19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara27°C

COŞKUNYÜREK'İN HEDEFİ CHP'Lİ SEÇMENLER

Coşkunyürek'in hedefi CHP'li seçmenler

16 Ağustos 2010 Pazartesi 00:00

Referandum turları kapsamında esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren AK Parti il ve ilçe teşkilatları, hafta sonu Yukarı Çarşı'daydı. Ziyarette açıklamada bulunan Ak Parti Milletvekili Yüksel Coşkunyürek çarpıcı bir iddiada bulunarak, “Ben inanıyorum ki, 12 Eylül günü CHP'li seçmenlerin de 'Evet' oylarıyla bu değişikliği yüzde 70 oy oranında hayata geçireceğiz” dedi.

AK Parti il ve ilçe teşkilatları, referandum turlarını hafta sonu da sürdürerek, Yukarı Çarşı esnafını ziyaret etti. Esnaf ziyaretine AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, Mengen İl Genel Meclis Üyesi Zeki Ozulluoğlu ve çok sayıda partili katıldı. Ziyarette basına açıklamada bulunan AK Parti Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, çok sayıda CHP'li seçmenden değişikliğe ilişkin olumlu yanıtlar aldıklarını belirterek, “Ben inanıyorum ki, 12 Eylül günü CHP'li seçmenlerin de 'Evet' oylarıyla bu değişikliği yüzde 70 oy oranıyla hayata geçireceğiz. Çünkü bu iş bir AK Parti meselesi değil, ülkemizin geleceği meselesi” dedi.

COŞKUNYÜREK: “HALKIMIZ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN GEREKLİLİĞİNE İNANIYOR”

Açıklamalarının devamında partisinin referandum çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Coşkunyürek, şunları söyledi: “Referandum turlarını yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Şu anda diğer milletvekillerimizin her biri de farklı yerlerde ummalı bir çalışma içerisindeler. Teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimizle vatandaşlarımızı referandumla ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Ama gezdiğimiz yerlerdeki manzara da bize gösteriyor ki, halkımız, gençlerimiz bu anayasa değişikliğinin gerekli olduğu inancındalar. Gezdiğimiz bazı esnaflar bize kendilerinin CHP'li olduklarını; ancak bu referandumda oylarını 'Evet' şeklinde kullanacaklarını söylüyorlar. Demek ki sağduyulu insanlarımız bu işin bir AK Parti meselesi değil, ülkemizin geleceği meselesi olduğunun farkındalar. Bolu'da en az yüzde 70'e yakın 'Evet' oyunun çıkacağını öngörüyorum.”

HALKIMIZI EN DOĞRU ŞEKİLDE BİLGİLENDİRMEK İSTİYORUZ

Halkın yeterince Anayasa referandumuyla ilgili gelişmeleri takip etmediğine ilişkin iddiaları yanıtlayan Coşkunyürek, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Bizim vatandaşımız genellikle konunun içeriğiyle ilgili araştırmalarda biraz zayıf kalabiliyor. Biz de zaten çalışmalarımızda içeriğini tanıtmaya yönelik girişimlerde bulunuyoruz. Partimizin genel merkezi ve il teşkilatımız tarafından yaptırılan broşürleri halkımıza dağıtıyoruz ki, halkımız hazırlanan Anayasa'nın içeriğiyle de ilgili bilgi sahibi olsun. Yani niçin 'Evet' diyecek, bu 'Evet' in içeriğinde neler var? Zaten gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ana noktası da bu. Halkımızı en doğru şekilde bilgilendirmek."
 UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.