23 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

HAKKI FİDAN, MÜCAHİT KUTLU'YA CEVAP VERDİ; “BEN HİZMETİ DEĞİL YALANI HAZMEDEMİYORUM”

Hakkı Fidan, Mücahit Kutlu'ya cevap verdi; “Ben hizmeti değil yalanı hazmedemiyorum”

23 Ağustos 2010 Pazartesi 00:00

CHP İl Genel Meclisi üyesi Hakkı Fidan ile İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu arasındaki tartışma alevleniyor. Hakkı Fidan geçtiğimiz günlerde köylere yeterli hizmetin götürülmediğini belirterek vatandaşın kandırıldığını ifade etmişti. Kutlu, Fidan'ın açıklamalarının doğru olmadığını belirterek Fidan'ın yapılan hizmetleri hazmedemediğini söyledi. Kutlu'nun açıklamasına Fidan'dan cevap gecikmedi. Fidan yaptığı açıklamada “Ben hizmeti değil yalanı hazmedemiyorum” dedi.

Hakkı Fidan “Benim yalan söylüyorlar şeklindeki ifadem meclisteki arkadaşlar için değil, hizmet götürmediğimiz köy yok diyen Meclis Başkanı Mücahit Kutlu'ya ve il genel meclis üyesi İlhan Serçe'ye itafen söylenmiştir. Sizler köylerin hangi sorununu çözdünüz? 7 yılda ne yaptınız? Köylerimizde halen su sorunu devam ediyor. Her meclis toplantısında su tahsis talepleri geliyor. Kanalizasyon işinde de daha yüzde 50'lere gelemediniz. Asfalt-yol oranında 2 ilçe hariç (Dörtdivan ve Yeniçağa) yüzde 50'ye ulaşılamadı. Bu mu sizin hizmetiniz, bu mu sizin başarınız?” dedi.

KUTLU'YU ESEFLE KINIYORUM

Fidan sözlerine şu şekilde devam etti “Ben ve partim iyi yönde yapılan tüm hizmetleri takdirle karşılarız, hiçbir zaman yapılan hizmetlerden rahatsız olmayız, destekleyicisi oluruz, yapılan hizmet benim köylü halkıma yapılıyor. İl genel meclisinde halkın menfaatleri için yapılan hizmetlere olumlu oy kullanarak her zaman destek olduk. İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu bunu da inkâr etsin isterse! Kutlu'nun “Vatandaşlarımızı dün hakir gören insanlar bugün onların yanındaymış gibi görünmelerine anlam veremiyorum” şeklindeki ifadesini esefle kınıyorum. CHP olarak hiçbir zaman halkı hakir görmedik. Cumhuriyet döneminden bu yana halkın yanında, halkın içinde halkla hamur haline geldik. Bunu bilmeyenler tarihe baksınlar”

İLK REFERANDUMU BOLU'DAKİ KÖY MUHTARLARIYLA YAPALIM

Fidan açıklamasının sonunda “Meclis Başkanı 40 köye gittiğini, büyük takdir aldığını söylüyor, acaba kendisi bu köylere paraşütle mi indi. Köy yollarının halini hiç görmedi mi? Ben Bolu İl Genel Meclis üyesi Hakkı Fidan olarak 110 köy muhtarının 82'sinin oyunu almış köylere hizmet götürme birliği encümenine girmiş kişiyim. Esas hazımsızlık bu yönden Meclis Başkanı Kutlu ve il genel meclis üyesi İlhan Serçe'dedir. Bu nedenle İl Özel İdare bütçesinde bu birlik için ayrılan 400 bin TL ödenekte çeşitli bahanelerle gönderilmemiştir. Birlikte yapacağım hizmetler engellenmeye çalışılmaktadır. Yılın 9'uncu ayına girmek üzereyiz. Bu parayla hizmet ne zaman yapılacak? Meclis Başkanı Kutlu ve İl Genel Meclisi üyesi İlhan Serçe bu köylere benim kadar gezmemiştir. Ben her zaman köylere giderek köylünün yanındayım. Önümüzdeki Anayasa referandumundan önce Kutlu ve il genel meclisi üyesi İlhan Serçe kendine güveniyorsa ilk referandumu Bolu'daki köy muhtarlarıyla yapalım. Köylerimiz hizmet almış mı, almamış mı ortaya çıksın. Takdiri Bolu Halkına bırakıyorum” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.