21 Nisan 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara1°C

BOLU EĞİTİM YÖNÜNDEN ÇOK ŞANSLI

BOLU EĞİTİM YÖNÜNDEN ÇOK ŞANSLI

17 Ağustos 2010 Salı 00:00

HABER-RÖPORTAJ: AYŞEGÜL TOPCU

Bolu kenti İzzet Babayla anılır. İzzet Baysal'ın eserleri hemen hemen her yerdedir. İzzet Baysal, eğitim ve sağlık hizmetlerine Bolu kenti için yaptıkları yatırımlar, hayırlar saymakla bitmez. Örnek insan İzzet Baysal'ın ışıklı yolunda ilerleyen hayırseverlerden biri de Çizmecioğlu ailesidir.

 Çizmecioğlu ailesinin babaları adına yaptıkları ve Milli Eğitim Camiasına hediye ettikleri külliye, Anadolu Lisesi hemen hemen bitmiş vaziyette. Tanju Çizmecioğlu aile şirketlerinin yönetim kurulu başkanı, Kendisi ile birlikte Mustafa Çizmecioğlu Lisesi'nin inşaatının son halini görmeye, incelemeye gittim. Bize gazetemizin genel yayın yönetmeni Mehmet Süha Alparslan da katıldı. Türkiye'deki örneklerinin en güzeli, en görkemlisi olan Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi'ni gezdikçe gözlerime inanamadım dersem yeridir. Bir an kendimi öğrencilik yıllarında hissettim.

O yıllara geri döndüm. Bu okulda öğrenim görecek öğrenciler, eğitim verecek öğretmenler ne kadar şanslı diye düşündüm. "Bolu kenti ne kadar şanslı” onu düşündüm. İzzet Baysal, Süreyya Astarcı, Yaşar Çelik ve şimdi de Mustafa Çizmecioğlu. Diğerleri de sıradadır diye umut ediyorum.

Tanju Çizmecioğlu, "Babamızın sağlığında bu yatırımı yaparak Milli Eğitim camiasına bağış etmekten ötürü aile olarak son derece mutlu ve gururluyuz. Okula kayıtlar başladı, hemen her şeyi düşündük. Laboratuarlar, derslikler, lavabolar yönetim katları her şey eğitime hazır. Annemin sağlığında bu yatırımı görmesini isterdik. Ömrü vefa etmedi. İnşallah annemizin adını yaşatmak içinde ilerde yatırım yapacağız” dedi. Tanju Çizmecioğlu Türk bayrakları ile poz verirken gururluydu, mutluydu. Nasıl gururlu olmasın, 2010–2011 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan Mustafa Çizmecioğlu Lisesi'nin Eylül 2010'da yapılması planlanıyor. Teşekkürler Çizmecioğlu ailesi iyi dersler çocuklar…UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.