20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

FATİH METİN: BİR DEDİKLERİ BİR DEDİKLERİNİ TUTMUYOR

FATİH METİN: BİR DEDİKLERİ BİR DEDİKLERİNİ TUTMUYOR

31 Ağustos 2010 Salı 00:00

12 Eylül Anayasa Referandumu öncesi AK Parti cephesinde hedef yine muhalefet partileri oldu. Muhalefetin kışkırtıcı siyasal söylemlerle referandumu gölgelemeye çalıştığını belirten AK Partili Milletvekili Fatih Metin, anayasa değişikliğini siyaset üstü bir mesele olarak gördüklerini vurguladı. Metin sert bir dille eleştirdiği muhalefeti çelişkili davranmakla suçladı.

AK Parti il binasında düzenlenen basın açıklamasına AK Parti Milletvekili Fatih Metin, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun ve Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İsa Yıldırım katıldı.

ECEVİT, KILIÇDAROĞLU GİBİ BOŞ KONUŞMAZDI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türk ulusuna kutlu olması dilekleriyle açıklamalarına başlayan Milletvekili Fatih Metin, açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel af konusunda yaptığı açıklamalarına değindi. Milletvekili Metin, “Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit'in misyonunu üstlenmeye çalışır bir görünüm sergiliyor son zamanlarda. Ama Ecevit, Kılıçdaroğlu gibi boş konuşmazdı. Ama bakıyoruz CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, her gün farklı farklı şekillerde ve boş konuşuyor. Tunceli'de genel af diyor, Kayseri'de 'Ben öyle demek istemedim.' diyor. Açıkçası bir dediği diğerini tutmuyor. Peki, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'ndan çok mu geri kalıyor? Bahçeli de tamamen iftiralardan oluşan siyaset yapıyor. Ama tüm bu çirkin saldırılara rağmen muhalefet amacına ulaşamayacak ve yeni anayasa hem Bolu'da, hem Türkiye'de beklentimizin üzerindeki evet oylarıyla geçecek” diye konuştu

MUHALEFET, YIKICI PROPAGANDALARLA REFERANDUMU GÖLGELEMEYE ÇALIŞIYOR

Açıklamalarını muhalefetin referandum öncesi yaptığı propagandaları eleştirerek sürdüren Milletvekili Metin, şöyle konuştu: “Muhalefet ısrarlı yıkıcı söylemleriyle propagandalarını sürdürüyor. Ve bu söylemleriyle hem referandumu gölgelemeye çalışıyor, hem de siyaseti çirkinleştiriyor. CHP ve MHP, vatandaşlara 12 Eylül'deki referandumu bir hesaplaşma olarak göstermeye çalışıyor. Oysa ki biz referandumu partiler üstü bir mesele olarak gördük. Çünkü bu meselenin milletvekilliği seçimlerinden daha önemli olduğu inancındayız. Ülkemizin yarınları için çok önemli. Eğer ortada bir hesap varsa, bunu 2011 seçimlerinde halk sorar.”

12 EYLÜL DEMOKRASİ BAYRAMIMIZ OLACAK

Basın toplantısında, referandum öncesi AK Parti teşkilatlarının çalışmaları hakkında bilgiler veren AK Parti İl Başkanı Ercoşkun, “Milli mücadelemizi temsil eden 30 Ağustos Zafer Bayramı'ndan 10 gün sonra Ramazan Bayramı'nı, ardından da 12 Eylül akşamı demokrasi bayramını kutlayacağız. 3'üncü bayram öncesi çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Merkez ilçedeki 113 köyden 80'ini ziyaret etmiş bulunuyoruz. İlçelerdeki köylerimizin de yüzde 80'ine gittik. Ziyaret edemediğimiz köylerimize de bu hafta sonuna kadar gitmeyi hedefliyoruz. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Birçok vatandaşımızdan, “Bize gelmenize gerek yok. Zaten kararımız evet olacak. Siz diğer ziyaretlerinize geçin” şeklinde açıklamalarla karşılaşıyoruz. Bu da bizi ve teşkilat üyelerimizi mutlu ediyor. Yeni anayasanın hem Bolu, hem Türkiye'de beklentilerimizin üzerindeki bir oy oranıyla geçmesini umuyoruz” diye konuştu.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.