20 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

EVET Mİ, HAYIR MI?

EVET Mİ, HAYIR MI?

25 Ağustos 2010 Çarşamba 00:00

Referandum öncesi kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bu defaki durağımız İzzet Baysal ve Cumhuriyet caddeleri oldu. “Referandum kararınız nedir” sorusunu sorduğumuz vatandaşlardan aldığımız yanıtları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

DEĞİŞİKLİKLE UMARIM SIKINTILAR ORTADAN KALKAR

Mehmet Keleş-60 yaşında-Emekli

Kararımı verdim, evet olacak. Vatana millete hayırlı olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar sıkıntı içerisindeydik. Umarım değişiklikle bu sıkıntılar ortadan kalkar. Paket hakkında tam anlamıyla bir bilgi sahibi değilim; ancak basından takip ettiklerim kadarıyla evet demeyi düşünüyorum.

EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRETLİNİN DÜŞÜNÜLMEDİĞİ ANAYASAYA HAYIR

Sabahattin Tekin-60 Yaşında-Emekli

Kararımı verdim. Referandumda oyum hayır olacak. Mevcut ortamı değerlendirdim ve anayasada emekli ile asgari ücretli çalışanların düşünülmediği için bu kararı aldım. Diğer maddelere gelince detaylı bir bilgi sahibi olamadım. Çünkü siyasiler bizi yeterince aydınlatamadı. Evet denilse ne olur, hayır denilse ne olur, konusunda siyasilerimiz yetersiz kaldı.

İŞ YOĞUNLUĞUNDAN BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM

İbrahim Yılmaz-22 Yaşında-Su Tesisatçılığı

Referandum öncesi kararımı henüz veremedim. Yaz mevsimi olması nedeniyle artan iş yoğunluğundan gündemi yeterince takip edemiyorum. İlerleyen günlerde kararımı vereceğim.

ANAYASANIN DEĞİŞTİRİLMESİ TARAFTARIYIM

Adem Bardakçı-26 Yaşında-Memur

Referandumda evet oyu kullanacağım. Paketi detaylı bir şekilde inceleyemedim; ancak anayasanın mutlaka değişmesi taraftarıyım. Bu kararı almamda basının ve siyasilerimizin açıklamaları da etkili oldu.

SANDIKTA EVET DİYECEĞİM

Engin Başar-33 Yaşında-Çalışmıyor

Referandumda evet oyu kullanacağım. Ben etkileyen pakette bir şey yok; ancak gazetelerden ve internetten takip ettiğim kadarıyla değişiklik içerisinde güzel şeyler var. Sonuç ne çıkar şu an bilemiyorum ama ben evet demeyi düşünüyorum.

KARŞILAŞTIĞIM DÜŞÜNCELER BENİ KARARSIZ BIRAKTI

Hikmet Özay-58 Yaşında-Emekli

Referandum için henüz kararımı veremedim. Çünkü neye evet ya da hayır diyeceğimi bilmiyorum. Bildiri falan da elimize ulaşmadı. Basından biraz bilgi edinmeye çalıştım; fakat orada da farklı düşüncelerle karşılaşınca kararsız kaldım. Yani şu an tam bir karar verebilmiş değilim.

MEVCUT ANAYASA İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYOR

Şaban Tufan-31 Yaşında-Kaloriferci

Referandumda evet oyu kullanmaya karar verdim. Çünkü anayasanın mutlaka değişmesi lazım. Mevcut anayasa eski bir anayasa olduğu için günümüze uygun değil. Paketin içeriğini öğrendiğim kadarıyla birçoğunu destekliyorum. Tüm bu nedenlerden dolayı evet demeyi düşünüyorum.

KARARIMI İLERLEYEN GÜNLERDE VERECEĞİM

Fatih Camcı-28 Yaşında-Güvenlik Görevlisi

Şu an neye evet, neye hayır diyeceğim hususunda karar sahibi değilim. Ama hayır ihtimalini de değerlendiriyorum. Ancak kesin kararımı referandum öncesi son günlerde vereceğim.

EVET DÜŞÜNCESİ, BENDE DAHA ETKİN BİR GÖRÜŞ HALİNE GELDİ

Çetin Yurt-27 Yaşında-İşçi

Evet taraftarıyım. Değişiklik hakkın-da tam anlamıyla bir bilgi sahip olma-mama rağmen basından öğrendiğim kadarıyla evet düşüncesi bende daha etkin bir görüş haline geldi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.