20 Şubat 2019
  • Bolu-2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-1°C

YILMAZ: SİYASİ PARTİLERİN HEPSİNİN CANI CEHENNEME

Yılmaz: Siyasi partilerin hepsinin canı cehenneme

24 Ağustos 2010 Salı 00:00

Ak Parti Teşkilatı, 12 Eylül 2010 referandum süreci ile ilgili bilgi vermek için Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın konuşmaları dikkat çekti.

Ziyarette Bolu Gündem gazetesi yazarlarından Hasan Dinç, Bülent Dinçtürk, Volkan Özcan, Bolu'nun tanın köşe yazarlarından İmdat Aslan, CHP Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz, gazeteciler ve köşe yazarları katıldı. Ziyarette Ali Ercoşkun, Fatih Metin, Alaaddin Yılmaz konuşma yaptı. Ercoşkun konuşmasına ziyaretin geciktiğini belirterek başladı: “Ak Parti teşkilatı olarak sizleri çalışmalara başladığımız gün ziyaret etmeyi arzu etmiştik ama başkanımız tatildeydi. Ziyaretimizi bugüne ertelemiş olduk. Ziyarete başlayalı yirmi gün var. İlçe Merkezinde dört belde ve köylerimizde mahallerimizde tüm teşkilatlarımızla her sene yaptığımız yaz çalışmalarının aynısını kısa bir süreçte daha coşkulu heyecanlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ülkemiz için çok önemli olan 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşecek olan referandum için çok daha aktif bir şekilde çalışmaları gerçekleştiriyoruz."

MUHALEFET ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK YAPIYOR

"Yapmış olduğumuz çalışmaların içeriğini vatandaşlara anlatmaya çalışıyoruz. Biz kalkıp da Ak Partinin Sayın Genel Başkanımızın propagandasını yapmak için dolaşmıyoruz. Bu çalışmalardan gerçekten memnunuz. Birçok yerde paketin içeriğinin hemen hemen takip edildiğini görüyoruz. Muhalefet bilinçli bir şekilde bunu sanki bir seçim gibi Ak Partinin başarısı veya başarısızlığı üzerine kurarak değerlendirmeye çalışıyor. Bu çok büyük bir haksızlık hükümete karşı yapılan çok büyük bir haksızlık. Bu bir referandum Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan herkesi ilgilendiren değişikliklere sahip vatandaşımıza söylediğimiz şey netice olarak paketi detaylı bir şekilde inceledikten sonra kararınızı vermenizi rica ediyorum diyorum.'Evet' deseniz de 'Hayır' deseniz de başımızın üstünde, vatandaş ne karar verirse doğrusunu verir” dedi.

MİLLİ İRADENİN DOĞRU ŞEKİLDE TECELLİ EDECEĞİNE İNANIYORUZ

AK Parti milletvekili Fatih Metin'de mecliste milletvekili olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek, ”Doğru mu yoksa yanlış mı yaptık kararı vatandaşımız verecek. Ak Parti kurulduğu günden bu yana Sayın Başbakanımızın dilenden düşürmediği iki kelime var. 'Milli İrade' Milli iradenin doğru şekilde tecelli edeceğine inanıyoruz."

BOLU'YA KARŞI EDEPSİZLİK YAPANI AFFETMEM

Yılmaz konuşmasında, “12 Eylül'de en fazla ölenler solculardır. Daha sonra ise ülkücülerdir. İkisi de şu an “Hayır” diyor.12 Eylül'de çile çekenlerin “Hayır” demesine inanmam mümkün değil. Burada hiçbiriniz çile çekmediniz.12 Eylül'de çile çeken adam bu anayasaya “Hayır” derse ihanet etmiş olur. Ben o çilenin içinden gelen bir adamım. Ben politik kurnazlıkları seven bir adam değilim. Ben idealist bir adamım siyasi partilerin hepsinin canı cehenneme vatan sevgisi ayrı bir şey, Şahsım adına bana her şeyi söyleyebilirsiniz. Bolu'ya karşı edepsizlik yapanı affetmem” diye konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.