19 Temmuz 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara15°C

GERİLİM SÜRÜYOR! TANJU ÖZCAN: ERCOŞKUN HEM TEMBEL, HEM SÖYLEYECEK SÖZÜ YOK

GERİLİM SÜRÜYOR! TANJU ÖZCAN:  ERCOŞKUN HEM TEMBEL, HEM SÖYLEYECEK SÖZÜ YOK

25 Ağustos 2010 Çarşamba 00:00

Referandum tartışmaları, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun ile CHP İl Başkanı Tanju Özcan arasında nerdeyse bir kavgaya dönüşmek üzere. Ercoşkun'un Özcan'ı sert eleştiren açıklamalarının ardından, Özcan'ın Ercoşkun'a cevabı gecikmedi. Özcan, Ercoşkun'u hem “tembel”, hem de söyleyecek sözü olmamakla suçladı.

Tanju Özcan yaptığı açıklamada, “Adamın söyleyecek şeyi kalmamış şahsım üzerine şeyler söylemeye çalışıyor. Ben patates tarlalarında, ilçelerde, köylerde, Bolu'yu ev ev dolaşıyorum. Geceleri köylerde yatıyorum. Birde adama laf yetiştirmek zorunda kalıyoruz. Hiçbir şey yapmıyor, oturduğu yerden laf üretmeye çalışıyor. İki tane nedeni var bunun. Birincisi çok tembel bir insan yapı olarak, ikincisi söyleyecek sözü yok. Neye evet deyin diyecek insanlara. Ben utanarak izledim dün akşam. Kelli felli insanlar oturmuşlar masaya bizi eleştiriyorlar” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZIN SÖYLEDİKLERİNİ ÇARPITMANIN BİR ANLAMI YOK

Kemal Kılıçdaroğlu'nun tavrının çarptırıldığını ifade eden Özcan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Genel başkanımızın söylediklerini çarpıtmanın bir anlamı yok. Konunun özü ne? Senin genel başkanın kravatlı teröristlerle sürekli görüşen, İmralı'daki terör örgütünün başıyla dolaylı olarak görüşen, PKK'yla masaya oturan, PKK'yla ateşkes antlaşması imzalayacak kadar ileriye giden bir başbakan, bir hükümet. Sanki bir gün DTP'lilerle, bir gün BDP'lilerle ortak açıklama yapmışız gibi, sanki onlarla el ele vermiş gibi, bir gün onlarla aynı konuda hemfikir olmuşuz gibi tavır ve davranışlara girmelerini anlamıyorum.”

TERÖRİSTLERİ AÇILIM ADI ALTINDA ÜLKEYE DAVET ETTİLER

Demokratik açılım sürecinde yaşananları Özcan şu şekilde sıralandırdı: “Konuyu sağa sola çarpıtmaya çalışıyor. Demokratik açılım diye bir şey başlatıldı ve Türkiye'deki şehit sayısı arttı. Türkiye'deki gazi sayısı arttı. Türkiye'de daha çok eve ateş düşer oldu ve daha çok ana ağlar oldu. Bunlar gerçek. Sonra bu teröristleri açılım adı altında ülkeye davet ettiler. Devletin polisini hakimini bunların ayaklarına gönderdiler. Ondan sonra ne oldu? Bu teröristlerin ellerine bir kelepçe dahi takamadan onları serbest bıraktılar ve onlar şimdi kahramanlar gibi sağda solda dolaşıyorlar. Köy köy dolaşıp askerimizi ve polisimizi nasıl pusuya düşürdüklerini anlatıyorlar. Devletin şeref tribünlerinde, protokol tribünlerinde ağırlanıyorlar ve ben bu görüntüleri bir vatandaş olarak izlemek durumunda kalıyorum.”

TERÖRİSTLERLE EL ELE VERMİŞ BİR HÜKÜMET TARAFINDAN YÖNETİLMEKTEN UTANIYORUM

Özcan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Bu görüntülere rağmen sayın başbakan çıkıyor, açılımı sürdüreceğini açıklıyor. Bu açılımı sürdürmek isteyen başbakana izin vermeyelim. Bu açılımın sonunda çok karanlık günler bizi bekliyor. Bu açılımın sonunda Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını tartışır hale geliriz biz Türkiye olarak. Bu açılımın geldiği noktada biz demokratik özerkliği tartışır hale geldik. Hükümet bu tip insanlara uygun ortam sağladığı için. Şimdi Ali Ercoşkun beni utanmaya davet etmiş. Ben zaten utanıyorum böyle bir başbakan, böyle bir hükümet tarafından yönetildiğim için utanıyorum. Ben, teröristlerle el ele vermiş, terör örgütüyle el ele vermiş bir açılım yapmaya çalışan bir hükümet tarafından yönetilmekten gerçekten utanıyorum. İlde AKP'nin bu şekildeki insanları kandıran, yanlış yöne yönlendiren yöneticiler tarafından da yönetilmesinden de utanıyorum.”

GENEL BAŞKANIN KONUŞMALARINI SAPTIRMAMAK LAZIM

Özcan açıklamasının devamında, “Sayın genel başkanın Yalçın Küçük'le ilgili konuşmalarını saptırmamak lazım. Genel başkan o konuşmayı Ergenekon ile ilgili yaptı. Genel başkanımız sadece Yalçın Küçük'le ilgili konuşmuyor. Genel başkan burada Ergenekon adı altında yürütülen siyasi boyutlu bu operasyonda mağdur olan ve haklarında hiçbir hüküm olmadığı halde aylardır yıllardır cezaevinde tutulan tüm insanların haklarını savunuyor. Bu anlamda Türkiye'de mağdur herkesi savunuyor. Ondan önceki genel başkanım Deniz Baykal da aynı noktadaydı, şimdiki genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da aynı noktada, Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri de aynı noktada” dedi.

SANKİ TERÖRİSTLERİ BİZ İNDİRDİK DAĞDAN

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun'un gündemi saptırmaya yönelik davranışlar içinde olduğunu söyleyen Özcan açıklamasının sonunda, “Açıklamada 4 kere Yalçın Küçük, 5 defa da Tanju Özcan adı geçiyor. Ne alakası var şimdi. Sanki açılımı biz yaptık, sanki teröristleri biz indirdik dağdan. Bu konuda çok sıkışıyorlar, enteresan şeylerle karşılaşıyoruz. Fethullahçılar bu süreçte militan gibi çalışıyor."
 


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.