 Cumartesi 13:07

“Zaman nede çabuk geçiyor mona,

Saat 12”dir söndü lambalar.

Uyuda turnalar girsin rüyana,

Tuhaf tuhaf bakma göğe bu kadar.”

Üstad Sezai KARAKOÇ kitaplık muhteviyatındaki MONOROZA isimli şiirinde,bu güzel dizelerle anlatmış zamanın su gibi aktığını.

Hicran hanımın Ak Parti Kadın Kolları başkanlığına atandığını duyunca tam 1976 yılına gittim.Ortaokul ikinci sınıfta kısa bir dönem aynı sıraları paylaştık.Sonra o ailesi ile Bolu”dan taşındı ve okuldan ayrıldı.Fakat kısa bir süre birlikte okusak ta bu küçük kızın kavgacı,inatçı,mücadeleci figürü zihnimde hep yer buldu.

Aradan yıllar geçti tam 24 yıl sonra yeniden karşılaştık.Fakat çok şaşırmıştım.O hırçın kız gitmiş,karşımda mütedeyyin,mütevazi,vakur bir din görevlisi hanımefendi gelmişti.

Hicran hanımla ve ailesi ile hiç samimi bir aile ilişkimiz ve yakınlığımız olmadı.Fakat zaman içinde çeşitli ortamlarda muhterem eşini ve pırlanta çocuklarını tanıma fırsatı buldum.Kendisi hem iyi bir eş hem de çocuklarına hami bir anne idi.

Meslekte başarılı olduğunu ise her gördüğümde”hicran hocayı dinlemeye gidiyorum,hicran hocayı dinlemeden geliyorum”diyen annemden duydum.

Çok sık görüşmesek te,Ortaokulda kavga ile başlayan bu kardeşliğin müslümanlar arasında hep var olan bir gönül kardeşliği olarak devam ettiğini ikimizde biliriz ve bu kalbi muhabbeti ve kardeşlik hukukunu taşırız,

Biliyorum laf uzadı.Fakat serenatı niye bu kadar uzun tutuğum birazdan anlaşılır.

İşte bu güzel insanın Bolu Kadın Kolları Başkanı olduğunu duyunca partimde güzel şeyler de olmaya başladı diye çok sevindim.İnşallah bu Ak partide öze dönüşün bir başlangıcı olur.zira buna yalnız Ak partinin değil,milletin ihtiyacı var.Yalnız milletin değil ümmetin ihtiyacı var.

Fakat hicran kardeşime samimi tavsiyelerim olacak.Umarım dikkate alır ve Ak partide yeniden bir dirilişe hem de bazılarının aklını başına almasına vesile olur.

1- Hicran kardeş bizim Ak parti olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz şey gönüllerle kopardığımız bağlantıyı, yeniden kurmak. Maalesef teşkilatlarda halktan kopuk elit bir zümre meydana getirdik. Şeklen var olduğunu zannetsek de gerçekte seçmenle gönül bağımız koptu. Dün olduğu gibi bugünde bu bağı kuracak olan bu partinin anneleridir. Kadın kollarıdır. Ve bu konuda size büyük sorumluluk düşmektedir.

2- Bunu yapabilmeniz için dengeler gözeterek, iki tane şunun adamı , üç tane bunun adamı mantığıyla bir kadın kolları teşkilatı kurmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde ümitler boşa çıkar ve siz başkalarının yönlendirmesi dışında maalesef bir iş yapamazsınız.

3- Unutmayın ki biz son yapılan Belediye Başkanlığı seçimini aslında bir önceki milletvekilliği seçiminde kaybettik. O seçimde Ak parti kurulduğundan bu güne Bolu da en düşük oy oranını aldı. Çünkü milletle gönül bağı olmayanları dayatmacı bir zihniyetle milletvekili adayı olarak vatandaşın karşısına çıkardık. Bunun neticesinde maalesef Belediye Başkanlığında Fatih METİN bey bu gönül bağını tamir etmek için olağan üstü bir çaba harcasa da tamir bu kısa sürede mümkün olmadı.

4- Unutmayın mazisi atide olan bu milletin ümidi son kaleyiz biz. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Ümidimizi boşa çıkarmayın.

 

Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne zaman ihtiyaç duyarsanız burada bir kardeşiniz olduğunu bilin. Saygılarımla .

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.