22 Temmuz 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara27°C

EVET Mİ, HAYIR MI?

EVET Mİ, HAYIR MI?

18 Ağustos 2010 Çarşamba 00:00

12 Eylül'de gerçekleşecek referandum öncesi vatandaşlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Bu defaki durağımız ise İzzet Baysal Caddesi oldu.

AK PARTİLİ DEĞİLİM; ANCAK YENİ ANAYASAYI DESTEKLİYORUM

Hüseyin Güven - Emekli - 60 Yaşında

Kararım evet olacak. Evet diyorum; ancak bunu AK Parti için değil, kanun için diyorum. Çünkü bu konuyu partiler üstü bir durum olarak yorumluyorum.

BU DEĞİŞİKLİĞİN İYİ OLACAĞINA İNANIYORUM

Mustafa Yüksel - Emekli - 64 Yaşında

12 Eylül'de evet diyeceğim. Konuya partisel olarak bakmıyorum. Tüm malımı mülkümü iflas ettiğim için yakın bir zamanda kaybettim. Ancak buna rağmen ben seçimde evet diyeceğim. Yeni anayasanın içeriğiyle ilgili tam bilgim yok ama yine de bu değişikliğin iyi olacağını düşünüyorum.

ANAYASA'NIN İÇERİĞİYLE İLGİLİ BİLGİSİZİM O YÜZDEN KARARSIZIM

Levent Bilgiç - Üniversite Öğrencisi - 23 Yaşında

Henüz referandumda nasıl bir oy kullanacağıma karar vermedim. Çünkü anayasa değişikliğinin içeriğiyle ilgili hiçbir bilgim yok. Sandığa gideceğim, sınavlarım dolayısıyla fırsat bulup bugüne kadar değişiklik hakkında bilgi sahibi olamadım. Ancak çevremde evet görüşünün yaygın olduğunu gözlemledim. Ben ise henüz karar vermiş değilim.

SİYASİLERİMİZ VATANDAŞI YETERİNCE BİLGİLENDİRMİYOR

Sercan Güleç - Kaynakçı – 22 Yaşında

Şu ana kadar yoğun çalışma temposundan fırsat bulup bugüne kadarki süreci takip etme imkanım olmadı. O nedenle 12 Eylül günü sandıkta ne karar vereceğim hususunda kararsızım. Ancak şu da bir gerçek ki, yerel siyasilerimizin bu konuda vatandaşı yeterince bilgilendirmediklerini düşünüyorum. Tüm bu etkenlerden dolayı şu an kararsızım.

TÜRKİYE'NİN YENİ BİR ANAYASAYA İHTİYACI OLDUĞU İÇİN EVET DİYORUM

Mehmet Selek - Emekli - 56 Yaşında

12 Eylül'le ilgili kesin kararım evet. Askeri yönetimin, vesayetin kalkması için evet diyorum. Çünkü 30 yıllık bir anayasa bugün hala yürürlükte. Bugünün ihtiyaçlarını karşılayamadığı kanaatindeyim. Ben diğer siyasi partilerin tutumunu da yadırgıyorum. Çünkü bu konuya partizan olarak bakılmaması gerek. Bu ülkenin geleceği için herkesi evet demeye çağırıyorum.

EMEKLİLERİN YER ALMADIĞI BİR ANYASAYA HAYIR DİYORUM

Orhan Demirel - Emekli – 63 Yaşında

Kararım hayır. Çünkü maddelerin tamamına bakıp inceledim ve emekliler için düşünülmüş hiçbir maddenin olmadığını gördüm. Ayrıca 12 Eylül'le hesaplaşılacağına ilişkin açıklamaları doğrulayacak bir maddeye de bu maddeler arasında karşılaşmadım. Bakıyorum siyasilerimize Kenan Evren'in bir elini öpmedikleri kaldı. Nasıl hesap soracaklar, ben merak ediyorum. Ve ayrıca bu değişikliği samimi bulmadığımı da ifade etmek istiyorum.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.