15 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR MİLLİ TAKIMI BOLU'DAN AYRILDI

TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR MİLLİ TAKIMI BOLU'DAN AYRILDI

20 Ağustos 2010 Cuma 00:00

Daha önce ilk etap çalışmaları için 10-20 Temmuz tarihleri arasında Bolu'da kamp yapan Türkiye Özel Sporcular Milli Takımı, 9 Ağustos'tan bu yana sürdürdüğü ikinci etap hazırlıklarını da tamamlayarak,Bolu'dan ayrıldı.

Daha önce ilk etap çalışmaları için 1020 Temmuz tarihleri arasında Bolu'da kamp yapan Türkiye Özel Sporcular Milli Takımı, 9 Ağustostan bu yana sürdürdüğü ikinci etap hazırlıklarını da tamamlayarak Bolu'dan ayrıldı.

On gün boyunca Teknik Direktörleri Samet Öncü, Antrenörleri Tuğsal İskender ve Mustafa Demirdağ ile Kamp Müdürü Necmi Ünver gözetiminde çalışmalarını sürdüren Özel Sporcular kafilesi, dün kaldıkları Köroğlu Otel'den ayrıldı.

Bolu'dan ayrılmak üzereyken gazetemize açıklama yapan TOSSFED (Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu) Genel Sekreteri Suat Öztin, Bolu'daki kamptan memnun olduklarını belirterek, “2006 yılında Özel Sporcular Dünya şampiyonasını birinci olarak bitiren Suudi Arabistan Takımı bile kamp için Bolu'yu tercih etmişlerdi. Biz de Bolu'da yaptığımız kamptan son derece mutlu ayrılıyoruz. 21 Ağustos, 12 Eylül tarihleri arasında Güney Afrika'da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi arzuluyoruz. Rakiplerimiz Almanya, Brezilya ve Nijerya ile gruptan çıkma mücadelesi vereceğiz. Bize her konuda yardımcı olan Spor İl Müdürü Suat Çelen'e, Kıbrıcıkspor'un yöneticilerine ve Hayri İnceayan başta olmak üzere tüm Köroğlu Otel çalışanlarına teşekkür ediyoruz “ dedi.

Türkiye Özel Sporcularının bağlı olduğu federasyonun başkanlığını 1980 yılında Bolu Komando Tugayı'nın Komutanlığını yapan ve daha sonra Jandarma Genel Komutanlığı'na kadar yükselen merhum Eşref Bitlis'in oğlu Tarık Bitlis yapıyor. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED), ayrıca Uluslararası Elit Zihinsel Engelliler Federasyonu'nun da (İNASFİD) üyesi durumunda.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.