15 Kasım 2018
  • Bolu1°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara-1°C

“BELEDİYE BİR DAHA CHP'NİN ŞOV GÖSTERİLERİNE SAHNE OLMAYACAK”

“Belediye bir daha CHP'nin şov gösterilerine sahne olmayacak”

03 Eylül 2010 Cuma 00:00

Belediye dükkânlarının satışı sonrası CHP'li siyasilerin eleştiri oklarının hedefi haline gelen Başkan Alaaddin Yılmaz, görevi süresince belediyeye toplamda 350 milyon TL değerinde gayrimenkul kazandırdığını; ancak bunların muhalefet tarafından dikkate alınmadığını söyledi. Yılmaz dün CHP belediye meclis üyelerinin yaptığı eylem ve sonrası için “Belediye bir daha CHP'nin şov gösterilerine sahne olmayacak” dedi.

Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, tartışılan dükkân satışlarından belediyenin 5 milyon TL tutarında gelir elde ettiğini söyledi. CHP'li siyasilerin dükkân satışları konusundaki, “Musalla taşını da satıyor” şeklindeki yorumlarını da değerlendiren Başkan Yılmaz, başkanlığı süresince 4 milyon 500 bin metrekarelik bir alanı belediyeye kazandırdıklarını ve bu arazilerin parasal değerinin 350 milyon TL olduğunu söyledi.

BELEDİYE DE YENİ SATIŞLAR GÜNDEME GELEBİLİR

Göreve geldikleri güne kadar Bolu'nun önemli hiçbir sorununun çözülmemiş olduğunu ileri süren Başkan Yılmaz, su kayıpları, kanalizasyon, yağmur suyu ve kullanma suyu sorunlarının maliyetlerini karşılamak için belediye dükkanlarının satışını gerçekleştirdiklerini söyledi. Dükkan satışlarından sağlanan gelirin alt yapı çalışmalarında yetersiz kalması halinde yeni satışlarında gündeme gelebileceğini dile getiren Başkan Yılmaz, bu tür kaynak arayışlarının her dönem olabileceğini söyledi.

BAŞKAN'DAN PERSONELE CİDDİ UYARI: BELEDİYE'YE SİYASET SOKMAM

Bolu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Zübeyir Serin'in saldırısına uğradığı iddia edilen ve ardından iş akdine son verilen belediye işçisine destek olmak amacıyla dünkü belediye meclis toplantısını boykot eden CHP'li siyasilere Başkan Yılmaz adeta ateş püskürdü. Saldırı konusuna ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Belediye işçisi amirine karşı bir dayılık yapmıştır. Orada gerçekleşen birtakım olaylar sonrası işçinin iş akdine son verildi. Sonra bir baktık ki, işine son verilen kişi CHP il başkanının yeğeniymiş. CHP belediyede hiç görülmemiş bir boykota imza atmıştır. Ve bundan böyle siyasetle içli dışlı olan kimseyi bu kurumda barındırmayacağım. Asla bu konuda taviz yok. Ve bu konularda da belediye bir daha CHP'nin şov gösterilerine sahne olmayacak.” Saldırı sonrası Belediye İş Sendikası'nın tutumuna yönelikte eleştiriler getiren Başkan Yılmaz, açıklamalarını CHP ile Belediye İş Sendikası arasında müthiş bir diyalogun olduğunu ileri sürerek tamamladı.


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.