18 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara16°C

DEPREM ARAŞTIRMASINDA ŞAŞIRTAN SONUÇ

DEPREM ARAŞTIRMASINDA ŞAŞIRTAN SONUÇ

19 Ağustos 2010 Perşembe 00:00

Türkiye'de deprem riski olan iller sıralamasında ilk onda yer alıyoruz. Bu kadar kritik bir noktada bulunan ilimizle ilgili yaptığımız araştırma, şaşırtıcı sonuçlar oraya çıkardı.

Acısını birçoğumuz hala zihinlerimizde taşıyoruz. 11 yıl önce yaşadığımız depremler hayatımızda çok şeyi değiştirdi ve birçoğumuzun hayatında kalıcı hasarlara neden oldu. Son bir haftadır belli aralıklarla hafif şiddette depremler oldu. Biz de Bolu'da dünden bugüne depreme karşı alınan tedbirleri araştırdık şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıktı.

KURUM, KOMİSYON VE BİLİRKİŞİ YOK

17 Ağustos ve 12 Kasım depreminin ardından Bolu'da yapılaşama ile ilgili yeni kararlar alındı. Bu kararlara göre, inşaat alanı olarak belirlenen arazilerin zemini ile ilgili daha sağlıklı kontrollerin yapılacağı söylendi. Evlerin kat yükseklikleri düşürüldü. Dünden bu güne alınan bütün bu kararlara uyulup uyulmadığı bilinmezken, deprem riski çok yüksek olan ilimizde deprem konusunda araştırma yapacak belli aralıklarla deprem riskine karşı vatandaşı uyaracak hiçbir kurumun, komisyonun ve bilirkişinin olmadığı tespit edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.