17 Ağustos 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara29°C

ALİ ERCOŞKUN: "TANJU ÖZCAN'IN YORUMLARI İLKOKUL TALEBESİ SEVİYESİNDE"
“KİMİN ÇALIŞKAN, KİMİN TEMBEL OLDUĞUNU 12 EYLÜL AKŞAMI GÖRECEĞİZ”

Ali Ercoşkun: "Tanju Özcan'ın yorumları ilkokul talebesi seviyesinde" “Kimin çalışkan, kimin tembel olduğunu 12 Eylül akşamı göreceğiz”

30 Ağustos 2010 Pazartesi 00:00

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın yaptığı açıklamalara cevap verdi. Ercoşkun yaptığı değerlendirmede, Özcan'la ilgili ilginç bir benzetme yaptı. Ercoşkun, Özcan'ın ilkokul talebesi seviyesinde siyasi yorumlar yaptığını söyledi.

Ali Ercoşkun Tanju Özcan'ın siyasi seviyesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın, AK Parti olarak yapmış olduğumuz basın açıklamasında yönlendirmiş olduğum sorulara vermiş olduğu cevapları yine gülümseyerek okudum. Daha önce Tanju Özcan'la alakalı vermiş olduğu yorumların seviyesiyle ilgili olarak bir yorumda bulunmuştum. Şimdi onu düzeltiyorum. Yani ortaokul biraz yukarıda kaldı, ilkokul talebesinin yapabileceği değerlendirmeyi izlemekten açıkçası siyasetin seviyesi anlamında ciddi manada sıkıntı duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

BİZE DÜŞEN 26 MADDEYİ ANLATMAK

Ercoşkun sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Aslında gündem oldukça net. Gündem, Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşlarımızı, milletimizi ilgilendiren tarihi bir referandumu 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştireceğiz. Siyasi partiler olarak bizlere düşen ise, referandumun içeriğini, yani 26 maddenin tamamını tek tek anlatmak. Fakat bu esnada yapılan değerlendirmeler o kadar ilginç, o kadar yanıltıcı ki, bunlara yanıt vermemek mümkün olmuyor. Başta genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı düşünmek lazım. 3 Kasım 2002'den bu yana gerek Türkiye içinde, gerekse dünyanın her tarafında ülkesi için beyaz gömleği giyip dolaşan bir genel başkanın böyle seviyesizce eleştirilere tahammülü olmuyor.”

GİTMEDİĞİMİZ HİÇBİR NOKTA KALMADI

Çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Ercoşkun, “Bizler AK Parti teşkilatları olarak 3 milletvekilimizle, belediye başkanımızla, belediye meclis üyelerimizle, il genel meclis üyelerimizle, teşkilat kademelerimizle yani gençlik kolları ve kadın kollarıyla Bolu'nun her köşesinde 500 köyümüzün tamamına girmeyi taahhüt ettik. Şu anda yüzde 80'ini tamamlamış durumdayız. İnşallah 12 Eylül'e kadar tamamını gezmiş ve vatandaşlarımızla bir arada olmuş olacağız. Aynı şekilde tüm ilçelerimizde ve beldelerimizde her milletvekilimizin ayrı ayrı ziyaretleri ve il başkanı olarak benim ziyaretlerim oldukça iyi bir noktaya geldi. Gitmediğimiz hiçbir nokta kalmadı. Hatta ziyaretlerimizin ikinci ve üçüncülerini gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla bu süreçte kimin çalışıp çalışmadığını, kimin tembel olduğunu 12 Eylül akşamı hep beraber göreceğiz” dedi.

PARTİMİZİ BDP'YLE AYNI SAFTA GÖSTERMEK İSTİYORLAR

Ercoşkun açıklamasının sonunda, “Daha önceden bu konuda bir yorum yapmıştım ve başarısız olduğum takdirde görevi bırakacağımı beyan etmiştim. Sayın Tanju Özcan her zaman yaptığı gibi bu konuyu da arada kaynattı. Ve neticenin ne olduğunu bilmemesinden kaynaklı olarak bir cevap vermedi. Madem bu kadar iddialı, madem bu kadar kendine güveniyor. O zaman başarısızlık halinde Tanju Özcan'ın da görevi bırakmasını beklemek lazım. Ama böyle bir şey yapacağı kanaatinde değilim. Özcan'ın asıl beklentisinin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İnşallah bizleri bilgilendirirse bilgi sahibi oluruz. Bir sürü soru sorduk ama hiçbiri işine gelmediği için cevap vermiyor, yanından teğet geçiyor. Partimizi BDP'yle aynı safta göstermek istiyorlar. Böyle bir itham insanın kanını donduruyor tabiri caizse” dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.