16 Kasım 2018
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara3°C

TANJU ÖZCAN: "AKP'LİLER, BDP'LİLER VE FETHULLAHÇILAR AYNI SAFTA"

TANJU ÖZCAN: "AKP'LİLER, BDP'LİLER VE FETHULLAHÇILAR AYNI SAFTA"

21 Ağustos 2010 Cumartesi 00:00

Referandum çalışmalarını ilçelerde de sürdüren CHP Bolu İl Örgütü, Göynük'e gitti. Göynük'te halkın 12 Eylül'de hükümete sarıkart göstereceğini iddia eden CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın Bolu'da da yaptığı konuşma güne damgasını vurdu. Özcan; “Saflar belirlendi: AKP'liler, BDP'liler ve Fethullahçılar aynı safta”

Referandum çalışmalarını İzzet Baysal Caddesi'nde sürdüren CHP Bolu İl Örgütü, anayasa değişikliğinin ülkede nasıl bir tahribat yapacağını anlatarak, vatandaşlardan referandumda 'Hayır' demelerini istedi. Son dönemdeki gelişmeleri ve oynanan oyunları da Bolu halkına hatırlatan CHP'liler, ülkenin geleceği için 'hayır' oyunun büyük önemi olduğunu belirttiler.

CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan yaptığı açıklamada,, hükümetin oynadığı oyunun son bulduğunu ve maskesinin düştüğünü ifade ederek, “Referandum süreci ilerledikçe taşlar yerine oturuyor. PKK elebaşlarından Karayılan'ın açıklamalarından sonra halkımızda kimin hangi safta olduğunu iyice anladı. Bu terörist açıkça, biz hükümetle anlaştık, referandum süresi boyunca eylem yapmayacağız diyor.

Anayasa değişikliği sadece AKP'lilere, PKK'lılara ve Fetullahçılara yarar sağlıyor.

BDP köşeye sıkıştı boykot çağrısı yaparken İmralı'dan gelen talimatla 'evet' demeleri kaçınılmaz oldu. Yani bakıyorsunuz kimler evet diyor, AKP evet diyor, PKK ve BDP evet diyor, Fetullahçılar evet diyor. Zaten bu anayasa değişikliği normal vatandaşımıza hiçbir şey getirmiyor. Sadece ama sadece AKP'lilere, PKK'lılara ve Fetullahçılara yarar sağlıyor. Halkımızdan ortada gezen daha özgür, daha demokratik olacağız şeklindeki basit söylemlere inanmamalarını ve ülkeleri için sandıkta 'hayır' oyu kullanmalarını istiyoruz” dedi.

CHP'yi MHP'yi BDP ile aynı safta gösteren AKP'nin maskesi düştü.

Özcan konuşmasında sorunların her yerde aynı olduğunu dile getirdi. Özcan, "Vatandaşlarımızla sık sık biraraya geliyoruz. Sorunlar ülkenin her yerinde aynı. İşsizlik, yoksulluk, geçim derdi bunların üstüne AKP iktidarı ile birlikte sürekli tırmanan terör olayları, halkı canından bezdirmiş durumda. Göynük ilçemizde de vatandaşlarımızla biraraya geldik. Görüşmelerimizde gördük ki Göynük işsizlik sorununu çözememiş, Göynük insanı mali durumunu düzeltememiş, Göynük, Habur'u unutmamış. Dün CHP'yi MHP'yi BDP ile aynı safta gösteren AKP'nin maskesi düştü. PKK elebaşlarından Karayılan denilen terörist hükümet ile anlaşma yaptıklarını, referandum süreci boyunca eylemsizlik kararı aldıklarını söyledi. Kimin kimin yanında olduğu da ortaya çıktı. Zaten hükümetin geçmiş dönemde yaptıklarını ve açılım çalışmalarını da düşünürsek malumun ilanı olduğunu görürüz. Göynük halkı milleti çatışmanın ortasına iten, sorunlarına çare olmayan ve geçmişte oy verip ülkeyi teslim ettiği bu iktidardan biran önce kurtulmak istiyor. O yüzden de AKP'nin dayattığı anayasaya hayır diyerek, ülkesinin geleceğini sahip çıkıyor” dedi.
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.