19 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C

ERCOŞKUN'UN REFERANDUM AÇIKLAMASINA TANJU ÖZCAN'IN SERT CEVABI; HAYIR ÇIKARSA KİM SENİ O KOLTUKTA OTURTUR

Ercoşkun'un referandum açıklamasına Tanju Özcan'ın sert cevabı; HAYIR ÇIKARSA KİM SENİ O KOLTUKTA OTURTUR

19 Ağustos 2010 Perşembe 00:00

12 Eylül'de gerçekleşecek referandum öncesi,siyasiler çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, Bolu'dan “Hayır” oyu çıkarsa istifa ederim. Aynı hassasiyeti muhalefet parti il başkanları da göstersin” dedi. CHP İl Başkanı Tanju Özcan'dan Ercoşkun'un açıklamasına yanıt gecikmedi. Özcan, Ercoşkun'a: “Hayır çıkarsa seni kim o koltukta oturtur” dedi.

Tanju Özcan gazetemize yaptığı açıklamada, “Ali Ercoşkun'un bu açıklamayı neden yaptığını bilmiyorum. Ali Ercoşkun herhalde parti içinde birilerine mesaj veriyor. Ben Bolu'dan “Hayır” çıkacağından eminim; ancak Ali Ercoşkun'la ben kendimi aynı şekilde değerlendiremem. Ali Ercoşkun 2007 seçimlerinde yaklaşık yüzde altmış oy almış iktidar partisinin il başkanı. Ben 2007 seçimlerinde yüzde on dört oy almış Cumhuriyet Halk Partisi'nin il başkanıyım. 2009 itibari ile bu oranı yüzde yirmi ikiye çıkartmış il başkanıyım” dedi.

SAÇMA SAPAN İDDİALAR İÇİNDE YER ALMAM

Özcan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Ali Ercoşkun, partisinin desteklediği anayasa değişikliği 2007'de Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesi Bolu'da yüzde 75 oyla kabul edilmiş. Şimdi Ali Ercoşkun şunu söylüyor, 'Hayır çıkarsa istifa ederim.' Zaten bu durumda eğer Bolu'dan hayır çıkarsa seni kim o koltukta oturtur. AKP'nin Bolu'daki oy ortalaması, her dönem ülke ortalamasının 8 puan üzerinde olmuş. Son seçime kadar CHP'nin Bolu'da aldığı oy, ülke genelinin yarısı olmuş. Dolayısıyla Ercoşkun'un garip söylemler içerisinde olduğunu düşünüyorum. Hayır çıkacağına inanıyorum ama saçma sapan iddialar içinde yer almayacak durumda olduğumu düşünüyorum.”

ERCOŞKUN NE YAPMAK İSTİYORSA ÖYLE YAPSIN

Özcan, Ali Ercoşkun'un açıklamalarını samimi bulmadığını söyleyerek, “Ercoşkun'un 'Eğer “Hayır çıkarsa, istifa ederim' şeklindeki açıklamasını ben samimi bulmuyorum. Ben referandum sonucuna bakarım, sonuca göre partililerimle değerlendirmelerimizi yaparız ama böyle garip açıklamalar yapmam. Yani o şimdi böyle diyorsa, ben başka türden bir açıklama mı yapayım. Ben birkaç gündür ilçelerde çalışmalar yapıyorum ve geceleri ilçelerde kalıyorum. Köyleri adım adım dolaşıyorum. Dişimizle tırnağımızla insanlara doğruları anlatabilmenin mücadelesini veriyoruz. Ve şunu rahatlıkla belirtebilirim ki, Bolu'da her geçen gün hayır kararının çıkma oranı artıyor. Yani 15 gün önceye nazaran hayır oylarının çok daha fazla arttığını düşünüyorum. Ercoşkun ne yapmak istiyorsa öyle yapsın. Allah selamet versin” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.